תל אביב

מגישים : בר איצקובסקי ונתנאל ארייב ח3

העיר תל אביב

תל אביב-יפו היא עיר במחוז תל אביב בישראל, במישור החוף הדרומי, המרכזית מבין ערי גוש דן והשנייה בגודל אוכלוסייתה בישראל. העיר חברה בארגון פורום ה-15. תל אביב-יפו שוכנת לחוף הים התיכון על אדמת כורכר. בשטחה זורמים נחל הירקון ונחל איילון. היא גובלת ממערב בים התיכון; מדרום בערים בת ים וחולון; ממזרח בערים רמת גן, גבעתיים, בני ברק ופתח תקווה; ומצפון בערים רמת השרון והרצליה.

על קצה המזלג

תל אביב היא מטרופולין המהווה את מרכז הכלכלה, התרבות, התקשורת, האמנות, והמסחר של ישראל. שוכנים בה מרכזי המערכת הבנקאית של ישראל, הבורסה לניירות ערך, שגרירויות ונציגויות בינלאומיות, מערכות העיתונים הגדולים בישראל, התיאטרון הלאומי, התזמורת הפילהרמונית ומרכזי תרבות ארציים נוספים. "העיר הלבנה" בתל אביב הוכרה בשנת 2003 כאתר מורשת עולמית. תל אביב-יפו מוגדרת כ"עיר עולם בהתהוות" וזאת בשל היותה עיר מרכזית בתחומי הכלכלה, התרבות והחברה. עיריית תל אביב פועלת לקידומה למעמד של עיר עולם, ובמסגרת זאת הוקמה בעירייה "מנהלת עיר עולם". העיר היא אחת המתויירות בישראל, עם למעלה ממיליון תיירים זרים בשנה.

התיירות בתל אביב

תל אביב היא אחת הערים המתוירות בישראל. מדי שנה מבקרים בה למעלה ממיליון תיירים מחוץ לארץ. בעיר פעלו בשנת 2009 50 בתי מלון, 864,000 אורחים לנו בהם, מהם 69% הם תיירים.‏‏[26].

בעיר מספר מוקדי תיירות, אך חלק ניכר מן התיירים המגיעים אל העיר באים לשם פעילות עסקית או כבסיס לתיור בכל רחבי הארץ. מוקד התיירות החשוב ביותר הוא חוף הים המושך אליו את מרבית התיירות ולאורכו גם בנויים גם מרבית המלונות של העיר, לרבות הרצועה העירונית הצמודה אל הים בין רחוב בן יהודה ורחוב הירקון. מוקדי תיירות נוספים הם יפו העתיקה, נוה צדק וסיורי "העיר הלבנה" אותם מנסים העירייה ועסקי תיירות שונים למנף מאז הכרתה כאתר מורשת עולמית.

למה כדי לבקר בתל אביב

שדרות רוטשילד, הבימה, לונה פארק, דיזינגוף, הנמל,רידינג , הים ועוד מלא מקומו לכל גיל ומטרה.