Kütüphane Bülteni 1

AYAZAĞA IŞIK İLKÖĞRETİM KURUMU

Big image

Resimli Kitap Ayı

Kasım ayı içerisinde "Resimli Kitap Ayı"nı tekrar kutladık. Bu yıl kasım ayında 701 adet kitap okuduk. Bu demek oluyor ki geçen yıl okuduklarımızdan 248 kitap daha fazla okumuşuz! Hepiniz harikasınız!

Biz iyi bir okur olarak resimli kitapların ilkokul yıllarından itibaren okunmasının çok önemli olduğunu biliriz. Çünkü resimli kitaplar, okulumuzun misyonları arasında da yer alan, başkalarını önemseyi, nazik ve iyi insanlar olmayı öğretir bizlere. Resimli kitaplarla başkalarının nasıl yaşadığını ve hayattaki sorunlara karşı nasıl tepki verdiklerini görme şansı buluruz.

Tumble Books’taki kitapların çoğunun resimli olduğunu unutmayın. Kütüphanemizdeki tüm elektronik kaynaklara nasıl ulaşacağınızla ilgili PDF ekli bir e-mail elinize geçti mi? Eğer geçmediyse lütfen ozgul.ileri@fmvisik.k12.tr adresine bir mail atın.

Big image

Halloween Hikaye Saati

2. sınıf öğrencilerimizle Annie Was Warned kitabını okuduk. Annie'nin sürpriz doğum günü kutlamasını konu alan kitabımız gerçekten ilgi çekiciydi. Cadılar Bayramına özel eğlenceli ve bir o kadar dengeye dayanan bir oyun oynadık.
Big image

Baker Books

Bu öğretim yılı başında kütüphane oryantasyonlarımızı tüm okul toplumu için gerçekleştirdik. Kütüphanedeki elektronik kaynaklarımızı ve kaynakların nasıl kullanılacağı ile ilgili bilgilendirmeler yaptık. Kütüphanemizden kitap ödünç alan ve zamanında teslim eden öğretmen ve öğrencilerimiz arasında müdür yardımcımız aracılığıyla bir çekiliş yaptık ve bu çekiliş sonunda bizden "Baker Books" ödüllerini alan öğrencilerimiz ve öğretmenimiz belli oldu.

Öğrencilerin Baker Books'tan aldıkları kitapları evlerindeki kütüphaneye eklemeleri bizleri çok memnun etti. Araştırmalar, bir çocuğun sahip olduğu kitap sayısını artırmanın, çocuğun kitap okumayla ilgili pozitif yaklaşımda bulunmasını sağladığı gibi okuma-yazma becerisini ve başarısını güçlendirdiğini vurguluyor.Bizler öğrencilerimizi okulumuzun kütüphanesindeki kitap ve diğer kaynaklardan yararlanmaları için teşvik ediyoruz. Bunun dışında ister bir kitapçıdan, ister online sipariş olarak herhangi bir mağazadan düzenli olarak çocuklara basılı materyal alınmasını destekliyoruz.

Kütüphaneler öğrencilerin araştırma yaparak okuma yoluyla ilgi alanlarını geliştirmelerine olanak sağlıyor. Aynı zamanda farklı türlerdeki kitapları okuyarak yeni ilgi alanları keşfetmelerini sağlıyor. Kütüphanemizin YAZ bültenini okudunuz mu? Okumadıysanız buraya tıklayabilirsiniz. Burada çocuğunuza okumayı sevdirmekle ilgili ipuçları ve zevk için okumanın yararlarıyla ilgili yazılar yer alıyor.

Güçlü Kadınları Kutlayan Resimli Kitaplar

İngilizce Yeni Kitaplar

Big image
Big image
Big image
Big image

Türkçe Yeni Kitaplar

Big image
Big image
Big image