LIIV

Milleks kasutada saab ja kus kohast saab?

Liiv on maavara. Liivast tehakse klaasi ning seda vajatakse ka ehitusel. Liivast saab teha ka klaasiluasju ja nõusid, kuid klaasist! Niisiis viimase variandi võib lugeda esimese variandi alla. Klaasi valmistamisel ei kasutada seda liiva mis rannikutel ja randades on. Sellist liiva mida saab kasutada klaasi valmistamisel kaevandadakse pealmaakaevandusdes ehk karjäärides. Karjäärides kaevandadakse ka teisi maavarasid.

Kas on liiv on inimestele hädavajalik või eluvajalik?

Liiv on inimestele vajalik seetõttu, et liivast saab teha klaasaknaid mida ei lähe küll eluvajalikult vaja, kuid lennujaamades peavad olema väga tugevad mitmekordsed klaasid kuna lennukite mootorimüra on lennujaamades väga suur mistõttu tekitab see vibratsiooni. Aknaid läheb vaja ka majadel, et maja ikka ilus ja seest valge välja näeks. Liivaga saavad lapsed ehitada liivalosse rannas ja teha palju muudki mis ei ole hädavajalik ega eluvajalik. Vaja on liiva kindlasti mõnes kohas näiteks ehitusel! Kuid isegi ehitusel pole see eluvajalik, sest saab ka ilma liivata ehitadada! Liiva läheb tarvis kui tahad teha klaasi või vitraazi töökoja või tehase. Seal tehastes ja töökodades tehakse klaasist iluasju ja klaasist vitraaze, kuid jälle pole liiv ega klaas eluvajalik! Saime teada, et kui liiva on on väga hästi, kuid liiv pole eluvajalik isegi mitte ehitusel kus ta võib olla hädavajalik mõnikord!Eluvajalik liiv ei ole hädavajalik võib liiv vahepeal olla!

Kui liiva kaevandada kas, siis see võib loodusele liialt haiget teha?

Liiv ei ole taastuv maavara, vaid taastumatu maavara, kuid kas loodusele võib liiva kaevandamine liialt haiget teha? Kui kaevandada liiva ainult pealmaakaevandustes ehk karjäärides, siis jääb ju mujale rannikutele, randatesse ja kõrbetesse liiv alles. Seega praegune liiva kaevandamine ei ole Maale ohtlik ega ka liiva niiöelda väljasuremisele ohtlik. Kui tulevikus peaks, aga liiva hakatama kaevandama igalt poolt kus liiva on, siis võib liiv kaduda küll kuna liiva ei teki rohkem juurde, aga üsna võimatu on tegelikult ära kasutada lähima 10 000 aasta jooksul meie Maa liiva kuna praegu ei ole isegi karjäärides puudust liivast veel vähem veealune liiv! Niisiis ja kui peaks liiv ka Maal otsa saama, siis pole see inimestele ega paljudele loomadele ohtlik kuna liiv ei ole eluvajalik. Küll, aga kui kaoks vesi niimoodi ära, siis on see väga ohtlik inimestele, aga vesi ei saa ära kaduda kuna on Maal olemas veeringlus süsteem!