מגן דוד אדום

לידור דוד ,דניאל יעקובוב ואושרי לחמיש

מה זה מגן דוד אדום?מגן דוד אדום הוא ארגון ההצלה הלאומי של ישראל. הארגון בנוי על-פי הדגם של ארגוני הצלב האדום והסהר האדום, והוא מספק שירותי עזרה ראשונה, פינוי נפגעים באמצעות אמבולנסים, שירותי הדם של ישראל, הדרכת עזרה ראשונה ורפואת חירום ופעילות הומניטרית בישראל וברחבי העולם. חיוג 101 מכל טלפון ינתב את השיחה למוקד מד"א לצורך קבלת קריאת חירום‏. במשך שנים רבות היה הארגון חבר בוועד הבינלאומי של הצלב האדום והסהר האדום כמשקיף בלבד, אולם ב-2006 התקבל כחבר מלא, יחד עם הסהר האדום הפלסטיני. בארגון 1,850 שכירים וכ- 14,000 מתנדבים והוא מהווה את ארגון ההתנדבות הלא ממשלתי הגדול בישראל.

סיפור

זהו סיפור של אהבה בת יותר מיובל שהחל ברומניה לפני מלחמת העולם ה-2.

בצהרי יום ראשון שמשי מילאה רוזה, בגיל 103, את בקשתו האחרונה של בעלה המנוח לאו שוברט ז"ל - להעניק אמבולנס לתושבי מדינת ישראל.

רוזה ולאו שהחלו את חייהם ברומניה, עלו ארצה בסוף שנות ה-60. טרם פטירתו ציווה לאו להשתמש בכסף שחסך לאורך השנים לרכישת אמבולנס עבור תושבי מדינת ישראל. כ-26 שנים לאחר פטירתו של לאו מילאה רוזה, רעייתו האוהבת, את בקשתו ותרמה אמבולנס למד"א. רוזה שחנכה בהתרגשות רבה, יחד עם מספר חברים ומשפחתה הקרובה, את האמבולנס החדש שמחה מאוד שהצליחה לממש את בקשתו האחרונה של לאו.

עזרה ראשונה כיצד לנהוג בתאונת דרכים