لوله کاروگیت

معرفی لوله کاروگیت

بررسی و سفارش لوله کاروگیت

گروه صنعتی پایپ صنعت خاورمیانه، فعالیتهای مربوط به ساخت و تولید، راه اندازی و اجرای انواع لوله های کاروگیت، مخازن فایبر گلاس، برج های خنک کننده و همچنین سپتیک تانک را انجام می دهد. پایپ صنعت، فعالیت اصلی خود را از سال 90 و به صورت استارت آپی شروع کرد؛ در ابتدا پروژه های مربوط به آب و فاضلاب انجام می شد. با گسترده تر شدن فعالیت ها و بزرگ شدن شرکت با نام تجاری پایپ صنعت خاورمیانه شروع به فعالیت کردیم.


لوله های کاروگیت یکی از انواع لوله های پلیمری هستند که به دلیل داشتن دو جداره مجزا، با نام لوله پلی اتیلن دو جداره یا لوله پلی اتیلن فاضلابی شناخته می شوند. لوله کاروگیت (Corrugated pipe) یک لوله پلیمری و خرطومی شکل است که سطح بیرونی لوله اسپیرال ( مارپیچ یا موج دار) و سطح داخلی آن صاف و صیقلی می باشد. اغلب در مکانهایی که نیاز به انعطاف پذیری، استحکام و دوام فوق العاده بالایی داشته باشند به کار برده می شود. بیشترین استفاده لوله پلی اتیلن دو جداره فاضلاب برای کاربردهای مانند شبکه فاضلاب شهری، شبکه های آبرسانی در روستاها، حمل آب راه ها، کالورتها برای حمل سیلاب و زهکشی می باشد و مهمترین و اصلی ترین وظیفه لوله های کاروگیت، جمع آوری و انتقال سیالات فاضلابی، اسیدی، بازی، پسابهای صنعتی است. ساختار فیزیکی لوله کاروگیت به صورت دوجداره می باشد. سطح بیرونی لوله های کاروگیت اسپیرال طراحی می شود تا در مقابل فشارهای وارده از بیرون استحکام کافی را داشته باشند.


جداره خارجی لوله کاروگیت، به صورت فنری راه راه و به رنگ سیاه است. سطح خارجی لوله کاروگیت به جهت افزایش مقاومت و استحکام در مقابل جریان ها و فشارهای وارد شده از طرف خاک های بالا سری و تحمل بار های زنده و مرده وارد شده از سطح زمین به صورت ردیف ها، شیارها و خطوط موازی (مارپیچی یا موج دار) ساخته می شود. در واقع داخل لوله ها سیالات جریان دارند و فشار بار داخلی در لوله کاروگیت وجود ندارد و سطح بیرونی است که تمامی فشار ها بر آن وارد می شود.