מפעל טקסטיל ערד עוד לא פשט רגל

בואו להפגין בתאריך ה- 31 באפריל מול משרד הרמטכ"ל

גם אנחנו חשובים

יש צורך בתמיכה ביישובים חלשים וקטנים ברחבי הארץ, ובפיתוח התעשייה- ולא רק תעשיית ההיי-טק. עם סיוע ממשלתי נכון ותכנית שיווקית ועסקית חדשה, ניתן לגרום לתעשייה באיזור לשגשג, ולאפשר לכ- 550 תושבי ערד- כאחוז וחצי מאוכלוסיית העיר- לקבל מחדש את עבודתם.

לא מוותרים

הקמת המפעל מחדש תסייע לכולנו בפיתוח התעשייה בארץ ובסיפוק מקומות עבודה ל- 550 תושבים חלשים.
  • אין אפשרות לתת מענה ראוי לאנשים שעבדו רוב חייהם או הישר מהמטוס במפעל. כ- 550 אנשים יהפכו למובטלים, ללא כישורים נוספים וללא מקום ללכת. אני לא יכול לעזוב את ערד, אין לי כסף לאוטו או לדירה.
  • סגירת המפעל תוריד את המצב הסוציו-אקונומי בערד אף יותר ממה שהעיר נמצאת בו כיום. משמע- לא יגיעו אנשים חדשים, לא יהיה אינטרס לפתוח מפעלים חדשים במקום בלי אנשים, הקניונים ייסגרו, ומי שכבר גר בערד יעזוב. המדינה תיאלץ להעניק סיוע כלכלי למובטלים, ובסופו של דבר האפקט יהפוך את אי הסיוע לנטל גדול על המדינה ובמיוחד על האזרחים.
  • באי מתן סיוע, המדינה פועלת בניגוד להחלטותיה בחוק הרשות לפיתוח הנגב- שלפיו המדינה מוכרחת לעבוד לפתיחת מפעלים חדשים, ולסיוע למפעלים בנגב הנמצאים במצוקה- למען פיתוח כלכלי וחברתי של הנגב, וליישוב המדינה בכל חלקיה.
  • ליישוב המדינה בכלל חלקיה ישנו תפקיד חשוב בהגנתנו הפוליטית מול מדינות אויב- חשוב מאוד ליצור רצף טריטוריאלי בכל חלקי המדינה- גם הנידחים. ובסופו של דבר, עזיבה המונית של ערד, דבר שיקרה גם בערים אחרות, כי מפעל טקסטיל ערד לא שונה במהותו ממפעלים תעשייתיים בערי פיתוח אחרות, תגרום לרצף הטריטוריאלי להיהרס, לרמת החיים של רבים לרדת, ולריכוז האוכלוסייה רק באיזור המרכז.

אני קורא לכל מי שאכפת לו לבוא להפגנה, בתאריך ה- 31 באפריל בשעה 13, מול משרד הרמטכ"ל.
לא מוותרים!

קצת מידע

מפעל "ערד תעשיות טקסטיל" הוא מפעל המייצר בעיקר מגבות.

הוקם בשנת 1976, כאקט ציוני, על ידי משפחת היימן, משפחה יהודית-ציונית מארה"ב שראתה ביישוב הנגב ובאספקת מקומות תעסוקה לתושבי הנגב, מטרה ציונית. במהלך כל שנות קיומו של המפעל השקיעה המשפחה בהרחבתו; בהקמתו עמד על שטח של 1,800 מ"ר בלבד וכיום משתרע על פני 50,000 מ"ר. בתחילת דרכו הועסקו במפעל כ-15 עובדים; בשנת 2014 העסיק המפעל בערד כ-550 עובדים ועוד 80 עובדים נוספים במפעל שבמגדל העמק – השייך גם הוא ל"ערד תעשיות טקסטיל".

"ערד תעשיות טקסטיל" ייצר כ-70 מיליון מגבות בשנה כ-95% מהייצור מיועד ליצוא, בעיקר למדינות אירופה ולארה"ב. היצוא לשנת 2008 היה כ-78 מיליון דולר.

עם לקוחות החברה נמנות רשתות בתי מלון גדולות בארה"ב כמוMarriott , Starwood, Gaylord ומלונות היוקרה של לאס וגאס וכן מרבית המכבסות הגדולות הפועלות באירופה, אשר מספקות מגבות לבתי מלון ולמרכזים רפואיים.