נויה פרייה פרסה

6.1.1895

האירועים בעקבות בגידתו של אלפרד דרייפוס \ דוקטור פרנסואה (טאי) קהת השמיני

אמש התרחש אירוע מצמרר באקדמיה הצבאית בפריז, אלפרד דרייפוס, קצין בדרגת סרן בצבא הצרפתי, הואשם בריגול והדלפת סודות צבאיים לגרמניה.

דרייפוס הועמד לדין בפריז בחודש דצמבר אשתקד ובאמצעות לחצים מסוימים וזיופי מסמכים הורשע בדין במשפט מהיר שנערך כשלושה ימים. דרייפוס נידון לשלילת דרגותיו ולמאסר עולם באי השדים. אמש, התרחש אירוע שלילת דרגותיו באקדמיה הצבאית בפריז, כתבינו ניצבו באירוע זה ומספרים לנו על אשר ראו. (הסיקור בהמשך העמוד)

ההשפלה של הקצין היהודי\ סיקור- מרסין (אביתר) דה בראון

אני רוצה לספר על מחזה שראיתי אתמול, אך אינני רוצה לספר על מה שראיתי. אני רוצה לספר על מסקנות שחברי, תיאודור הרצל, הסיק בעקבות המחזה שהוא ואני ראינו. אני מצטט מתוך הסיקור שחברי הרצל כתב: ''מוות ליהודים''! אלו המילים אשר נחרטו בזיכרוני. חשוב לי לומר שאני בטוח שאלפרד דרייפוס הואשם בבגידה במולדת הצרפתית אך ורק בגלל שהוא יהודי! איננו אשם! אתמול בטקס שלילת דרגותיו של דרייפוס, שמעתי את ההמון הזועם צועק ''מוות ליהודים''. מדוע הם צועקים ''מוות ליהודים'' אם לא היהודים אשמים? אני יודע למה- העולם המערבי הופך ליותר ויותר אנטישמי.

במשך עשרות שנים העם היהודי סובל מרדיפה, מאפליות, מאלימות מילולית ופיזית. במשך השנים הללו הועלתה שאלה גדולה: ''שאלת היהודים''. לשאלת היהודים אין עדיין תשובה. אין עדיין תשובה לשאלה: ''איך אפשר להפסיק את האנטישמיות באירופה?''. אך לי יש תשובה לשאלה- העם היהודי צריך מדינה משלו! אני הולך לפעול כל חיי למען הקמת מדינה לעם היהודי. אני חוזה שבעוד חמש שנים, אולי חמישים שנה תהיה לעם היהודי מדינה וכל היהודים בעולם יהיו מלוכדים. אני מאוד מקווה שזוהי התשובה הנכונה לשאלה.

Big image

באמצעות האפליקציה aurasma עקבו אחר הערוץ שנקרא evyatarbaron וסירקו את התמונה- הישארו יציבים