מידעון 1- תשע"ז

בראשית

Big image

נפרדים משמעון פרס- הנשיא התשיעי של מדינת ישראל, איש חזון וספר

ארונו של הנשיא התשיעי של מדינת ישראל, מר שמעון פרס ז"ל, הוצב ברחבת הכנסת ביום חמישי, ואזרחים רבים הגיעו כדי לחלוק כבוד אחרון לאיש.

ראש המועצה מר דורון שידלוב, יצא לכנסת בירושלים, יחד עם מנכ"לית המועצה, הגברת דפנה קירו-כהן ועם משלחת תלמידים מבתי הספר של המועצה, כדי לחלוק כבוד אחרון, בשם משפחת מועצה איזורית "ברנר". קבוצת התלמידים אשר יצאה מכל בית ספר, ייצגה באופן מכובד ורשמי את בית הספר ואת המועצה.

Big image

קבלת כיתות א' בסוף החופש הגדול

ביום שני אחר הצהריים התאספו תלמידי כיתות א' למפגש ראשון עם המחנכות והכתה.

המפגש היה חגיגי ומרגש, הכתות היו מוכנות לקבלת התלמידים, נקיות ומסודרות. המורות היו נרגשות וכך גם התלמידים החדשים והוריהם. מחוץ לכתה עמד שולחן קטן מעוטר בסיכות עם שם התלמיד שניתנו לכל אחד. המורות והתלמידים ערכו הכרות קצרה, ויחד התלמידים וההורים הכינו חלון ובו תמונת הילד/ה עם מאפיינים האישיים הייחודים לכל אחד - "הילד הזה הוא אני". לאחר צביעה וקישוט תלו הילדים את חלונותיהם על הלוח, נפרדו לשלום מהמורות והכיתה לכמה ימים, עד תחילת שנת הלימודים.

קבלת ילדי א', בכל שנה מחדש, מרגשת , מיוחדת ושונה מקודמתה.

נאחל שנה פורייה, מלאה בעשייה מבורכת ומעניינת, שנת קבלה והכלה.

שנה בה נכיר, נלמד ונכבד אחד את השנייה.

מאחלים אנו לכולם שנה של הצלחות.

טקס חגי תשרי

תלמידי כיתות ה' קיבלו על עצמם להכין ולהנחות את טקס חגי תשרי ולפתוח בחגיגיות את שנת תשע"ז, הבאה עלינו לטובה.
בטקס ציינו התלמידים את כל חגי החודש בברכות, שירה, נגינה ותנועה.
לתלמידי כיתות ה' הצטרפו נציגים מהשכבה הבוגרת- תלמידי כיתות ח' ונציגים מהשכבה הצעירה- תלמידי כיתות א' - ויחדיו ציינו את שנת תשע"ז כ"שנת ירושלים" בריקוד הקפות משותף.
ברכות לכל המשתתפים על טקס שמח וחגיגי ושנה טובה ומתוקה לכל משפחת בראשית.

בית ספר מנגן

בגאווה גדולה פתחנו את שנתו הרביעית של פרויקט ביה"ס המנגן.

לאחר התנסות ראשונה של כל ילדי שכבה ה' בנגינה, בחר כל תלמיד את כלי הנגינה שעליו ילמד לנגן לאורך השנה. יצאנו לדרך לאחר שחולקו כלי הנגינה לכלל תלמידי השכבה. בימים שני ושלישי נשמעים בין כותלי ביה"ס צליליהם של חלילים, קלרינטים, סקסופונים, חצוצרות, טרומבונים ותופים.

המוסיקה בבית ספרנו מהווה חלק חשוב ביצירת אווירה של הקשבה, פתיחות, סובלנות, ולכידות חברתית.

מיזם "נשק וסע"

בית ספרינו הצטרף, עם פתיחת שנת הלימודים, למיזם "נשק וסע". ראש המועצה מר דורון שידלוב כיבד את המיזם בנוכחותתו. וועדי ההורים פעלו נמרצות ליישום מוצלח של המיזם. חלק חשוב בהתנעה נטל השוטר הקהילתי רס"מ שמס דוד, שפעל נמרצות לשמירה על החוק והסדר.
תגובות ההורים המסיעים, התודות והחיוכים, תרמו לתחושת הסיפוק של המתנדבים וצוות בית הספר.
פרויקט זה משנה את המציאות הבלתי בטוחה ברחבת החנייה של בתי ספר והופך את המקום לבטוח בהרבה.

מקווים שימשיך לפרוח כל השנה ותודה לכל ההורים המתנדבים.

הצגה "שכונת הפרצופים"

שכבות א'-ב' פתחו את השבוע בצפייה בהצגה "שכונת הפרצופים" שהתקיימה בספריית ביה"ס. בהצגה סופר על 4 בתים שבכל בית גר דייר אחר: מר כעסן, גברת שמחה, מר מבוהל וגברת עצובה. במהלך העלילה הגיעה פייה שגרמה לכך שכולם יחיו בשלום עם כולם וכל אחד יקבל את השונה והאופי של האחר. הילדים שיתפו פעולה במהלך ההצגה, הקשיבו, צחקו ממאפייני הדמויות, ונהנו מאוד. נפגש בהצגה הבאה.

יום הניקיון הבנלאומי

ביום חמישי חל יום הניקיון הבינלאומי אותו הובילה הקרן קיימת בבתי ספר רבים בארץ. אנחנו לקחנו חלק מתוך השתתפות בית הספר במתווה איגוד ערים- תכנית קיימות. בפעילות זאת השתתפו כל תלמידי ז'-ח'.
איגוד ערים תרם לנו שקיות איסוף פסולת והמועצה האזורית שלנו תרמה כפפות עבודה רב פעמיות וכובעים- תודה רבה!
ביום זה השגנו מטרות יפות מעבר לנקיון, כמו חיבור ושייכות למקום, עזרה הדדית, נחישות ועוד.

כל הכבוד תלמידים!!
כמוכן ביקרנו בפינת חמד אשר הקימו חיילים מיחידה מובחרת בחיל המודיעין במטרה להנציח חלל צה"ל. החייל הנבחר היה יוני שמוכר ז"ל, שנפל במלחמת לבנון השנייה.

את חלקו השני של היום נזכה לקיים ב5.10.16 בהרצאה של פקח רשות הטבע והגנים בנושא מגוון המינים והשפעות האשפה על שמורות הטבע.

כינוס בית ג'-ד'

התכנסנו יחד ביום שישי במבואה של הבית. כל כיתה הקריאה ברכה לתלמידי הבית לשנה החדשה, והביאה חלק פאזל אותו יצרה בכיתתה. את חלקי הפאזל הרכבנו ליצירה משותפת, וקינחנו בשירה. הייתה תחושה נעימה של יחד ושיתוף.

כיתות ז'- ח' מבקרות בגן המדע

ביום א' 25.9.16 ביקרו תלמידי כיתות ז'-ח' במוזיאון גן המדע ברחובות (מכון דוידסון למדע). במסגרת הביקור, קיבלו הילדים הסבר מדעי -חווייתי על מוצגים שונים הפזורים בגן ואף חקרו והתנסו באופן עצמאי בהפעלת המוצגים האחרים ברחבי המוזיאון.

בנוסף, ביקרו התלמידים במעבדות המוזיאון וקיבלו הרצאה בנושא "המראות ונחיתות", שאיפשרה להם הצצה לעולם התעופה וחקר החלל. במסגרת פעילות זו הם ערכו 2 ניסויים חווייתיים של הכנת טיל מבקבוק פלסטיק, העפתו לאוויר והנחתת ביצה מגובה ע"י בניית כלי שיגן עליה כך שתצא ללא פגיעה. התלמידים שיתפו פעולה וגילו עניין רב מאד. הפעילות התקיימה במסגרת תכנית פעילויות העשרה לתלמידי השכבה הבוגרת .

מפגש עם הרב עמיהוד לחגי תשרי

מסורת היא בבית ספרינו להיפגש עם הרב עמיהוד לפני החגים בכינוס חגיגי. ביום ראשון 25.9.16 התכנסנו באולם לחגוג עם הרב לפני ראש השנה עם שירים וסיפורים מרתקים ומן המקורות על חגי תשרי, הסליחה ומשמעותה. הילדים הקשיבו לסיפוריו, שרו ונהנו מאוד.