מידעון ועוד הרב תחומי עמק חרוד

15-21.9.2019

דבר המנהלת

מה למדנו השבוע?

שבסוף הבחירות האלו, כמו גם הקודמות, אין ממש מנצחים. כמו שאמר איש התקשורת אלישיב רייכנר:
"דבר אחד ברור ביחס לתוצאות: הן כפו על כולם צניעות. אף אחד לא יכול לקום זחוח ושיכור מכוח אחרי הבחירות".

שאם חולמים בגדול, מגיעים רחוק. או כמו שאמר שמעון פרס הנשיא התשיעי של מדינת ישראל שהשבוע מלאו שלוש שנים לפטירתו: "החרטה היחידה בלבי היא שלא חלמתי חלומות רבים וגדולים עוד יותר."

ביום שני השתתפנו בגמר תחרות היזמות של רשת עמל שהתקיים במרכז פרס לשלום ולחדשנות. מרכז המבקרים נבנה בהתאם לחזונו של שמעון פרס ומספר את סיפורה של מדינת ישראל כאומת החדשנות.

שתי קבוצות התלמידים שלנו, שהגיעו לקו הגמר, עלו לבמה והציגו באופן מעורר התפעלות את המיזמים עליהם שקדו בשנה האחרונה. העבודה על המיזמים חייבה את התלמידים לרכוש מיומנויות רבות כמו: עבודת צוות, התמדה, יכולת לעמוד מול קהל, יצירת קשרים עם חברות ועוד ועוד.
אני בטוחה שההצלחה של תלמידנו תהווה השראה לקבוצות נוספות של תלמידים שיחלמו בגדול ויובילו מיזמים נוספים במרכז היזמות שלנו.

שאם יוצאים מגיעים למקומות נפלאים. (ד"ר סוס)

השבוע פתחנו את פעילות הנהגת התלמידים במסגרת תוכנית "מארג" לשנה זו. כחלק מתוך מהלך הטמעת פרופיל ביה"ס בקרב קהילת ביה"ס, קיימה ההנהגה פעילות סביב ערך "השייכות". במהלך הפעילות התעורר דיון מרתק בין התלמידים נסמכו על מקורות השראה כמו עמוס עוז, שפינוזה, מואיז בן הארוש, מוחמד דרוויש ועוד. הפעילות תמשיך גם עם צוות המורים ובהמשך בכלל הכיתות בביה"ס.

בהמשך המידעון תוכלו לקרוא על פעילויות נוספות שהיו השבוע בביה"ס.

שבוע טוב לכולם.
לילך.

תחרות גמר היזמות של רשת עמל

כמעט שנה שחבורת צעירים יזמים חולמת בגדול, עובדת קשה, ו"לא רואה בעיניים"...
שתי קבוצות של תלמידים אלופים קטפו היום את פרס המקום הראשון והשני בגמר תחרות היזמות של רשת עמל.


במקום הראשון: PRIVASEAT מתקן פרטיות מתקפל המולבש על מושב המטוס, ומאפשר לנוסע ליהנות מפרטיות בטיסה.
התלמידים שפיתחו את המיזם: שלו תשבי, מעין כהן, שקד בן אליעזר

במקום השני: UNPHONE אפליקציה המעניקה לבני נוער הטבות ומבצעים עבור חברות אהודות בתחומי אוכל, ביגוד, בידור ופנאי - לפי מספר שעות הלימוד שהתלמיד לא נגע בטלפון, וזאת כתמריץ לשימוש מועט במכשיר הנייד בזמן הלימודים בביה"ס.
התלמידים שפיתחו את המיזם: עדי סילם, טל אונר, ניר הולצמן, אביה יגר

תודה גדולה לכל השותפים להצלחה ולעשייה המבורכת שעוזרים לנו לחנך ולגדל דור צעיר ורענן של יזמים בלב ובנפש עם ברק בעיניים וחלומות הכי גדולים שרק אפשר.

המיזמים הם תוצר של עבודה מאומצת של התלמידים במהלך השנה ביחד עם קרן רמות RTM מבית TO4C LTD , מעיין צוויג ממכללת ניו מדיה אורן שחם מוביל המייקרספייס וכמובן יעל להמן מנהלת מרכז היזמות.

Big picture

מעורבות חברתית - לקראת פעילות

מעורבות חברתית בעמק חרוד .... מתחילים❣
הרצאת פתיחה של שגיא יניב לשנתונים י׳- י״א. הנושא איך לצאת מהאדישות של בני הנוער לעשייה ומעורבות חברתית.
Big picture

כדורסל ליגת תיכונים - מחזור מספר 2 נגד הגימנסיה ראשל"צ

סיקור מתוך אתר מועדון ספורט גלבוע מעיינות:

עמק חרוד בנים אירחה אתמול(יום ד 18/9) בצהריים בעין חרוד במסגרת המחזור השני של ליגת העל לתלמידים את הקבוצה המצויינת של הגימנסיה ראשל"צ לעיני אולם מלא .מתחילת המשחק חזינו במשחק קשוח וספורטיבי של שתי הקבוצות שעמק חרוד מובילה כל העת ביתרונות קטנים מאוד ובסיום המחצית הראשונה 26:32 עמק חרוד.במחצית השנייה העומק של עמק חרוד מהספסל בא לידי ביטוי שבתחילת הרבע הרביעי עלינו כבר ל+16 שהאורחים יוצאים מהעניינים.פציעה של הפוינט גארד המצויין נבו זומרפלד שלא חזר לשחק שינתה את המומנטום עד הסיום אבל לא את זהות המנצחת עמק חרוד שמשיגה w חשוב 60:67 ועולה למקום הראשון בבית.ארגון האוהדים של עמק חרוד רד ארמי נתן שוב הצגה מדהימה ונתן רוח גבית מדהימה לשחקנים שלנו.בעוד כשבועיים תצא עמק חרוד במסגרת המחזור השלישי ב3/10 ותתארח ברעננה אצל מטרווסט המקומית.

קישור לתמונות מהמשחק
Big picture

שנתון י"ב - בעקבות לוחמים

מטרת היום 'בעקבות לוחמים' הוא עידוד הנכונות והמוכנות בקרב בני הנוער לשירות משמעותי בצה"ל, תוך לימוד מורשת הקרב ברמת הגולן וחשיפת התלמידים לחילות צה"ל השונים.

פתחנו את היום בביקור באתר ההנצחה "עוז 77" בעמק הבכא ושמענו מפיו של תא"ל בדימוס אביגדור קהלני (בעל עיטור המופת ממלחמת ששת הימים ועיטור הגבורה ממלחמת יום הכיפורים), שהיה מפקד גדוד 77 במלחמת יום הכיפורים את חלקו בקרבות הקשים ברמת הגולן - מורשת הקרב ב"עמק הבכא".

לאורך המפגש איתו, הדגיש קהלני את תפקידם של התלמידים בעיצוב עתידה של מדינת ישראל.

המשכנו לתערוכת חילות ויחידות צה"ל, בה נחשפנו למגוון תפקידים הקיימים בצה"ל.

ערכנו הפסקת צהריים בעיר קצרין וקינחנו בעצרת מסכמת - תצוגת אש והופעה קצרה של להקה צבאית.

למרות עומס החום הקיצוני ששרר באותו יום, הצלחנו גם ליהנות.

Big picture

כלב מי שלא בא לשיעור

בכל יום שני מתמלאת הרחבה המרכזית של ביה"ס בתלמידים ובכלבים. תלמידי החינוך המיוחד לומדים חקלאות תוך התמחות בכלבים שמגיעים לביה"ס מכלביית אפיקים. התלמידים לומדים באופן עיוני על בריאות הכלב והתזונה הנכונה עבורו ובאופן מעשי כיצד לטפל ולנהוג בו . מרומם את הנפש לראות את השיעור המעשי והקשר בין התלמידים והכלבים במרכז ביה"ס.

Big picture