Bizden Haberler

29 Ekim 2021

Big picture

29 Ekim’i Gurur ve Coşkuyla Kutladık2021-2022 Akademik yılı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinliği; Matematik Bölümünün organizasyonuyla, aktivite koordinatörümüz Gülben Dönmez’ in ve tören hazırlık ekibinin desteğiyle ile hazırlanarak 28 Ekim günü 6. ders saatinde kutlandı. Emeği geçen herkese teşekkür eder, saygılarımızı sunarız.


İstiklal Marşı ve saygı duruşuyla başlayan törenimiz, 12. Sınıflar ve Yatılı Öğrencilerden Sorumlu Müdür Yardımcımız Hasan Turgut’un açılış konuşmasıyla devam etti. Turgut’un tüm TAC Ailesine seslenerek duygu ve düşüncelerini paylaşmalarının ardından farklı sınıf seviyelerinden öğrencilerin hazırladıkları sunumları izledik.


Tören videolarını izlemek için lütfen fotoğraflara tıklayınız.

Cumhuriyet Valsi KorosuCumhuriyet Valsi Korosu, Stickler binası önündeki muhteşem bahçemizde müzik öğrencilerimizin büyük emekleriyle hazırlandı. Koroda emeği geçen aşağıdaki öğrencilerimize bu anlamlı çalışmaları için teşekkür ediyoruz.


TAC’24 Naz K.

TAC’25 Eylül N.

TAC’25 Defne B.

TAC’25 Demir G.

TAC’25 Ernest M.

TAC’25 Helin B.

TAC’25 Meral B.

TAC’25 Meriç İ.

TAC’25 Nehir Ö.

TAC’25 Yağmur İ.

TAC’25 Serra B.

TAC’25 Beril Diyar D.

TAC’25 Mehmet Demir G.

Cumhuriyetin Kuruluşunu Anlatan Video


TAC’23 Emir T. ve TAC’23 Akın Barış G. tarafından hazırlanmış olan günün anlam ve önemini anlatan video ile günün coşkusunu ve gururunu yeniden yaşadık.

Cumhuriyet Olmasa Ne Olurdu?


Cumhuriyetin olmadığı bir Türkiye’de neler yaşanırdı veya yaşanamazdı üzerine aşağıdaki öğrencilerimiz tarafından yapılmış olan çalışmaya ait video oldukça başarılıydı.


TAC’22 Yiğit A.

TAC’23 Vagif K.

TAC’23 Cem Y.

TAC’24 Efe İ.

TAC’24 Asya Y.

TAC’24 Edibe Eylül Ç.

TAC’24 Cem S.

TAC’25 Begüm D.

TAC’25 Yağmur A.

Tac ’26 Ece K.

Yaşar Nabi Nayır ŞiirleriYaşar Nabi Nayır tarafından Cumhuriyet üzerine yazılmış olan şiiri seslendiren öğrencilerimizle birlikte aynı duyguları bizler de yaşadık.


TAC’25 Emre U.

TAC’25 Nehir Ö.

TAC’25 Tolga B.

TAC’25 Ilgın Irmak G.

TAC’25 Onur G.

TAC’25 Aybala Irmak Y.

TAC’25 Alp C.

TAC’25 Elif Naz G.

TAC’25 Sinemis K.

TAC’25 Eylül N.

TAC’25 Beril Diyar D.

CAS Öğrencilerimizin Alzheimer Derneği Ziyaretleri


CAS öğrencilerimizin Alzheimer Derneği ziyaretlerini paylaştıkları videoda, teyze ve amcaların babalarının o dönemde 17 yıl askerlik yaptığını anlattıkları hikayeleri, Cumhuriyetin kuruluşunun zorluklarını bizlere bir kez daha hatırlattı.


TAC ’22 Başak E.

TAC’23 Azra E.

TAC’23 Abdülkadir A.

Yabancı Basın ve Politikacılar Gözüyle Atatürk ve Türkiye Cumhuriyeti


Öğrencilerimizin büyük bir araştırma sonucu yabancı basında çıkmış, 20. yüzyılın önemli politikacılarının Atatürk ve Türkiye Cumhuriyeti ile açıklamalarına yönelik bilgileri derlediler. Öğrencilerimizin paylaştığı bu bilgiler, bizlere tüm dünyanın hayran olduğu büyük bir öndere sahip olduğumuzun gururunu yaşattı.


TAC’23 Elif Ö. S.

TAC’23 İdil T.

TAC’23 Cem Y.

TAC’25 Çınar A. B.

TAC’25 Derin D.

TAC’25 Doğa E.

TAC’25 Mehmet D. G.

TAC’25 Mehmet K.

TAC’25 Ünal E. M.

TAC’25 Sarp S. S.

TAC’25 Deniz D. S.

TAC’25 Azra N. U.

Onuncu Yıl Marşı


Törenimizin öğrencilerimizin öğretmenleriyle birlikte coşkuyla hazırladıkları ve çaldıkları Onuncu Yıl Marşı ile sonlandırılması, bu anlamlı güne yakışır bir kapanış oldu.


TAC’24 Ozan D.

TAC’23 Tuna Y.

TAC’25 Sinemis K.

Ayşegül Yıldıran Eroğlu, Müzik Öğretmeni

Fulya Kandır, Müzik Öğretmeni

Seninle BüyüyoruzUlu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün büyük bir inançla bizlere verdiği o sözü; 98 yıldır aklımızda, fikrimizde, kalbimizde yaşatıyoruz. Biz her yeni gün, cumhuriyetin sarsılmaz ilkeleriyle büyüyoruz! 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.


Sağlık ve Eğitim Vakfı'nın 29 Ekim Töreni Kutlama mesajını izlemek için Atatürk'ün fotoğrafına tıklamanız yeterli.

Haftalık YKS Bülteni


Haftalık YKS Bülteni için aşağıdaki görsele tıklayınız.

Big picture

Tarsus Amerikan Kolejini Sosyal Medyada Takip Ediyor musunuz?

Aşağıdaki adreslere tıklayarak incelemek istediğiniz sosyal medya kanalına ulaşabilir, hesaplarımızı takip ederek etkinliklerimizden haberdar olabilirsiniz.

Big picture