Šokolaadimäed Filipiinidel

Šokolaadimäed

Šokolaadimäed on ebahariliku kujuga mäed keset Boholi saart Filipiinidel. Mäed on ümarakujuga lubjakivist pinnavormid, mis on kaetud puude ja taimkattega. Mäed pole suured, neist kõige kõrgem on 120 meetrit. Kõige tavalisemad mäed on 30-50 meetri kõrgused. Šokolaadimäed katavad umbes 50 km² suurust ala. Boholi saarel on vähemalt 1260 šokolaadimäge, kuid seal võib olla ka kuni 1776 mäge. Nime on mäed saanud selle järgi, et kuiva perioodil muutub taimkate pruuniks ja mäed näevad välja nagu šokolaadikommid. Mägesid külastab iga aasta väga palju turiste.

Legendid

Šokolaadimägede tekkimise kohta on mitu legendi.

Esimene legend räägib kahest hiiglasest, kes olid vaenlased. Nad loopisid üksteist kive ning liivaga. Nende võitlemine kestis päevi, kuni nad olid kurnatud. Väsinuna unustasid nad oma viha ja nad leppisid ära ning said sõpradeks. Võitluskohast lahkudes unustasid nad oma segaduse ära koristada ja selle tagajärjel tekkisidki šokolaadimäed.

Teine legend räägib hiiglasest nimega Arogo, kes armus Aloya-sse, kes oli lihtinimene. Aloya surm põhjustas Arogos nii suurt masendust, et ta ei suutnud oma nutmist lõpetada. Viimaks kui ta pisarad kuivasid olid šokolaadimäed tekkinud.

Keskkonnaprobleemid Filipiinidel

Peamisteks keskkonnaprobleemideks Filipiinidel on maavärinad, vulkaaniline tegevus, tsunaamid, üleujutused, maalihked.