Bizden Haberler

4 Kasım 2022

Big picture

Bize Verilen En Güzel Armağan Olan Cumhuriyetimizin 99. Yılı Coşkuyla Kutlandı

Efendiler, yarın Cumhuriyeti ilan edeceğiz.” Bu sözler üzerinden tam 99 yıl geçti ve sadece 1 yıl kaldı 100.yılımızı kutlamaya. Bizler bu kutlamayı dört gözle bekliyoruz. Bu sözlerin söylendiği gecenin sabahını bekler gibi bekliyoruz. Bekliyoruz, kuru topraklar gibi yağmurun yağmasını. Güzel günler görebilmeyi bekliyoruz’’ diyen öğrencilerimiz tarafından tören açılışı yapıldı.


Fen Bilimleri, Matematik ve Müzik Bölümlerinin öncülüğünde, öğrencilerimizin hazırladığı birbirinden renkli performanslar ile Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99. yılı kutlandı. Cumhuriyetimizin öyküsünü etkileyici anlatımlarla sunan öğrencilerimiz, törene günün anlam ve önemini vurgulayan şarkılarla devam etti.


Ulu Önder Atatürk’ün ’İstikbal Sizlersiniz’’ sözündeki gençlerimize inancımız her zaman sonsuz. Aydınlık yarınlar için Cumhuriyetimizin 99. yılı kutlu olsun!

Big picture

11. Sınıf IB Öğrencimiz Cenk Başarısıyla Gururlandırdı


Başarılı bir mülakat sonucunda yüzlerce delege arasından ‘‘Change the World MUN Konferansı‘‘na tek Türk olarak katılmaya hak kazanarak bizleri gururlandırlarn11 IB öğrencimiz Cenk Sağlam’ı bu başarısından dolayı tebrik ediyoruz.


Cenk kendi delegasyonundaki diğer delegeyle olan işbirlikçi tutumuyla Türkmenistan’ı başarıyla temsil ederek mansiyon (“Honourable Mention”) ödülünü almaya hak kazandı.


Kendi delegasyonun ana sponsorlardan biri olarak yazdığı taslak çözümün, komitesinde “Evet” oylarıyla kabul görmesini sağladı.


CWMUN Model Birleşmiş Milletler Konferansı İtalya’da kurulan ve dünyanın farklı yerlerinde MUN konferansları düzenleyen bir organizasyon olup, New York, Abu Dhabi, Singapur ve Roma’da Konferanslar gerçekleştirmektedir. Yapılan mülakat sonucunda başarılı öğrencilerin konferans ücreti ve konaklanmaları CWMUN organizasyonu tarafından karşılanmaktadır.


Uluslararası bir konferansta okulumuzu başarıyla temsil etmesinden dolayı Cenk’e teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

“Akademik Başarı” Konulu Veli Konferansı


9. sınıf velilerine yönelik “Akademik Başarı” konulu veli konferansı çevrim içi gerçekleştirildi.


Hazırlık sınıfını geride bırakan öğrencilerin bundan sonraki süreçteki başarılarında ebeveyn desteğine olan ihtiyaçları ve önemi vurgulandı.


Akademik başarı ve ailelere düşen görevlerin anlatıldığı sunumda, ebeveynlerin ruhsal sağlığını koruması için neler yapabileceklerine de değinildi.


9. sınıflardan sorumlu Uzman Psikolojik Danışman Meryem Öztürk tarafından yapılan sunuma katılan PDR Bölüm Başkanı, seviye Müdür Yardımcılarının da velilerin duygu ve düşüncelerini dinleme fırsatı buldular.

The Earth Prize
Değerli TAC Ailesi,


The Earth Prize, 13 ila 19 yaş arasındaki öğrencilerin katılabileceği; projeleri çevresel sorunları ele alma potansiyeli en yüksek olan takım çalışmasını ödüllendiren küresel bir çevresel sürdürülebilirlik yarışmasıdır. The Earth Prize’ın toplam ödülü 200 bin dolar değerindedir.


The Earth Prize aracılığıyla öğrencilere, kendi çevresel sürdürülebilirlik projelerini, ürünlerini, organizasyonlarını veya girişimlerini tasarlayarak gerçek değişimi etkilemek için meydan okunarak, rehberlik edilir ve ilham verilir.


The Earth Prize'ın her katılımcısı, kendilerine özel olarak tasarlanmış materyallerle çalışmalarını sürdürecek ve üniversite öğrencilerinden kişiselleştirilmiş mentorluk alacak. Ayrıca dünyaca tanınmış elçilerle etkileşim kurma ve çözümlerini küresel bir izleyici kitlesine sergileme fırsatına sahip olacaklar.


Gerçek dünyayı etkileme potansiyeline sahip olan proje yarışmayı kazanacak ve kazanan takım, okulları ve takım üyeleri arasında paylaştırılmak üzere 100.000$’lık ödülün (toplam 200.000$'lık ödülden) sahibi olacak.


Yarışmaya katılmak için lütfen aşağıdaki afişi inceleyiniz.


İyi şanslar!
SEV İlköğretim Kurumları 25. Yılını Kutluyor


Liselerimizin de bağlı olduğu Sağlık ve Eğitim Vakfı (SEV); 150 yılı aşkın süredir çağdaş, nitelikli ve uluslararası alanda muadillerine uygun eğitim verirken, ilköğretim kurumlarıyla da 25 yılı devirmenin mutluluğunu yaşıyor. SEV tarafından kurulan SEV İlköğretim Kurumları, bu yıl 25. yaşını kutluyor. Çeyrek yüzyıl önce eğitim hayatına merhaba diyen Üsküdar SEV, İzmir SEV ve Tarsus SEV, beslendikleri köklü eğitim geleneğinden gelen güçle Türkiye’nin en iyi ilköğretim kurumları arasına girdi. Öğrencilerini SEV değerlerine sahip, ileriye sağlam adımlar atan mutlu bireyler olarak yetiştiren SEV İlköğretim Kurumları, 25 yıldır artan deneyimiyle tüm çocukları daha ileriye taşımak için çalışmaya devam ediyor. İlköğretim Kurumlarımızı tebrik ediyor, nice 25 yıllar diliyoruz.


Filmimizi izlemek için görsele tıklayabilirsiniz.

Aylık YKS Bülteni


Aylık YKS çalışmalarının detayları için lütfen aşağıdaki görsele tıklayınız.

TAC'de YKS Hazırlık Çalışmaları


YKS Çalışmalarımızı anlatan videoyu izlemek için lütfen aşağıdaki görsele tıklayınız. (sadece türkçe)

Tarsus Amerikan Kolejini Sosyal Medyada Takip Ediyor musunuz?

Aşağıdaki adreslere tıklayarak incelemek istediğiniz sosyal medya kanalına ulaşabilir, hesaplarımızı takip ederek etkinliklerimizden haberdar olabilirsiniz.

Big picture