ישראל לפני ואחרי - מלחמת ששת הימים

גבולות ישראל

מה הם קווי 67?

קווי 67 הם קווי הגבול של ישראל לפני מלחמת ששת הימים בשנת 1967 - משם קיבלו את שמם. אלו קווי הגבול שהיו בתוקף ממועד סיום מלחמת העצמאות ב1949 עד מלחמת ששת הימים ב1967. במלחמת ששת הימים מדינת ישראל כבשה תוך זמן קצר שטחים רבים: רמת הגולן, יהודה ושומרון וחצי האי סיני. כחלק מהמלחמה נכבשה חלקה המזרחי של ירושלים וירושלים אוחדה. במהלך השנים הוחזרה השליטה בחצי האי סיני למצרים כחלק מהסכם השלום איתם.

האם ישראל צריכה לסגת לקווי 67?

אני חושבת שישראל אינה צריכה לשלוט על אוכלוסייה פלסטינאית ולכן אני חושבת שצריך להגיע להסדר שבו מרבית השטחים ביהודה ושומרון יועברו לאחריות הרשות הפלסטינאית. בהסדר זה צריך לקחת בחשבון שישנם שטחים בתוך יהודה ושומרון ששם יש ערים ישראליות וכן שהרשות הפלסטינאית תצטרך לשלוט על האוכלוסייה שלה ולמנוע עימותים עם מדינת ישראל. לגבי ירושלים, זהו אזור קצת בעייתי ורגיש לשני הצדדים אבל צריך למצוא פתרון שמרצה את כולם. אני יודעת שלהגיע להסדר עם הפלסטינאים זה נושא לא פשוט ואפילו דיי מסובך אבל אני חושבת שזה הדבר הנכון לעשות ולשם אנחנו רוצים לשאוף.

סיכום - קווי 67

לסיכום, אני חושבת שצריך להגיע להסדר עם הפלסטינאים. אני יודעת שמאז שקמה מדינת ישראל ועד היום יש לנו סכסוכים עם שכנינו מבחוץ ועם הפלסטינאים שגרים אצלנו בשנים האחרונות. אני חושבת שאנחנו צריכים להגיע להסדר שמתאים לשני הצדדים וששניהם יהיו מרוצים ממנו. אני חושבת שאנחנו לא צריכים להיכנס לעימותים ושהכי טוב להגיע להסדרי שלום.