משטר טוטליטרי בסין

מגישות: הדר סרבר, עלמה נוימן, נועה רוזמברג ורוני אבו

המאפיינים של המשטר הטוטליטרי שבאים לידי ביטוי בסין הם:

- התבססות על אידאולוגיה רשמית אחת

- קיומה של מפלגת המונים אחת

- שליטה בדעת הקהל

- הפעלת טרור נגד מתנגדים

- שליטה ופיקוח על חיי הפרט

- תקשורת ותעמולה תחת פיקוח השלטון

- קיום פולחן אישיות

סיכום

המשטר הטוטליטרי בסין מתבסס על אידאולוגיה רשמית אחת , מפלגה אחת ,שליטה בדעת הקהל , הפעלת טרור נגד מתנגדים וקיום פולחן אישיות ותקשורת ותעמולה תחת השלטון . בנוסף למשטר טוטליטרי יש יתרונות וחסרונות. החסרונות הם : אין אפשרות להביע דעה, אסור להתנגד לשלטון ועוד. לעומת זאת יש גם מספר יתרונות למשטר, כגון: כשיש חסימה של אתרים ורשת אינטרנט פרטית להאקרים ווירוסים לא יכולים לפרוץ לפרטיים האישיים כמו חשבונות בנק תעודות זהות ועוד.

להיות תושב בסין ולחיות במדינה עם משטר טוטליטרי זה קשה, יש הרבה הגבלות למשל, אסור להיכנס לפייסבוק, להביע דעה על המדינה או כל מה שקשור אליה. המשטר בסין לא מאפשר חופשיות, אין אפשרות להביע את דעה, ולעשות תעמולות נגד השלטון. בחיי היום יום שלי אני חייב להיות ממושמע להוראות המשטר ואסור לקחת סיכונים כי מי יודע מה יכול לקרות לי. אם אנשים מפגינים נגד השלטון מוציאים אותם להורג, יש דיכוי מאמינים באדות שונות ואפילו יכולים לפנות תושבים מבתיהם בין רגע, לצרכים שונים של הממשלה. המשטר משתלט על החיים. מצד שני המשטר יכול להועיל לפעמים, הוא מגן עלינו מפני גורמים חיצוניים ואנחנו גרים בבטחה בתוך מדינתנו עם המנהיג שלנו.

לדעתינו, התושב לא היה רוצה להמשיך עם המטר הטוטליטרי בחייו. הוא היה רוצה לקבל יותר חופש ביטוי ואפילו דמוקרטיה. אנו סבורות שאם היתה לתושב את האפשרות לחסל את המשטר, הוא היה מנצל זאת.