Bizden Haberler

6 Mayıs 2022

Big picture

İki Öğrencimizden Gurur Veren Başarı Haberi


11-A’dan İpek İncel ve 11-F IB sınıfından Nisan Doğu öğrencilerimizin Biyoloji alanında hazırlamış oldukları çalışma Rochester Institude Technology Genius Olympiad 2022 Science alanında finalist olarak kabul edildi.


Hayvanların uzun kemik kırıklarının tedavisi için polilaktik asitten 3D yazıcı ile intramedüller çivi üretimi üzerine eylül ayında başladıkları çalışmayı yoğun emekler neticesinde başarılı bir şekilde tamamlamayı başardılar.


Öğrencilerimiz bu başarıları sonucunda, Rochter Institute of Technology Üniversitesini seçmeleri durumunda her yıl 10 bin dolar burs alma hakları olacak.


İpek ve Nisan’ı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

Big picture

Özyeğin Üniversitesi Kurucusu Hüsnü M. Özyeğin ile TAC Öğrencilerinin Buluşması

11 Mayıs Çarşamba günü 18.00-19.30 saatleri arasında Hüsnü M. Özyeğin SEV Amerikan Liseleri öğrencilerinin moderatörlüğünde çevrim içi olarak bir araya geliyoruz.


TAC'24 Asya Yılmaz'ın da moderatörlük yapacağı bu değerli sohbete tüm TAC Ailesini bekliyoruz.


Katılım bağlantısı için aşağıdaki görsele tıklayınız.

SEV Connect Dergisi Yeni Sayısı Hazır


Vakfımıza bağlı okulların mezunlarından ilham verici hikayelerin ve okullarmızdan haberlerin yer aldığı Connect dergimizin yeni sayısı çıktı.


Dergiye ulaşmak için göresele tıklamanız yeterli.

Okul Tanıtım Günü Daveti


134 yıllık köklü bir eğitim kurumu olarak “Türkiye için liderler, dünya için liderlik” ilkesiyle eğitim vermeyi sürdürüyoruz.


TAC Ailesinden olmanın ayrıcalıklarını paylaşacağımız organizasyonumuz ve öğrencilerimizin eşliğinde gerçekleşecek kampüs ziyareti için siz değerli velilerimizin sevdiklerini ve yakınlarını da bekliyoruz.


14 Mayıs Cumartesi günü saat 13:00’te yakınlarınızı tarihi kampüsümüzde ağırlamaktan onur duyacağız.


TAC’nin bugününü öğrenmek ve kampüsümüzü tanımak için web sayfamızdan ulaşabilecekleri linke tıklamalarını ve kayıt formunu doldurmalarını rica ediyoruz.


Paylaşımlarınız için şimdiden teşekkür ediyor, saygılarımızı sunuyoruz.


Web sayfamızdan da ulaşılabilen Kayıt Formunu doldurmak için aşağıdaki görsele tıklamaları yeterli.

Big picture

Yurt İçi Üniversiteleri Tanıtımları Devam Ediyor


Yurt İçi Üniversite Danışma Biriminin organize ettiği çevrim içi üniversite tanıtımları devam ediyor.


Şu ana kadar gerçekleşen Sabancı Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Koç Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Hacettepe Tıp Fakültesi, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Yapay Zeka Mühendisliği ve Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi tanıtımlarına katılan öğrencilerimizin ve velilerimizin olumlu geri dönüşlerine istinaden etkinliğin amacına ulaşmış olmasının mutluluğunu yaşamaktayız.


Programımızın bundan sonraki bölümünde yer alan Boğaziçi Üniversitesinin katılım tarih ve saatlerinin aşağıdaki şekilde planlandığını paylaşmak isteriz. Zoom bilgilerini içeren ayrı bir e-posta gönderilecektir. Siz değerli öğrenci ve velilerimizin katılımları için şimdiden teşekkür eder, saygılarımızı sunarız.


Boğaziçi Üniversitesi: 11 Mayıs Çarşamba 15.00

Big picture

Project Development Training

Dear Students,


Our Grade 9-10-11 and 12 students are all invited to join the first 4 modules of the ?Online Project Development Training? which will be hosted by Ozyegin University in March.


You are required to register before March 8th. You may click TRAINING CALENDAR to see the details of the program and sign in.

Don't forget to register by clicking here by March 8th to grab this unique opportunity!

''Mission Posible 5'' Proje Yarışması

9, 10 ve 11. sınıflarımıza yönelik olarak SEV tarafından düzenlenen Mission Possible Proje Yarışması başladı!

Öğrencilerimiz missionpossible.sev.org.tr adresinden okul e-posta adresleri ile giriş yapabileceklerdir.


Sorularınız için Kurumsal İletişim Yöeneticisi Neslihan Özünlü ile iletişime geçebilirsiniz.

''Mission Possible 5” Project Competition


The “Mission Possible 5” project competition organized by SEV for our 9th, 10th, and 11th-grade students is starting! You can attend the Project Development Training, which consists of 6 modules, to be given by Özyeğin University. The first 4 modules will be open to the participation of our 9th, 10th, 11th, and 12th-grade students, and only the "Mission Possible 5" finalists can participate in the last 2 modules. You may visit missionpossible.sev.org.tr by logging in with your school e-mail address, and see the details of the competition, review past projects, and apply to participate in Özyeğin University Project Development training. The deadline to register for the training is MARCH 8th, 2022. To enter the competition, click here and fill out the form. The deadline to enter the competition is May 10, 2022. Click to following posters to viev the pdf poster with links and details. For any questions, you may contact School Corporate Communications Manager Neslihan Özünlü (Sadık Paşa Building, 1st floor)

Big picture

TAC'de YKS Hazırlık Çalışmaları


YKS Çalışmalarımızı anlatan videoyu izlemek için lütfen aşağıdaki görsele tıklayınız. (sadece türkçe)

Haftalık YKS BülteniBayram haftası olması nedeniyle bu hafta YKS çalışmalarına ara verilmiştir.

YKS Bülteni - 29 NİSAN 2022

Tarsus Amerikan Kolejini Sosyal Medyada Takip Ediyor musunuz?

Aşağıdaki adreslere tıklayarak incelemek istediğiniz sosyal medya kanalına ulaşabilir, hesaplarımızı takip ederek etkinliklerimizden haberdar olabilirsiniz.

Big picture