Turvaliselt internetis

Eliise Ristimets

Rämpspost

Rämpspost on on e-kiri või sõnum e-postis, uudistegrupis, veebifoorumis, jne mida saadetakse ilma postkastiomaniku soovita ja ei vasta uudistegrupi või veebifoorumi etteantud teemale. Tavaliselt on spämmiks reklaam ja petukirjad. Sageli levitatakse spämmiga viiruseid.

Ahelkirjad

Ahelkirjad on kirjad mida "tuleb" edasi saata. Kirja sisu on üldjuhul selline, et kui sa seda kirja edasi ei saada võib kellegagi midagi juhtuda vms.


NÄIDE: Tere, see on sõnum facebooki loojaltja see ütleb sulle natuke sellekohta mis hakkab juhtuma 15 novembril. Palun ära saada seda tagasi isikule kellelt selle said. Kallid facebooki liikmed. Facebook on väga aeglane sestsiin on palju liikmeid. Rekordid näitavad et fb on väga palju liikmeid ning samuti palju uusi liikmeid. Me saadame seda sõnumit ringi et näha kes on aktiivsed ja kes mitte. Kui sa oled aktiivne siis palun saada see 15 kaasliikmele kasutades copy paste, et meile näidata et oled endiselt actiivne. Need kes ei saada saada sõnumit 15 novembriks 15 inimesele. Nende inimeste kont kustutatakse 15 novembril et teha ruumi uutele kasutajatele. Jaga siis palun 15 inimesele et näidata et oled endiselt aktiivne ning et sind ei kustutataks

Viirused

Arvutiviirused on programmid, mis on võimelised ennast iseseisvalt kopeerima ja arvutit nakatama.
Big image

Parool ehk salasõna

Parool ehk salasõna ehk koodsõna on salajane sõna või märgijada, mida kasutatakse autentimisel, et tõestada oma identiteeti või saada kuskile juurdepääs. Sel juhul võib parooli võtta kui juurdepääsukoodi. Parooli peab hoidma saladuses, et valed isikud seda kasutada ei saaks.

Tulemüür

Tulemüür on tarkvara või seade, mis turvakaalutlustel piirab ja reguleerib võrguliiklustarvutivõrgus või võrkude vahel vastavalt seadistatud reeglitele.
Big image