מידע ועוד הרב תחומי עמק חרוד

6-12.5.2018

לקהילת עמק-חרוד שלום.

אלופים באדום! נבחרת הכדורסל בשנתון ט' ניצחה באליפות מחוז צפון והשלימה בכך מהלך כפול זכייה בליגת התיכונים ובחט"ב. מעבר לניצחון המתוק חשוב לציין את הקהל הנהדר שעודד לאורך כל הדרך ועשה זאת במקצועיות ובהגינות. פשוט גאווה גדולה!


השבוע התחלנו את "עונת הבגרויות" בשנתוני י"א-י"ב בבחינות מדעי המחשב ובחינת המעבדה בביולוגיה.
בשבוע הבא יתקיימו בחינת הבגרות באנגלית ובחינת הבגרות בתנ"ך. אנו כמובן מאחלים לתלמידים הצלחה רבה בבחינות.
במקביל ללימוד לבחינות הבגרות השבועות האחרונים מלאים בלמידה ועשייה ערכית משמעותית. תכני המידעון המובאים כאן הם מהשבועיים האחרונים.

מוזמנים לקרוא ולהנות


לילך.

שנתון ט אלופי מחוז צפון בכדורסל

ביום שלישי נסעה נבחרת הבנים בכדורסל שנתון ט לביה"ס העמק המערבי לטורניר הגמר. יחד עם 50 אוהדים רעשניים הגיעה הנבחרת ועשתה את העבודה: ניצחון בחצי הגמר על ביה"ס שקד שדה אליהו ובגמר משחק צמוד ומותח מול המארחים ובסופו ניצחון מתוק וזכיה שניה ברציפות באליפות מחוז הצפון. שחקנינו גילו נחישות לחימה ומחויבות ובהדרכתו של לירן וינקור השאירו את הגביע אצלנו לשנה נוספת. בכך משלים ביה"ס דאבל היסטורי לאחר שנבחרת הכדורסל בנים י-י"ב זכו באליפות בתי הספר לתיכונים. תודה לשחקנים ולקהל הנפלא שלנו.

קישור לתמונות וסרטונים

Big picture

תלמידים עם ערכים

כחלק מלימודי הלשון בכיתות י' כתבו תלמידי הכיתות ערכים בויקיפדיה. הערכים כולם עוסקים באתרים שונים בארץ לכבוד 70 שנה למדינת ישראל. לאחר כתיבת הערכים (כתיבה מרובה טיוטות) והכנתם בכיתה הגיעו התלמידים לרגע המכונן של העלאת הערכים לאתר הויקיפדיה. הפעילות הייתה מלהיבה מאוד והתלמידים זכו לתשבוחות רבות. כל הכבוד לצוות הלשון שממשיך ומקדם למידה משמעותית בעלת קשר לתכני היום יום.

Big picture

הרצאות של חיל המודיעין

במסגרת לימודי הערבית בבית הספר התקיימו השבוע הרצאות על ידי נציגי חיל מודיעין. ההרצאות עסקו ברקע על עבודת איסוף המודיעין ובמגוון התחומים בהם עוסק החיל, מבצע "צוק איתן" ומבצע "אביב נעורים".


ההרצאות היו מרתקות ופתחו צוהר לתלמידי שנתון ט', העומד בפני בחירת מקצועות ההרחבה לשנה הבאה, לעבודת המודיעין הצבאי הדורשת את ידיעת השפה הערבית.

Big picture

לתת את הנשמה ואת הלב

החודש במסגרת פרוייקט 'אתגרים' ארחו כיתות ח' מסגרות של ילדים בעלי-צרכים -מיוחדים:


ח'2 - ארחו בשבוע שעבר ברגישות ובאכפתיות רבה, ילדי גן מעפולה גן-'אור' גן-'צליל'

ח'4 - ארחו ביום ג' ילדי גן מעפולה באהבה רבה גן-'שיבולים' וגן 'אלומות'


ח'6 - תארח השבוע ביום ג' 15/5 ילדי גן מעפולה גן 'שיר' וגן 'קרן-אור'

ח'3 - יארחו ביום ג' 22/5 ילדי גן 'דרור' מביה"ס 'רימון'

ח'7 - יארחו ביום ג' 29/5 ילדים מכיתות 'דרור' מביה"ס 'רימון'

ח'5 - יארחו ביום ג' 5/6 ילדי גן מעפולה גן 'אורן' וגן 'זמיר'

כל מפגש מאורגן ע"י תלמידי הכיתה. התלמידים בונים פעילויות המתאימות לצרכים של הילדים המגיעים למפגש. תלמידי השנתון נרתמים באופן בלתי-רגיל לעשייה זו. במהלך המפגש מרגש לראות כמה חום אהבה איכפתיות ורגישות יש בנוער שלנו.

ההצגה חלומות פשוטים שנתון י

ביום חמישי צפה שנתון י' בהצגה "חלומות פשוטים" - הצגה מרגשת וייחודית של קבוצת שחקנים עם מוגבלות שכלית התפתחותית המשלבת הסבר על השונה בחברה ובו זמנית מדברת על חלומות ושאיפות שיש לכולנו בחיים. בהצגה אחד השחקנים מגלם תפקיד של מרצה ומנחה ותוך כדי הרצאתו על החריג והשונה מתעוררים על הבמה החלומות והשאיפות של חברי הקבוצה, באמצעים תיאטרליים, משעשעים, מפתיעים ומרגשים.

ההצגה כולה פרי תהליך עבודה אישי וקבוצתי של עשרה חודשים עם הבמאי עידו וייס, שאפשר לכל אחד מהמשתתפים לחלום ולהביע באמצעות התאטרון ובאמצעות חבריו לקבוצה את שאיפותיו.

ההצגה מלווה בתהליך הסברה על אוכלוסיות ייחודיות בחברה הכוללת הרצאה ושיח לפני ההצגה על ידי אנשי מקצוע ובתום הצפייה בהצגה שיח מונחה עם בימאי ההצגה ומספר ממשתתפי ההצגה.

לאחר ההצגה, במסגרת התוכנית מעורבות חברתית, התקיים מפגש אירוח של השחקנים - רובם דירי שכונת הפרחים בקיבוץ חפציבה - בבית הספר שלנו. המארחים היו נציגי שנתון יא' שגם הם היו בקהל שצפה בהצגה. הם ערכו פעילות חברתית וארוחה כיד המלך. הביאו מאכלים שהכינו בביתם, שיחקו משחקי היכרות, הקשיבו לשירים בבחירה אישית ורקדו לצלילי המוזיקה.

Big picture
Big picture

מפגשים עם סופרים שנתונים ז-ט

השבוע במסגרת סל תרבות נפגשו כיתות ז עם איטו אבירם, סופר ומייסד מעריב לנוער. במפגש נחשפו התלמידים לסיפורו של דן " הקיץ האחרון של דן" ספר שהוא הנצחה לנער צעיר והתמודדות של משפחתו וחבריו, דרך שיתוף של קוראים רבים. המפגש היה מרתק והשאיר רשמים בקרב התלמידים.


בנוסף, במסגרת המפגשים עם סופרים, שנתון ט' נפגשו עם הסופרת המוערכת עמי גדליה, שלימדה בהרצאתה על כוחה של הספרות להעביר מסרים לאנשים רבים ולחולל בכך שינויים בחברה. ההיכרות עם ספרה העד האחרון חשף את התלמידים להתמודדות עם הכחשת שואה וחשיבות הנצחתה. היה מלמד ומעשיר.

Big picture

מבחן מתכונת בהיסטוריה

השבוע במסגרת המבחן המסכם בהיסטוריה, בחרנו לשאול שאלת מקור בנושא מלחמת העצמאות בעמק שלנו. בשאלה הוצגו סיפורם המרגש של זיר לוז מעין חרוד מאוחד(המורה הכי וותיק בארץ שעדיין מלמד בבית ספרנו פיזיקה) וגדעון ברוידא מעין חרוד איחוד. הסיפור שלהם משקף את המציאות המורכבת של מלחמת העצמאות, את גבורת הלוחמים וההשתתפות של תושבי העמק במלחמת העצמאות. המבחן משקף את החיבור העמוק שבין ביה"ס שלנו למועצה ולקהילה ואת החשיבות שאנו רואים בחיבור הילדים לעבר ולמסורת המקומית.
Big picture

"דיאלוג דרך קולנוע" גם מעבר לים

בתחילת השבוע התקיים בוושינגטון פסטיבל הסרטים היהודי המתקיים שם כל שנה.

במסגרת משבצת שהוקדשה לערביי ישראל הוקרן הסרט "שמש" שהופק על ידי תלמידים ממגמת הקולנוע שלנו משנתון י"א ותלמידי ביה"ס הפטריאכלי לטיני ביפיע, בסמינר המסכם של פרוייקט "דיאלוג דרך קולנוע" שהתקיים באמצע פברואר האחרון.

ההקרנה התאפשרה בזכות שיתוף הפעולה עם קרן אברהם , ביה"ס JDS בוושינגטון והפדרציה היהודית בוושינגטון.

לפני הקרנת הסרט דיבר מרק לינדר, מנהל ביה"ס בוושינגטון, והוקרן סרטון קצר בו סיפרו התלמידים והמורים על המפגשים ועל הסרט.

ובאותו עניין, התבשרנו השבוע שאיתי קן תור, רכז מגמת קולנוע, זכה יחד עם ד"ר איבנה רטנר (מביה"ס כרמל-זבולון) בתעודת הוקרה מטעם פרס רקנאטי-קופ-רש"י למורים יזמים בעבור פרוייקט דיאלוג רב תרבותי דרך קולנוע. איתי ואיבנה מובילים יחד את התכנית הארצית וכמו כן את תכנית ההכשרה במכללת אורנים למורים כמדריכי דיאלוג דרך קולנוע. אנחנו גאים באיתי ושמחים להיות חלק מפעילות זו.


אנא רשמו ביומנים:

ערב הקרנת סרטי הגמר של מגמת הקולנוע שנתון פ"א

יתקיים ביום שלישי 5/6/18 ב-19:30, בבית ציזלינג בעין חרוד מאוחד

כולם מוזמנים


Big picture

מיזם שיעורים פרטיים דרך הרשת במקצועות מתמטיקה, לשון, אנגלית

להזכירכם מיזם שיעורים פרטיים חינם דרך הרשת במקצועות מתמטיקה, לשון, אנגלית.

יש להירשם עם הסיסמה של משרד החינוך.

בהצלחה.

Big picture

מגמת חנ"ג כיתות י' ביום ספורט ימי בעכו

מגמת חנ"ג כיתות י נסעו למרכז ימי בעכו והשתתפו ביום מגמות חנ"ג מחוזי בתחום הימאות. במסגרת הפעילות הם התנסו בתחנות גלשני רוח, סאפים, קייקים ופעילות odt במים. הים היה גלי ומאתגר לפעילות, הילדים שיתפו פעולה, חוו התנסו נהנו מהפעילות וזכו למחמאות מהמארגנים. מחכים כבר לשנה הבאה...
Big picture

סיור מגמת גיאוגרפיה

ביום ראשון יצאנו נציגי מגמת גיאוגרפיה, כיתה י"א, לכנס "סייבר גיאוגרפי".

נפגשנו בראשון לציון עם בתי ספר מרחבי הארץ, הצגנו את עבודות החקר שלנו,

נפגשנו עם אנשי יחדית המודיעין בצבא ועם מומחי GIS.

למדנו והחכמנו!

Big picture

מגמת היסטוריה הרחבה י' לומדים-עובדים במחצבה בחפציבה

מיזם משותף של ביה"ס עם רשות ניקוז ירדן דרומי ועם המועצה לשימור אתרים. הסתת המומחה של המועצה לשימור אתרים, עדי, מלמד הנערים בסדנת הסטוריה מורחבת, לסתת באבן , בטכניקה ובכלים בהם סיתתו הבנאים של הורדוס את אבני הכותל המערבי. המוצר שלנו הוא ספסל אבן, לנוחיות המבקרים במחצבת השיש.
Big picture

טורניר כדורגל שנתון ז

בשבועות האחרונים, בשנתון ז' התקיים טורניר כדורגל בנים ביוזמתם של תלמידי השנתון. הקבוצה שזכתה להניף את גביע הניצחון היא כיתה ז'3. ברכות למנצחים וכבוד למשתתפי הטורניר ואוהדי הקבוצות. ניפגש בשנה הבאה. ברצוננו להודות לאורי אושנים על העידוד של היוזמה והליווי המסור של הטורניר.
Big picture

הזמנה לערב סיום פרוייקטים שנתון ט' בפיזיקה

Big picture