Родинне дерево

Проект учениці 7-Г класу Самойленко Дар'ї

Моя родина

У нас дуже дружня сім'я.Ми любимо проводити час разом. Бабусі часто розповідають про минуле.Тато і мама завжди розказують цікаві історії. А я дуже люблю слухати родичів, адже це дуже повчальні і пізнавальні розповіді.
Big image

Походження прізвища Самойленко

Володарі прізвища Самойленко дійсно можуть пишатися своїми предками, відомості про яких містяться в документах, що підтверджують слід, залишений ними в історії України. Прізвище Самойленко відноситься до поширеного типу українських прізвищ і утворена від крестильного імені Самійло. Після 988 р. кожен слов'янин під час офіційної церемонії хрещення отримував від священика хрестильне ім'я. Таке іменування дозволяло вирішувати проблему ідентифікації: виділення конкретної людини з товариства. Тому саме церковні імена і стали активною базою для створення прізвищ. Прізвище Самойленко утворена від імені Самійло, яке, в свою чергу, є українським варіантом давньоєврейського імені Самуїл. Це ім'я згадується в Старому завіті і перекладається з арамейської як «спрошенний». Згідно з біблійним переказом, благочестива Анна, мати пророка Самуїла, довго благала Бога про те, щоб він послав їй дитя. Коли Самуїлу виповнилося дванадцять років, Ганна привела його на виховання до первосвященика Ілії, який в той час був суддею (обраним правителем) ізраїльського народу. Самуїлу було надіслано одкровення, що Господь покарає будинок Іллі за те, що народ Ізраїлю став відходити від Бога. Невдовзі так і сталося: напали філістимляни, убивши кілька тисяч ізраїльтян, в числі яких були і сини Ілії, викрали Ковчег Завіту, найголовнішу єврейську святиню. Дізнавшись про це, Ілля впав навзнак і помер. Місце судді зайняв Самуїл. Коли він постарів, то передав владу своїм синам. Але народ зажадав, щоб Самуїл призначив їм царя. Самуїла це засмутило, так як він побачив у цьому падіння євреїв, якими доти керував сам Господь, проголошуючи свою волю через обранців. Найімовірніше, освіта прізвища Самойленко почалося приблизно в 14 столітті, що обумовлено історичними процесами. Так, з 16 століття Україна тісно контактувала з європейськими народами, де вже широко використовувалися прізвища у зв'язку з активним розвитком товарно-грошових відносин. Прізвище Самойленко утворилася за допомогою суфікса -енко. Спочатку він мав такі значення: , «молодий», «син». Тому Самойленко буквально розумілося як «син Самійла». Пізніше давній суфікс -енко втратив своє пряме значення і зберігся лише в якості фамільного. Безумовно, прізвище Самойленко являє собою чудовий пам'ятник слов'янської писемності і культури. Однак процес формування прізвищ був досить тривалим, тому остаточно говорити про точне місце і час виникнення роду Самойленко можна лише на основі глибоких і серйозних генеалогічних досліджень.

Рецепт

Ми з мамою любимо готувати. Наша улюблена страва це борщ. А ось і рецепт:

 • яловичина - 300 г
 • буряк - 250 г
 • картопля - 300 г
 • морква - 100 г
 • цибуля - 100 г
 • помідори -150 г або 1ст. л. томатної пасти
 • капуста - 200 г
 • часник - 3-4 зубчики часнику
 • лавровий лист - 3-4 шт.
 • оцет - 1-2 ч. л.
 • сіль, перець

М'ясо відварити протягом 1,5 години.Відварена і нарізана яловичина.Потім нарізати м'ясо кубиками.Додаємо нарізане м'ясо в каструлю.Додати в каструлю.

Нарізана кубиками цибуля.Цибулю подрібнити.Натерта на крупній терці морква.

Моркву натерти на крупній терці.Нарізаний соломкою буряк.Буряк помити, трохи відварити (приблизно 30 хв.) очистити від шкірки і нарізати соломкою.Нарізаний кубиками помідор.Помідори ошпарити окропом, зняти шкірку і нарізати дрібними кубиками.Нарізана соломкою капуста.Капусту нашаткувати соломкою.Обсмажити буряк на рослинній олії.Буряк обсмажити на соняшниковій олії.Додаємо помідор і оцетПотімдодати помідори (чи томатну пасту), оцет і тушкувати протягом 5-7 хв.

Цибуля смажиться.Цибулю обсмажити на соняшниковій олії.До цибулі додаємо моркву.Додати моркву і обсмажити.Нарізана кубиками картопля.Картоплю нарізати кубиками.Кладемо картоплю в каструлю.У киплячий бульон додати картоплю, довести до кипіння і посолити.Кладемо нашатковану капусту в каструлю.Потім додати капусту і поварити на невеликому вогні 5 хв.Тушений буряк з помідорами додаємо в каструлю.Тоді додати буряк і варити ще 10 хв.Додаємо обжарену моркву і цибулю в каструлю.Потім додати цибулю і моркву.Додаємо лавровий лист.Додати лавровий лист, поперчити і якщо необхідно досолити.Додаємо в каструлю часник.Витиснути через часникодавку часник і відставити з вогню, накрити кришкою і дати настоятися 20-30 хв. Борщ готовий.

Головне готувати з любов'ю і у вас виде найсмачніша страва

Big image