בית החינוך של המח"ר אמית ב אשדוד

חודש אדר

שוק אמי"ת ב'

היה פשוט טעים יישר כח גדול לכל העוסקים בדבר

סיום קורס "מדע בראש צעיר" באמי"ת ב

חוג מצוינות "מדע בראש צעיר" באמי"ת ב לתלמידי כיתות ו .

מטרת התוכנית הייתה להצמיח "מדענים צעירים" שבעתיד יוכלו להשתלב היטב במסלול המדעי טכנולוגי באמי"ת ב' ומאוחר יותר באקדמיה.

התוכנית אפשרה לפתח את הידע המדעי ולחזק את הבטחון העצמי של כל ילד כך שיוכלו לשאת בגאווה את דגל המצוינות במדעים שבא דוגלת הנהלת אמי"ת ב' לקראת פתיחת בית החינוך של המח"ר (מדעים חלל רובוטיקה).

הלמידה במכינה התבצעה באורח חוויתי וכללה ניסוים יחודיים וכן ביסוס תיאורטי לדברים.

במפגש האחרון קיבלו התלמידים וההורים טעימה קטנה ממה שלמדו ילדיהם בחוג זה, התלמידים בעצמם הציגו את הניסויים להוריהם וניכרת הפנמה של הנושאים שנלמדו.

אנו מאמינים בתלמידים כמובילים ובטוחים כי יוכלו להתקדם ולהגיע להישגים יפים מאוד בתחומים אלה זאת כמובן בתנאי שימשיכו להתמיד.

מנהל חטיבת הביניים אורן אלקרייף סיכם את המפגש ואמר: "אנו שמחים לסכם מחזור ראשון של קבוצת מדע בראש צעיר, צוות המכינה בהובלת בתאל שפריירגן וורד עיוש העבירו קורס ברמה אקדמאית לכל דבר, כל הכבוד לתלמידים על רצינותם והשקעתם בתכנית, אנו מאמינים שהמכינה קידמה אותם למסלול המדעי טכנולוגי בכיתה ז בצורה הכי מקצועית"

זכרו!

"מתנת הטבע היפה ביותר היא השמחה שבהתבוננות ובהבנה"

אלברט איינשטיין.

השתתפות בטורניר אמי"ת בספורט לרגל שנות ה90 לרשת אמי"ת

יום נתינה

תלמידי אמי"ת ב' הפיצו את שמחת הפורים ברחבי העיר

לקראת חג הפורים יצאו תלמידי בית החינוך אמי"ת ב' אשדוד לחלוק את שמחת החג שלהם עם אחרים , במבצע שמחת פורים ברחבי העיר אשדוד.

במסגרת החינוך למעורבות חברתית ונתינה, יזמו בבית החינוך הפנינג נתינה בו לקחו חלק כל תלמידי בית החינוך.


התלמידים התחלקו לקבוצות והתפזרו בין גני הילדים בעיר. הם העבירו לילדים פעילות פורים יצירתית סביב הסיפור "הביצה שהתחפשה", ברוח החג. התלמידים והמחנכות, שהגיעו מאופרים לגנים, חילקו הפתעות לילדים הקטנים ששמחו מאוד באורחים הבוגרים שבאו לחגוג איתם.

התלמידים לא הסתפקו בחגיגות עם ילדי הגן, ויצאו לשמח גם את בני הגיל השלישי. לבית האבות שבסמוך למשטרת אשדוד הגיעו התלמידים והמורים והקפיצו את המקום בשירי פורים שמחים, שיחות עם המבוגרים ולסיום- משחק בינגו משותף, נושא פרסים.

ההתרגשות של שני הצדדים היתה גדולה. היטיב לבטא זאת אחד התלמידים כשפנה בסוף הפעילות לרכז המעורבות החברתית שי סויסה ,מארגן הפעילות , ואמר: "המורה שי תודה רבה רבה שהבאת אותי לכאן".


בעוד התלמידים משקיעים ממרצם עבור ילדי הגן והקשישים בעיר, בבית החינוך עצמו עמלו בנות השירות הלאומי ואנשי המנהלה על שיפור פני ביה"ס ושיפוץ האנדרטה לנופלים המוצבת בחצר בית החינוך.


שי סויסה, רכז המעורבות, מסכם את היום המיוחד: " יום שכזה ,בו עוצרים את השגרה ומשקיעים למען הזולת בפעילות התנדבותית , נותן כוחות עצומים להמשך הדרך החינוכית הן לצוות והן לתלמידים".

בעז חן ציון, מנהל בית החינוך :"שמחת הפורים האמיתית היא לשתף את האחר בשמחתנו. התלמידים השקיעו מכל הלב עבור שמחתם של הילדים והקשישים בעיר- ובכך הפכו את חגיגות הפורים שלהם למשמעותיות במיוחד".

מסיבת פורים

הרצאה על סמים ואלכוהול

odt פרוייקט מעגלים בבית החינוך

"אשנב להנדסה" במכללת סמי שמעון

טקס וקבלת תעודות סיום של קורס "אשנב להנדסה" במכללת סמי שמעון, בהשתתפות הורי התלמידים, רכז התכנית מטעם אמי"ת ב' ומנהל החטיבה. במסגרת הקורס השתתפו תלמידי שכבה ח' מתיכון אמי"ת ב' בסדרת מפגשים העוסקים בעולם ההנדסה המגוון. התכנית כללה 14 מפגשים של שעתים, אשר מטרתה הייתה לחשוף את תלמידים למקצועות ההנדסה תוך הכרות עם המעבדות השונות במכללה בתחומים מגוונים כגון: רובוטיקה, חשמל, אלקטרוניקה, אופטיקה, פיזיקה, אפליקציות, אלקטרואופטיקה, נאנוטכנולוגיה, תקשורת וכימיה.

אורן אלקרייף, מנהל חט"ב אמי"ת ב' אמר שהחשיפה לעולם ההנדסה ומהדעים מהווה נדבך חשוב בקידום וחיזוק המוטיבציה של תלמידינו להתמיד ולשאוף רחוק. יישר כח לעריית אשדוד ולמנהל החינוך ובעיקר למכללת סמי שמעון.

Big image

אבות ובנים באמי"ת ב

במסגרת שבוע החמ"ד הזמין בית החינוך אמי"ת ב' את הורי תלמידי חטיבת הביניים ביום שישי האחרון ללימוד משותף עם ילדיהם בנושא חודש ניסן והלכות ליל הסדר. המפגש אורגן ע"י הנהלת אמי"ת ב' בהוהלת רב בית החינוך הרב יוסף הרוש. מנהל חטיבת הביניים אמר שלימוד הורים ובנים או אמהות ובנות מספק חוויה מיוחדת בכל פעם מחדש גם להורים ובמיוחד לתלמידים. בית החינוך מזמין את ההורים להמשיך ולהעצים את הקשר שלהם עם ילדיהם בביה"ס ובמשך שנות לימודיהם. חג שמח מתיכון אמי"ת ב'.

חידון בנושא שמיטה

חברותות אולפנית

פעילות כוכב הבית שלנו

חודש טוב לכולם וחג פסח כשר