מידעון ועוד הרב תחומי עמק חרוד

21-27.10.2018

לקהילת עמק חרוד שבוע טוב

השבוע ציינו את יום השנה ה 23 לרצח ראש הממשלה ושר הביטחון יצחק רבין ז"ל, שעמד בסימן "לקיים את אשר ראוי לקיים, לשנות את אשר דרוש שינוי" .פתחנו את השבוע בטקס ערכי והמשכנו בשלל פעילויות משמעותיות בכל שכבות הגיל. פירוט האירועים בהמשך.


אירוע נוסף, מרגש במיוחד, היה חנוכת מרכז היזמות החדש שהוקם במבנה אולם הספורט הישן.

מתוך הנאום שנשאתי לרגל פתיחת המרכז:

"מרכז יזמות הינו הזדמנות. הזדמנות לקהילת הגלבוע להיות שותפה בנעשה בבית הספר, הזדמנות לעסקים קטנים להתפתח, הזדמנות לצוות המורים לחוות מקרוב את ההתקדמות הטכנולוגית, אך מעל לכל זו הזדמנות לתלמידים. הזדמנות להביא לידי ביטוי יצירתיות ורעיונות חדשים, הזדמנות לבוא בקשר ישיר עם יזמים שכבר פרצו לעולם הרחב וללמוד מניסיונם האישי. הזדמנות לפתח, לצמוח, להיכשל, להצליח ולפרוח.

במרכז היזמות יפתחו התלמידים פרויקטים בתחומים שונים, תוך ניצול הטכנולוגיה החדשנית שהוצבה כאן,. הפרויקטים יעמדו בסימן תרומה לקהילה ולחברה, כי השאלה המרכזית כאנשי החינוך שאנו שואלים את עצמנו כאנשי חינוך אינה האם לפתח את הטכנולוגיה אלא לאן לקחת אותה. והתשובה שלנו מבוססת על השקפת עולם ערכית. אנחנו רותמים את הטכנולוגיה לשרות האדם והחברה.

אני מבקשת להודות בשם תלמידי בית הספר, הצוות וההנהלה לרשת עמל ולעומדת בראשה עו"ד רוית דום-עייני על החזון והראייה הרחבה של שילוב עולם העסקים והחינוך והנכונות לקדם ולפתח בבית הספר שלנו מרכז יזמות. אני גם מבקשת להודות בשם כל תושבי הגלבוע לראש המועצה עובד נור על ההשקעה והתמיכה הניתנים לבית הספר. תודות גם למנהל חינוך של המועצה על התמיכה ועזרה המעשית, ליאיר ילובסקי, ראש מנהל חינוך ולגליה בזק-הילגר, האחראית על תחום בתי הספר. "

שבוע טוב ומוצלח לכולנו
לילך.

חנוכת מרכז היזמות

Big picture

שבוע מנהיגות

טקס לציון יום השנה ה-23 לרצח יצחק רבין

שנתון י' ערך השנה את הטקס לזכרו של יצחק רבין בפני כל תלמידי ביה"ס. נושא הטקס היה קריאה למעורבות חברתית- "לקיים את אשר ראוי לקיים, לשנות את אשר דרוש שינוי" - דברים מתוך נאומו של יצחק רבין בכנס של הנוער העובד והלומד. הטקס נפתח בשיר "לבכות לך" של תלמידות ההרכב המוזיקלי בליווי טל שגב, דברי לילך מנהלת בית הספר. כמו כן, הופיעו תלמידי השנתון, אשר קראו לסובלנות, רקדו ושרו. התלמידים התנהגו באופן מכובד ומהטקס פנו לכיתות לשיעור עם המחנכים בתכנים הקשורים ליצחק רבין ובחברה הישראלית בת ימינו.
Big picture

שנתון ח - פעילות שיח במשכן לאומנות

השבוע 23 נציגי כיתות ח' הדריכו את עמיתיהם מהשנתון במשכן לאמנות כחלק מפעילות שבוע המנהיגות. הפעילות כללה סיור והכרת התערוכה החדשה של אוצרות המשכן - אוספים שהיו במחסנים עשרות שנים והוצאו לתערוכה אותה ערך האוצר יניב שפירא. מדריכי השנתון קיימו פעילות שיח בשלוש תחנות סביב התערוכות באולמות, שזימנו לדבר על קונפליקטים בחברה, מחלוקות, יחיד וחברה. המדריכים הצעירים סיכמו וחתמו את הפעילות באמירה שהמשכן לאמנות אוצר בתוכו יצירות בסגנונות רבים של אמנים מעולמות שונים זה מזה, בעלי גוונים וצבעים ייחודיים, וככזה מאפשר לכל הקולות להישמע בו. כך זוהי הדוגמא הראויה לחברה בה הפסיפס האנושי מתקיים תוך יכולת להשמיע בה את כל הדעות, גם אם יש אי הסכמה ומחלוקת.

לבסוף, התכנסו התלמידים לסדנת יצירה סביב שולחנות. כל שולחן נשא ערך (אחדות, שיתוף, הסכמה, מעורבות, סובלנות) כרעיון והתלמידים ציירו כיצד נתפס בעיניהם הערך. הפאות חוברו לקוביה משותפת. ראו תמונות.

זו הוא הזדמנות להודות לאושרת אדרי, רכזת חברתית ומדריכות המשכן – עפרי גרדי ותניה, על הכשרת המנחים הצעירים וליווי הכיתות בפעילות שיח במשכן.

המנחים הצעירים: זהר ניר (ח2), ענבר בריימוק (ח2), ניבה מגל (ח2), אביב בן חמו (ח2), שי כוכבי (ח2), דורון אונר (ח2), יהלי פרוסט (ח3), מיקה באראט (ח3), שירה ביתן (ח3), ליהיא שחם (ח3), יובל פטרו (ח4), נעמה בריל (ח4), עמית שוסתר (ח5), אבישג יוניש (ח5), שני פיבקו (ח5), גפן אטיאס (ח5), שירה הלוי (ח5), ליאנה צ'יגין (ח5), גפן בן שלום (ח6), מיטל שכטר (ח6), עמית פלד (ח6), מור לוריא (ח6), יערה תורג'מן (ח6).

Big picture

חדר נושא לשכבות ט-י"ב בנושא שבוע מנהיגות

במהלך השבוע נכנסו תלמידי כיתות ט-יב לחדר נושא לזכר רבין, בו נחשפו לחייו ופועלו של יצחק רבין ז"ל.

חיילי הנח"ל שלנו עידו וניצן, יחד עם המחנכים דנו עם התלמידים בדילמות בחברה הישראלית, ודיברו על השינויים שיש בכוחו של כל אחד לעשות על מנת לעשות את המקום בו הם נמצאים לקצת יותר טוב.

Big picture

שנתון ט - מעגלי שיח

בשנתון ט' התקיימו מעגלי שיח בנושא דילמות וסיטואציות מורכבות בחברה, כאשר נציגי השנתון היו אלה שהנחו את עמיתיהם. התלמידים דנו באפשרויות תגובה אילו נקלעו לסיטואציות שהעלו בפניהם - דו שיח, דו קרב, התעלמות או פנייה לגורם שלישי. בסיכום במליאה עלו נקודות חשובות, כמו: האדישות שבעוכרינו, מצבי המחלוקת הרבים שאנו נתקלים בהם ביום יום, וכיצד נכון לנו להגיב כדי לשמור על חברה בריאה. התלמידים שיתפו פעולה, הביעו את דעתם וניהלו דיונים מרתקים.
Big picture

שנתון י - מפגש עם אריה ברוש

לשנתון י' התקיימה הרצאה מפי אריה ברוש ממולדת, שהיה עוזרו האישי- פוליטי של יצחק רבין. נושא ההרצאה היה "געגועיי לרבין" - אריה שיתף וסיפר על היכרותו ופעילותו המשותפת עם רבין.
Big picture

שנתון י"א - סדנת אמפתיה

כיתות יא משתתפים בסדנאות כיתתיות כחלק מהתכנית הייעוצית של השנתון.

במטרה להעצים את המסגרת הכיתתית כמקום מאפשר ונותן מקום לשיח רגשי, חברתי ואישי.

Big picture

המשלחת הבית ספרית לפולין

תלמידי י"ב יצאו במשלחת בית ספרית לפולין למסע של שבוע ימים, לאחר הכנה ארוכה וחשובה.

את המשלחת מלווים: שושי,אורי, טלי, לירון, אשרת פלג, יובל בריל ולילך.

עדכונים ותמונות ניתן לראות בדף הפייסבוק של בית הספר.

המשלחת תחזור ב - 30.10.18.

מאחלים לכם מסע מוצלח, משמעותי ומכבד.

Big picture

שנתון ז - משחק הכרות עם ביה"ס - Treasure Hit

במהלך השבוע האחרון השתתפו תלמידי כיתות ז' במשחק אינטראקטיבי תחרותי שבאמצעותו הכירו את מבני בית הספר, ההיסטוריה שלו ואישים מובילים.

התלמידים חולקו לצוותים ובעזרת רמזים של תמונות וטקסטים שנשלחו לטלפון הנייד היה עליהם להגיע למקומות שונים בביה"ס ולענות על שלל חידות.

בסיכום הוכתרו בכל כיתה " אלופי ההתמצאות".

Big picture

האולימפידה הבינלאומית במתמטיקה

השבוע התקיים מבחן מקוון שלב א' לאולימפידה הבינלאומית במתמטיקה.

כארבעים תלמידים מצטיינים משכבות שונות ניגשו למבחן .

שיהיה להם בהצלחה!