רצינו שתדעו 34

2 במאי, י"ג אייר תשע"ה

ריענונים

1. בגרות לקויי שמיעה. לתלמידים לקויי שמיעה יש תכנית ייחודית המתבססת על תכנית הלימודים הכללית ומצויה באתר המפמ"ר. התכנית הוכנה על ידי מורים המתמחים בהוראת היסטוריה ללקויי שמיעה, תוך שיתוף פעולה שלי עם אנשי האגף ללקויי שמיעה במשרד. בהתאמה - יש להם בחינת בגרות ייחודית. הבחינה נכתבת על ידי צוות מורים ללקויי שמיעה. לאחר אישור הבחינה על ידי, היא מועברת חזרה לאגף ללקויי שמיעה האחראים על איתור התלמידים הנבחנים ברחבי הארץ, שינוע הבחינה אליהם וטיפול בכל ההיבטים הלוגיסטיים הרלוונטיים. הבחינה נבדקת על ידי הצוות המלמד ומעמדה כבחינת מפמ"ר.


2. לאחר התלבטויות רבות, הוחלט במשרד לאפשר, לפי שעה, בחינה מותאמת גם על פי תכנית ההיבחנות החדשה. ואולם - כהוראה גורפת - לא תינתן אפשרות לוותר על פרקים שלמים בבחינה (כפי שהיה בבחינת חלק א'). מבנה הבחינה המותאמת החדשה יפורסם במהלך חופשת הקיץ. בינתיים מובהר בזאת שוב - על כל התלמידים ללמוד את כל פרקי תכנית הלימודים!


3. ימי עיון והשתלמויות:

23 ביוני - באשדוד

25 ביוני - במרכז מורשת יהודי בבל

28 ביוני - ברעננה

29 ביוני - בחיפה

*

1-2 ביולי - יד ושםלהזכירכם - השתלמויות המפמ"ר תשע"ה כוללות מפגשים בפס"גות (4-6, על פי החלטת המדריך האחראי ואורכו של כל מפגש) + 2 ימים מרוכזים. קיימנו יום בחנוכה, וניתן להשלים את הימים באחד או יותר מהמועדים המופיעים מעלה.

ימי שיא בבתי הספר

אנחנו בחלק האחרון של השנה ובתי הספר מתחילים להציג בפני הקהילה את התוצרים שלהם. כאשר מתאפשר לי להגיע - אני מתעדת ומעלה לפורום. במקרים אחרים אתם העליתם רשמים נפלאים. אך אין לי ספק שאתם שותפים לעשייה מרשימה שלא תמיד זוכה לנראות, וחבל! כל אירוע כזה מהווה השראה למורים אחרים, שלא לדבר על הקרדיט על העבודה הקשה שבהחלט מגיע למורים היוזמים והיוצרים.


אנא תעדו, שתפו ועודדו את המורים לפרסם את התוצרים.


וכמובן - כנסו לפורום שלנו ופרגנו לבתי הספר שעשו דברים נפלאים. השבוע התמוגגתי בבתי הספר של יפעת אברהם ומיכל יוספן. נחת!

Big image
אורנה