הקומזיצון

31/1/2016

Big image
שלום לכל המשפחות היקרות,

המפגש האחרון שלנו עסק בנושא מורכב ומעניין- חושים. בחלק מהקבוצות עסקו בנושא בהרחבה ולפי מה שתקראו בהמשך היה מאוד מסקרן. לשעת המתנס ריכזנו מספר משחקים קלילים ומצחיקים כדי להמחיש את השימוש בחושים השונים. אכלנו אוכל טעים שנעשה באהבה ובתשומת לב גדולה על ידי שרלי ודפנה, אמהות מהמשפחות הותיקות של קומזיץ ונהננו מאוד.

נפרדנו בעצב מרוני ובירכנו את תורה בדרכה החדשה עם כיתה א.

זאת ההזדמנות לאחל מזל טוב ענקי מלא בשמחה למרב, רם, אביעד וגוני על ההצטרפות של השחקן החדש למשפחה- נבו המתוקי. מחכים כבר לקוצ'ץ אותו!


הנושא של המפגש הבא בחלק מהקבוצות וגם במתנס יהיה יום המשפחה. לשם כך אנו מבקשות לשלוח עם הילדים תמונות משפחתיות. כדאי שהתמונות יהיו מגוונות עם כמה שיותר חברי משפחה וגם שאפשר יהיה לגזור ולקשט אותן.

במתנס נחגוג הפעם גם יום הולדת לילדי/ הורי החורף. אז אם אתם או חבר במשפחתיכם ילידי דצמבר, ינואר, פברואר אתם מוזמנים להביא עוגה/ מאפינס או כל דבר העולה על ליבכם (שימו לב בבקשה בלי עוגת שוקולד) כדי לשמח את כולנו.


שני עדכונים: יפעת מסיימת את הנחייתה בקבוצת הקטנטנים ולא תמשיך בסמסטר החדש :(

אתם יכולים לקרוא מסר מיפעת בהמשך, פה למטה. אני אחליף אותה עד שיימצא האחד או האחת המתאימים למשימה. על התשלום לסמסטר השני נדבר כשניפגש. ואל דאגה הילדים יוכלו להתחבק עם יפעת במסדרונות שלנו, אנחנו לא נפרדים.

תוספת חדשה ומקסימה לצוות שלנו- לירון. לירון היא המורה המחליפה לשבועות הקרובים בקבוצות השונות. למקרה של מחלה או כל דבר אחר שנצטרך. יש לה המון ניסיון בהדרכת קבוצות והיא גם המדריכה של הצופים בעיר. ברוכה הבאה לקומזיץ.

** למטה למטה בסוף הקומזיצון תמצאו שני וידאואים קצרים על יצירה נוספת בנושא חושים וטעימה נוסטלגית מפרפר נחמד עם פרק על חוש השמיעה. בפעמים הבאות אעלה חומרים שרלוונטיים גם לגילאים הגדולים יותר.

תהנו מהקריאה ושיהיה המשך סוף שבוע נפלא.

באהבה ושבת שלום,

הצוות החינוכי.

קבוצת הקטנטנים עם יפעת

שלום הורי קטנטנים יקרים,

השבוע עסקנו בחיות. התחלנו בסוס, המשכנו עם כל החוה של הדוד משה וגילינו עוד הרבה חיות באריזות מפתיעות שכל אחת מהן לימדה אותנו שיר/דיקלום. אחר כך בנינו בלגו בתים לחיות שלנו.


בפעם הבאה תחכנה לכם הפתעות חדשות וכן מורה חדשה!

הורים יקרים: היה לי מאוד נעים להיות בחברתכם ובחברת ילדיכם. בסימסטר הבא אני לוקחת על עצמי שתי קבוצות חדשות במסגרת עבודתי כמספרת סיפורים ולא אספיק להכין גם את המפגש של הקטנטנים. מאחלת לכם המון הנאה בהמשך.

יפעת

קבוצת הגן עם ניצן

שלום הורים והורות, ילדים וילדות!

השבוע היתה לנו פעילות עשירה בכיף ובמשחקים. הכרנו את האות ו׳, ולמדנו שבעצם אפשר להשתמש בה כדי לחבר כל זוג מילים אפשרי. צבענו וציירנו את האות ו ומילים שמתחילות בה, ויצרנו אותה בעזרת סרטים צבעוניים איתם רקדנו בחדר לצלילי מוזיקה.

בחצי השני של השיעור למדנו וחווינו מהם חמשת החושים בעזרתם אנחנו חווים את העולם. מיששנו וטעמנו, שרנו וניגנו, הרחנו והסתכלנו. לשיעור הבא אבקש לשלוח עם הילדים חפצים המתחילים באות ז׳.

ניצן

Big image

כיתה א עם תורה

הורים וילדים יקרים,

במפגש האחרון היינו בנוכחות מצומצמת של 3 ילדים, והתגעגענו לכל מי שלא הגיע.

התחלנו את הבוקר בסיפורים על השבוע שעבר ומה חדש. למדנו את האות ב' בצירוף פתח וקמץ ומילים שמתחילות/שיש בהן את הצליל הזה. הכרנו את הילד ברק, חבר של תמר, מהחוברת כשעבדנו בה.

בשיעור חברה נפרדנו מרוני ודיברנו על פרידה. שיתפנו אחד את השני בסיפורי פרידה וביחד הכנו לה מזכרת.

החלמה המהירה לכל מי שהיה חולה ואני מקווה לפגוש את כולכם בקרוב,

תורה

Big image

כיתה ב עם יעל


נושא השיעור האחרון היה חושים, למדנו על חמשת החושים העיקריים: ראייה, שמיעה, ריח, טעם ומישוש. למדנו איך מתמודדים אנשים שאחד החושים שלהם לא מתפקד בנסיונות לפצות על זה באמצעות החושים האחרים שקיימים. שיחקנו במשחקים שממחישים את השימוש בחושים שלנו, למשל: לעקוב אחרי מסלול במבוך על פי חוש הריח בלבד, לנסות לעקוב אחרי הוראות ריקוד בלי לשמוע, לבנות מודל מקיסמים בלי לראות, לצייר ציור בלי להשתמש בידיים בכלל, ולנחש מאכלים בלי לראות אותם...

היה כיף וחוויתי. בנוסף שיחקנו משחקי גיבוש באמצעות שיווי משקל (שגם הוא חוש אגב) על מנת לחזק את תחושת הקבוצתיות- היה מצחיק מאוד, והילדים ממש התקרבו ועזרו אחד לשני.

העבודה בחוברת ממשיכה בעקביות ובקצב אישי. הילדים מתקדמים בחומר וכבר מתרגלים קריאת טקסטים קצרצרים.

בשיעור הבא לצערי לא אגיע (בשל תקופת מבחנים לחוצה), במקומי תהיה לירון שקיבלה חפיפה מלאה על הקבוצה והשיעור.


שבוע טוב, ונתראה בקרוב!

יעל מיכאל

Big image

קבוצת הבוגרות עם יערה ויפעת

במפגש האחרון לירון החליפה את יערה שנסעה לחגוג עם אחיה את נישואיו :)

לירון מספרת: במפגש האחרון שמנו דגש על גיבוש הקבוצה ועבודת צוות. הבנות העמיקו את ההיכרות אחת עם השנייה במשחק החבילה עוברת, ולאחר מכן עבדו ביחד וחילקו משימות בתחרות בין 2 קבוצות. בין לבין שיחקנו משחקים קלילים ומצחיקים וגם כאלו שדורשים ריכוז. היה מעשיר ומהנה!

עם יפעת עסקנו בנושא הבחירה. התנסינו בבחירות שונות והקדשנו תשומת לב לקיומן של בחירות כמעט בכל רגע -גם כשהן נראות פשוטות לכאורה עדיין קשה לפעמים להתחייב אליהן. שמענו את הסיפור על ג'רי שבוחר בכל בוקר ללמוד מההתנסויות שלו, להבדיל מהאפשרות לחיות את החיים כקורבן. (מילה שהיה עלי להסביר- איזה כיף למי שעוד לא יודעת מה זה :-)).

במפגש הבא נדבר על אהבה בסיפורים ובחיים.

להתראות יפעת ויערה.

Big image
חמשת החושים בצלחת
חמשת החושים בכף היד
פרפר נחמד- אוזניים