המחנה הציוני

בחירות 2015

רקע על המפלגה

המחנה הציוני, הוא השם שניתן לרשימת המועמדים המשותפת למפלגת העבודה הישראלית בראשות יצחק הרצוג ולמפלגת התנועה בראשות ציפי לבני, שעל יצירתה סיכמו שני הצדדים בדצמבר 2014 לשם ריצה משותפת לבחירות הכנסת ה-20 במרץ 2015. בקמפיין שמכוון לערביי ישראל, קוראת לעצמה הרשימה "מפלגת העבודה לשלום ולשוויון" המפלגה היא מפלגת מרכז-שמאל מתון.

ברשימת המחנה הציוני ייצוג הנשים הינו הגבוה ביותר בין המפלגות המתמודדות בבחירות והיא מורכבת מנציגי כל המגזרים בחברה הישראלית: צעירים, אנשי ההתיישבות העובדת, ערבים ומיעוטים, פעילים חברתיים ואנשי מעמד הביניים, נציגי העולים מרוסיה לצד הוותיקים, אנשי אקדמיה ורוח, נציגי התעשייה והיזמות, אנשי המרכז והפריפריה.

היבט מדיני -

מבחינה מדינית המחנה הציוני היא מפלגת מרכז-שמאל מתון. בפוליטיקה של ישראל, היא נמצאת ימינה ממרצ וחד"ש ושמאלה מקדימה, ממפלגת התנועה ויש עתיד.

המפלגה תומכת בתהליך מדיני ובחתימת הסכמי שלום עם הפלסטינים ועם כל ארצות ערב, ובכלל זה תמכה בהסכם השלום עם מצרים והובילה את הסכמי אוסלו עם הפלסטינים ואת הסכם השלום עם ירדן. היא תמכה וקידמה גם צעדים חד-צדדיים כגון הנסיגה מלבנון, בניית גדר ההפרדה ביהודה ושומרון ופינוי רצועת עזה. כמו כן, תמכה המפלגה בפעולות צבאיות של ישראל כנגד הטרור. מפלגת העבודה תומכת בהקמת מדינה פלסטינית על בסיס מתווה קלינטון ועל העקרונות של סיפוח גושי ההתיישבות הגדולים כמעלה אדומים, אריאל וגוש עציון, ופינוי של ההתנחלויות שלא בגושים במסגרת חוק "פדיון הבית"(פינוי-פיצוי). בנוסף לזאת המפלגה תומכת בהנהגת מעמד מיוחד בעיר העתיקה. מפלגת המחנה הציוני מתנגדת לזכות השיבה הפלסטינית לתוך מדינת ישראל, ודיון בינלאומי על פתרון הפליטים במדינה הפלסטינית אך לא במתן זכות שיבה.

Big image
בוז'י וציפי על הטיטאניק

היבט כלכלי חברתי -

ההשקפה החברתית השולטת במפלגה נוטה לכיוון הסוציאל-דמוקרטי המודרני, מדינת רווחה הדואגת לציבור העובדים ולחלשים בחברה. בנוסף לכך היא תומכת במערכות ציבוריות חזקות ומקבלת כלכלה מעורבת. כמו כן מפלגת העבודה מתנגדת להפרטת השירותים הציבוריים.

המפלגה מוגדרת כ"מפלגת חברה" באינטרנציונל הסוציאליסטי ו"מפלגה משקיפה" במפלגת הסוציאליסטים האירופאים, הפועלת במוסדות האיחוד האירופי (זאת יחד עם מפלגת מרצ, אשר גם היא נמצאת באותו המעמד בארגונים אלה). נוסף על כך, במסגרת תנועת העבודה הציונית העולמית, מפלגת העבודה פועלת במוסדות הלאומיים כדוגמת הסוכנות היהודית, ההסתדרות הציונית העולמית וקרן קיימת לישראל.

Big image

המחנה הציוני כמפלגה חדשה -

"המחנה הציוני-" היא מפלגה חדשה שהוקמה בשנת 2014.
שעל יצירתה סיכמו שני הצדדים, בוז'י מהעבודה וציפי מהתנועה, לשם ריצה משותפת בבחירות לכנסת ה20 - במרץ 2015. בקמפיין שמכוון לערביי ישראל, קוראת לעצמה הרשימה "מפלגת העבודה לשלום ולשוויון".
בעקבות כך, למפלגה אין היבטים בנושא הביטחון ובנושא התרבות. המפלגה חדשה (ומתמודדת לכנסת בפעם הראשונה) ואינה אמרה את דעותיה בנושאים אלו.
כמו כן, מטרת החיבור בין מפלגת "העבודה" ומפלגת "התנועה" היא כדי למנוע את המשך כהנו של ביבי נתניהו כראש ממשלת ישראל.
לפיכך, רוב התעמולה של "המחנה הציוני" בנויה מסרטונים שאמורים לגרום לקהל המצביעים לא להצביע לביבי נתניהו -ולבחור בהם.
Big image
מה לא הבנת? אני רוצה להחליף! || V15 ניצחון 2015
מנצחים את הפחד! || V15 || ניצחון 2015

מגישות: נועה פז ומוריה זפיר כיתה ט'9 החטיבה המאוחדת דורות בן גוריון מרץ 2015

Big image