מידעון תשע"ו מרכז פסג"ה צפת

בית הספר שלך להתפתחות מקצועית

דבר המנהלת

מרכז פסג"ה צפת מבקש להמשיך ולהטמיע את הלמידה המשמעותית בפיתוח המקצועי בשנת הלימודים הנוכחית. אנו מאמינים שהתהליכים שעובדי ההוראה חווים בתהליכי הלמידה שלהם ישפיעו ויחלחלו לשדה ההוראה. עקרונות העבודה במרכז הפסג"ה צפת מבוססים על: חדשנות חינוכית, תיאום בין כל הגורמים וכן חיבור ואיגום משאבים, במטרה לתת מענה איכותי, פורה ומצמיח לסגלי ההוראה.

מתוך תפיסת עולם זו ובהתבסס על חזונו של מרכז פסג"ה צפת ,יזמנו הקמת מספר קהילות מקצועיות לומדות עליהן מסופר ב "מיוחדים שלנו" בעלון. בעלון מוצג סיפור שיתוף הפעולה המוצלח בין הפסג"ה לפסטיבל הכליזמרים השנתי בצפת, שהוליד קורס ארצי למורי מוזיקה. סיפור הצלחה זה מדגים כיצד חוברים צרכים והזדמנויות, ללמידה ייחודית ומשמעותית.
בנוסף צוות מרכז פסג"ה מלווה את בתי הספר בתהליך הגמישות הפדגוגית, רשמים מפיתוח מקצועי מאחד מבתי הספר -בסרטון המופיע כאן בעלון.

ועוד ליקטנו עבורכם טיפים ממורי המורים שלנו כאן במדור "מתנות קטנות".

קריאה מהנה

המיוחדים שלנו

מתנות קטנות

נבצר מכם להגיע לקורס?

ובכל זאת אתם מתעניינים בו?

ליקטנו עבורכם טיפים "מתנות קטנות" ממורי המורים במבחר קורסים המתקיימים בפסג"ה.

"התרגשות על הבימה" - מקורס: אומנויות הבמה

ד"ר עדנה קלו


"התרגשות על הבימה כמו בחיים זה המרכיב הבסיסי לגעת בנפשם של מי שלפנינו. מה שיוצא מהלב מגיע ישר ללב והמסר שפורץ מתוכנו מתפזר מסביב ויוצר קשר בלתי נשכח ".

ד"ר אנג'ליקה עדנה קלו, יוצרת ובמאית, מפעילה תיאטרון קהילתי של בני נוער יהודים וערבים מהגליל

"יצירתיות ומצוינות במתמטיקה"

נעמי חן חדד


מהי יצירתיות, האם היא מולדת או נרכשת? התשובה היא: גם וגם ...

מהי מצוינות, האם ניתן לעודד? בוודאי...על ידי אתגור וחשיפה למשימות המעודדות חשיבה מסדר גבוה הגורמות עניין ויוצרות מוטיבציה ללמידה נוספת ניתן לפתח ולטפח יצירתיות ולעודד מצוינות.

השתלמות יצירתיות ומצוינות במתמטיקה פותחה במטרה לתת מענה למורים כדי שאלו יוכלו לתת מענה לתלמידיהם בכיתות הרגילות ובקבוצות ייחודיות לטיפוח מצוינות ויצירתיות במתמטיקה.

להמשך קריאה

חובת דיווח - מקורס למטפלים בנפגעי פגיעה מינית

יהונתן פיאמנטה

עו"ס, מומחה בתחום טיפול בנפגעי פגיעה מינית

לפני כשלושים שנה קיבלה הכנסת חוק לפיו חייב כל אזרח שנודע לו על פגיעה בקטין או חסר ישע בידי אדם שאחראי עליו, לדווח על כך לעובד סוציאלי לחוק הנוער או למשטרה.

חוק זה מבקש למנוע מקרים בהם אדם חסר ישע נופל קרבן להתעללות שנשמרת בסוד ומשום כך עלולה להימשך ואף להחמיר או להתרחב לקטינים נוספים.

שינויים ותיקונים שונים הוכנסו בנוסח החוק לאורך השנים וחובת הדיווח הורחבה אף יותר כיום נכללות בה גם פגיעות בין קטינים במשפחה וכן פגיעות שמתרחשות בתוך מסגרות חינוכיות או טיפוליות.

החוק מפרט את דרכי הדיווח הנדרשות והוא מורכב ומפורט ביותר. לכן, על מנת שהדיווח יעמוד בתנאים שנקבעו בחוק ובנוסף לכך ישרת את טובתו של הילד, מומלץ מאוד להתייעץ עם איש מקצוע שילווה את תהליך הדיווח לאורך שלביו השונים. דיווח שנעשה בצורה נכונה, מאפשר התערבות רגישה, מקצועית ומתאימה של רשויות הרווחה והחוק באופן שיגן על הזכויות והצרכים של הקטין ומשפחתו.

"פיתוח שיח ודיון בכיתה ברמות החשיבה הגבוהות" - מקורס וירטואלי "מורים אלופים"

ד"ר ענת רביב


כלי להעמקת הדיון ופיתוח החשיבה כשתלמידים מספקים תשובה טובה, מורים רבים נוטים להגיב ב"יופי!". אבל רצף הלמידה אינו מסתיים בקבלת תשובה טובה; תשובה טובה היא רק התחלה. מורים אלופים מגיבים בשאלות נוספות, קשות יותר, שמותחות את גבולות הידיעה וההבנה של התלמיד; הם מוודאים שהתלמיד לא הגיע לתשובה הטובה במקרה. המתיחה גם נותנת לתלמיד הזדמנות לחשוב "בתנועה" ולהתמודד עם שאלות קשות יותר בזמן אמת. המסר שעולה משיטת המתיחה הוא ששכר הישג הוא הישג נוסף ושכר למידה הוא למידה נוספת.

ישנם כמה סוגים אפקטיביים במיוחד של "שאלות מתיחה": איך ולמה?; האם תוכל להציע פתרון חלופי?; האם תוכל לנמק ולתמוך?; האם תוכל למקם את התשובה בהקשר אחר?

"למידה משמעותית"

קרן טישלר


נהוג לכנות את הלמידה המשמעותית כלמידה שנשארת. על מנת שתהיה כזו, לפני שאנו נכנסים לכיתה עלינו להביא בחשבון מספר רחב של פרמטרים המתייחסים לסגנונות למידה והערכה: לפניות הרגשית של הילד; לתבניות חשיבה חוסמות (גם אצל התלמיד וגם אצל המורה); למסרים המועברים בשפת הגוף שלנו; וכמובן אופני רתימת ההורים לתהליך. הקורס מציג ומפרט את הפרמטרים השונים שביחד יוצרים חווית למידה משמעותית ונשארת.

גמישות פדגוגית

בשנת הלימודים הנוכחית, משתתפים 4 בתי ספר מאזור ההזנה, בפיתוח מקצועי בית ספרי במודל הגמישות הפדגוגית. בבסיס רעיון הגמישות, מונחת התפיסה כי האגף לפיתוח מקצועי, נותן אמון מלא בעובדי הוראה, צוות הניהול ומנהל בית הספר, היודעים מהם הצרכים הפדגוגיים של עובדי המוסד החינוכי, וכי יש מקום לתת אפשרויות לבחירה של עובדי הוראה, במתודולוגיות, במסגרות, תכנים ומעגלי שיח, לצרכי התפתחותם המקצועית.

אנו רואים בבתי הספר את המוקד המרכזי, ולא הבלעדי, להתפתחות מקצועית של עובדי הוראה.

פותחים את דלת הכיתה - מבוא הגליל תשע"ה