KANTRI

Liisa Kesküla

PEAMINE KANTRI MUUSIKAST

Kantrimuusika (ka kantri, country, country and western) on USA lõunaosariikide muusikastiil, mis kujunes välja 20.sajand alguses traditsioonilisest folkloorist, keldi muusikast, bluusist ja gospelist. Mõjukaimad kantrilauljad on Jimmie Rodgers ja Hank Williams.

KANTRIMUUSIKA AJALUGU

Kantrimuusika, varem tuntud kui hillbilly muusika, hakkas levima 1920.aastate II poolel ja jõudis järgmisel kümnendil Euroopasse. Algselt rahvalik, meloodialt ja harmoonialt lihtne kantrimuusika on hiljem lähenenud popmuusikale. 1960. aastate II poolel tekkis kantri-rock. Traditsioonilised saatepillid kantrimuusikas on bandžo, kitarr, mandoliin, viiul, suupill. Kantrimuusika loominguline keskus on Nashvilles, Tennessee's, mis asub Texases. Tänapäeval on kantrimuusika endiselt populaarne, olles kõige populaarsem raadiomuusika USAs. Eelkõige on sihtgrupiks loomulikult vanem põlvkond, kelle jaoks kantrimuusika, oli omal ajal pop ja noortepärane, kuid siiski on selle muusikastiili austajate seas ka palju noori.

Hank Williams

Hank Williams sündis 17. septembril 1923 Mount Olive's Alabama osariigis. 1950. aastal hakkas Hank salvestama moraalsemaid ja religioossemaid lugusid nime all Hulkur Luke ("Luke The Drifter").

Billy Ray Cyrus

Billy Ray Cyrus (õieti William Ray Cyrus; sündinud 25.augustil 1961) on USA kantrilaulja, laulukirjutaja ja näitleja Flatwoodsist, Kentuckyst. Kõige kuulsam on tema hittlugu "Achy Breaky Heart". Tema kõige edukam album tänaseni on "Some Gave All", millele on tagatud 9x Multi-Platinum USA-s. Oma karjääri jooksul on Billy Rayl olnud 29 edetabelisinglit, millest 15 on olnud top 40-s.

Carrie Underwood

Carrie Marie Underwood (sündinud 10.märtsil 1938) on USA kantrilaulja, laulukirjutaja ja näitleja, kes sai kuulsaks American Idol'i neljanda hooaja võitjana.

KANTRITANTS

Kantritants on väga hoogne ja lõbus tants. Seda saab tantsida üksinda ja ka väga suurtes gruppides.

KANTRIMUUSIKA

Billy Ray Cyrus - Back To Tennessee

Carrie Underwood - Before He Cheats

Billy Ray Cyrus - Back To Tennessee - Official Music Video
Carrie Underwood - Before He Cheats

MINU ARVAMUS

Minule eriti kantri muusika ei meeldi, ma ei oska isegi põhjendust tuua. See ei ole lihtsalt minu maitse. Tore on aga see, et kantri muusika järgi on võimalik väga palju tantse teha. Kantritants mulle ka väga ei meeldi, see on liiga lärmakas ja kiire.