TOITUMISE FLAIER

Liisa, Arabella

Milliseid VITAMIINID on olulised ja miks?

VITAMIINID ei anna energiat, kuid on eluliselt
tähtsad organismi normaalseks tööks ja tervise
alalhoidmiseks.


Mida peaks sisaldama KORRALIK SÖÖGIKORD?

Tervislik toitumine on midagi enamat kui toit taldrikul, mis kugistatakse sisse paari minutiga, sest kohe algab uus kohtumine või muu tegevus. Oluline on võtta aeg maha ning mõelda, et tegemist on energiaallikaga organismi rakkudele

Rasvarohked toidud

Töödeldud toit sisaldab enamasti suurtes kogustes suhkrut ja hüdrogeenitud rasvu. Kuna töödeldud toidu tarbimise trend on kasvav, siis pole ka mingi ime, et üle maailma suureneb diabeeti haigestunud ja ülekaaluliste inimeste arv. Kui samasugune tõus jätkub, siis arvatakse, et aastaks 2030 on Ameerikas ülekaalulisi üle 86 protsendi elanikkonnast. Paljud inimesed küll tunnistavad, et pilt on kohutav, kuid see ei lahenda probleemi.

Kuidas valida, mida süüa?

Ei maksa imevahendeid ja imesööke otsida kusagilt kaugelt. Kõik, mida vajame, on loodus juba meile siia andnud aastasadade jooksul. See kõik, mis kasvab meie maal, mida me saame kasvatada, see ongi meie jõutoit. See on toit, mis muudab meid terveks. Pahaks läinud toit ja käte pesematus võib tekitada viirusi!


Teismeliste toitumine

Teismelise-eas on oluline see, et laps ei toituks vaid rasvast vaud ka tervislikust toidust. Oluline on see seepärast et laps ei oleks ülakaaluline. Reismeeas ei taheta tavaliselt süüa tervislikult ja keelduvad juurikatest.