מסלול טיול

אתרים הנמצאים באזור בית-שאן, עמק יזרעאל וגבעת המורה

מעיין כפר גדעון

מעיין כפר גדעון הוא אחד המעיינות היחידים הנובעים במישורי עמק יזרעאל. מי המעיין ממלאים בריכת בטון עגולה ועמוקה מאוד. מומלץ להיכנס אל הבריכה העגולה, וליהנות מכל רגע. על שפת הבריכה נבנה דק מעץ, עליו אפשר לשבת לאחר מכן, כשהרגליים במים, ולנוח.

בריכת תל שמרון

תל שמרון היה נקודה אסטרטגית חשובה בעמק יזרעאל לאורך כל ההיסטוריה. בשוליו של התל נבנה בוסתן מטופח ומושקע בצורה בלתי רגילה. סביב שרידי באר ישנה נשתלו עצים, סודר מקום למדורה ונבנה תנור בוץ המתחמם על ידי גחלים. במרכז הבוסתן נחפרה בריכה עגולה ורדודה, המתמלאת בימות החורף במי הגשמים. תענוג לשבת בבריכה, כמו בג'קוזי קר, ולהשקיף על הנוף שמסביב

גן השלושה(הסחנה)

הגן הלאומי גן השלושה הוא גן לאומי גדול, המקיף את ערוצו של נחל עמל, אחד הנחלים השופעים ביותר בארצנו. הגן הוכתר זה מכבר כאחד מעשרות אתרי הטבע היפים בעולם, ואפשר לבלות בו שעות ארוכות. בגן שתי בריכות ענקיות ועמוקות, מפלי מים מרהיבים, בריכות שכשוך, ערוץ נחל זורם וטחנת קמח משוחזרת. המעיין המזין את ערוץ הנחל שופע בטמפרטורה קבועה של 28 מעלות, מימיו צלולים וצבעם טורקיז יפהפה.

שמורת גבעת המורה

הר גבעת המורה, המתנשא בליבו של עמק יזרעאל, הוא הדרומי ברכסי הגליל התחתון. אף ששמו העממי של ההר, "החרמון הקטן", יומרני מעט, וההר אינו מגיע לגובה עקביו של החרמון, יש לגבעת המורה במה להתגאות.

איך מגיעים?

נוסעים בכביש מספר 65 לכיוון מזרח באזור עפולה עילית. עוברים את מתחם G ואת בית-החולים העמק ומיד אחריו מגיעים אל צומת מרומזר עם שלט המפנה לגבעת המורה. כאן פונים ימינה (דרומה) אל רחוב ז'בוטינסקי, שהופך בהמשך לשדרות קונטיקט. הכביש עולה בהר ויוצא מהעיר. מעט לפני הכפר א-דחי פונה הכביש חדות שמאלה. כאן יורדים בזהירות מהכביש ופונים ימינה (דרומה), בהתאם לשלט חוף המפנה לתצפית, אל דרך עפר מסומנת כחול העולה אל ראש ההר.

Big image