מזכר שבועי - כיתה ז'1

מזכר מס' 2, יום שבת כ"ז תשרי, תשע"ו 10.10.2015

Big image

"אחרי החגים יתחדש הכל

יתחדשו וישובו ימי החול

האוויר, האפר, המטר והאש

גם אתה, גם אתה תתחדש"

- נעמי שמר -


הורים יקרים,


חוזרים לשגרה... עד לחופשה הבאה.......


בהמשך לתהליך בחירת "תפקיד לכל תלמיד" אנו נערכים בכיתות לבחירת הנציגים למועצת התלמידים. שיעורי החינוך יוקדשו לנושא המנהיגות, תעמולת בחירות וכ'.

ב- 25.10 ייערכו הבחירות הכיתתיות, בהן ייבחרו שני נציגים.

ב- 1.11 ייערכו הבחירות למועצת התלמידים הבית ספרית.


לפני החופשה שלחתי לכל המשפחות במייל סיסמאות למשו"ב (סיסמאות נפרדות לאם, לאב ולתלמיד/ה). במידה והנכם נתקלים בבעיה הקשורה לסיסמתכם, יש לפנות למזכירת השכבה, ברכה שאול, במייל: bracha.shaoul@gmail.com או טלפונית: 03-5359424 (שלוחה #1).

חשוב להסדיר את עניין הסיסמה משום שהקשר שלכם ושל התלמידים עם בית הספר באמצעות המשו"ב הוא אמצעי התקשורת העיקרי. מרבית המורים שולחים הודעות גם לכם וגם לתלמידים בהנחה שאתם והתלמידים בודקים את הודעותיכם באופן קבוע. חלק מהמורים (וגם אני בהמשך...) שולחים דפי עבודה, הודעות לגבי השיעורים וכד' באמצעות המשו"ב. ובנוסף, המשו"ב מאפשר לכם להיות מעודכנים במצב הלימודי וההתנהגותי של ילדכם/ילדתכם בזמן אמיתי. חשוב! חשוב! חשוב!


באסיפת ההורים שהתקיימה לפני היציאה לחופשה חולקו טפסים שונים - יציאה לסיורים בשוהם והסכמה לאינטרנט. חלקכם חתם עליהם במהלך הישיבה וחלקכם השיב לי אותם חתומים בימים שלאחר מכן. ביום רביעי האחרון, במהלך שיעור החינוך חלקתי שוב את הטפסים לאותם תלמידים שמהם לא קיבלתי אישורים חתומים. אנא דאגו לחתום על הטפסים ולשלוח אותם חזרה חתומים אליי.


בתחום הלימודי.....

ביום שישי נערך מבדק בהיסטוריה עם חומר פתוח.

כאן המקום והזמן, במסגרת הכניסה לשגרה, לעזור לילדים להתארגן, להנחיל בהם הרגלי למידה נכונים ולהיות ערוכים לתקופת המבחנים שתתחיל בשבועות הקרובים.

כדי לעזור לכם לעזור לילדים השתדלתי לרכז אינפורמציה מהמורים המקצועיים לגבי "דרישות מיוחדות" הנוגעות לציוד הנדרש בשיעורים (במידה ולא צוין מקצוע מסוים, אין "דרישות מיוחדות" מעבר לספרי הלימוד והמחברת הרגילים...).

ספורט

חולצה לבנה או אפורה עם סמל בית הספר, מכנס שחור חלק ללא כפתור או רוכסן ונעלי ספורט (לא סניקרס ולא הרים) עם שרוכים (לא סקוטשים).

אנגלית

לכל השיעורים יש להביא:

קלסר עם 4 חוצצים, מספר שמרדפים ודפי דפדפת שורה.

מחברת קטנה פשוטה 40 דף עם שורות של אנגלית או שורה אחת בגודל A5 עם כריכה רכה (ללא ספירלה וללא כריכה קשה).

ספר קריאה (מקראה) ברמה 1-2 (במידה ובחרתם מקראה של ספריית עופרים, על הספר להיות ברמה 3-4). ספרים ניתן למצוא בספרייה של המועצה או בספריית בית הספר. כמו כן, ניתן לרכוש את הספרים בכל חנות ספרים (לבקש מקראות באנגלית).

לשיעור של יום ראשון יש להביא:

את הספר Way to Go

לשיעור של יום שלישי יש להביא:

את החוברת Target Reading

לשיעור של יום רביעי יש להביא:

את הספר Way to Go + את חוברת הדקדוק Grammar Worksheets

לידיעתכם, במידה ואתם נמצאים בתכנית השאלה הספרים, לתלמידים מותר לכתוב רק בתוך חוברת הדקדוק.

הבעה

בנוסף לספר "מילה טובה", תיקיה לעבודות מחברת לכל תלמיד, לכל שולחן (לכל זוג) צריך להיות מילון אחד וניבון אחד.

מחשב

מחברת + Disk on Key.

מתמטיקה

ספר, מחברת וסרגל

מחברת קטיה K,ארגז כלים".

לוח מחיק (שמרדף עם דף לבן חלק בפנים), טוש מחיק מטלית.


ומה צפוי לנו.....

ביום שני ה- 12/10 מבחן במתמטיקה. פרטים לגבי החומר לבחינה ניתן למצוא בפורום מתמטיקה ז' באתר בית הספר: https://www.webtop.co.il/v2/?autoLoad=5&schoolID=1105&institutionCode=441469

ביום ראשון ה- 18/10 מבדק באנגלית על אוצר המילים בעמ' 8 בספר Way to Go.


תודות....

אין מילים בפי!

מקסים!

משגע!

תודה, תודה, ושוב תודה לוועד ההורים הכיתתי (עידית, רן, רוני, זהר ומיכל) שיזם, ארגן והוציא לפועל את יום הגיבוש הכיתתי הראשון של כיתה ז'1. תודה גם להורים הנוספים שהתנדבו לעזור במהלך היום: חיה טייב, איילת הרינג, אמיר פורת, אורן שמייסר, עידו קליין ורוני כהן (אתכם הסליחה אם שכחתי מישהו/מישהי).

אמנם הצצתי רק לרגע (ובהחלט לא נפגעתי...) אך ההתרשמות מהילדים ומההורים היתה - הנאה צרופה. מאחלת לכם, לילדים ולי המשך פעילות מהנה במהלך כל השנה.


בקשות....

העציץ הכיתתי נבל. אשמח ל"תרומת" עציץ לכיתה - עציץ שלא זקוק לאור יום ישיר.

תודה מראש.

בברכת שבוע טוב, דנה ברנקנופף מחנכת הכיתה