מבט אל תוך גופינו

מגישות: חן ומיה

לשם מה צריך לאכול?!?

חלק ניכר מחיינו אנו מקדישים לענייני מזון . החקלאים מגדלים את המזון (צמחים כגון : תירס וחיטה , או בעלי חיים , כגון : תרנגולות ופרות .) מפעלים רבים עוסקים בעיבוד המזון ( טחינה , ייבוש , הקפאה , שימור , אפייה ועוד ) חברות גדולות מפיצות את המזון לחנויות ולשווקים . אנחנו מבלים זמן ניכר בקניית מזון , באחסנתו ובהתקנתו לאכילה , ולבסוף - אוכלים . בתיאבון !

תהליך המזון

גידול מזון לדוגמה: גידול החיטה בשביל הלחם,גידול ירקות,גידול פרות וכו..

עיבוד מזון לדוגמה: הכנת הגבינה, הכנת העוף לפני שנקנה(ניקוי מעצמות ועוד..)
שיווק מזון: פרסום המוצר לחנות כלשהי ומכירת המוצר.

קניית מזון: כאר אנו הולכים לחנות וקונים מגוון מאכלים.


מהו תפקיד המזון בגופנו?

גופם של היצורים החיים פועל ללא הפסקה.פעולות החיים שונות כמו,פעולות הנשימה,זרימת הדם, ועוד מתרחשות כל הזמן.העור ותאי הדם מתחדשים וכדי לבצע פעולות ההתחדשות הגוץ זקוק למזון שממנו מפיקים אנרגיה וחומרי בניה.

האנרגיה שמופקת מהמזון מאפשרת לגוף לבצע את פעולות החיים. בזכות האנרגיה אנחנו יכולים לנוע,לנשום ,לעכל מזון,להגיב לסביבה, לבנות את הגוף ובעצם - לעשות את כל הפעולות שהגוף מבצע כל הזמן,ללא הפסקה. התהליך של הפקת האנרגיה מתרחשת בכל אחד מתאי גופנו.בתהליך הזה נקלט המזון שמתפרק על ידי מערכת העיכול והחמצן שנקלט על ידי מערכת הנשימה המזון והחמצן מגיע לכל תא ותא בגופינו עם נוזל הדם. בנוסף לזה המזון מכיל חומרי בניה שמשמשים לבנית תאי הגוף ובזכות זה אנו גדלים. בנוסף חומרי הבניה משמשים אותנו בכדי להיתחזק.

עודף משקל \ משקל מופחת מהרגיל

כאשר אדם אוכל מזון בכמות העולה על הצורך שלו באנרגיה או חומרי בנייה, עודף המזון מצטבר ונאגר בגוף בצורת שומן - כך משמינים.


כאשר אדם אוכל בכמות פחותה מהצורך שלו באנרגיה, גופו מתחיל לפרק את השומן כדי להפיק ממנו אנרגיה - כך מרזים