אקטואליה

מגישות: אייל וליבי ז-4

כתבה מספר 1

האם זו התינוקת הכי קטנה שנולדה בעולם?

אליה פיית' פגס נולדה 3 חודשים וחצי לפני הזמן במשקל הלא ייאמן של 283 גרם. בבית החולים בצפון קרוליינה, שבו נולדה, טוענים שהיא אחת התינוקות הקטנים ביותר שנולדו אי פעם, ואולי אף הקטנה ביותר בעולם


רגע לפני ששנת 2015 ננעלת, תכירו את התינוקת הכי קטנה שנולדה השנה – אליה פיית' פגס נולדה ב-23 בספטמבר בבית חולים בצפון קרוליינה, ארה"ב, במשקל זערורי של 283 גרם. אורכה היה 25 סנטימטרים, ואחד הרופאים שטיפלו בה לאחר הלידה סיפר כי היא היתה כל כך קטנה, עד שכף יד אחת שלו הצליחה להכיל את כולה – "כף רגל עד ראש", לדבריו. למעשה, אליה היא אחת התינוקות הקטנות ביותר שנולדו אי פעם, ואולי הקטנה ביותר.

אליה נולדה 3 חודשים וחצי לפני הזמן, והרופאים לא היו בטוחים בתחילה שהיא תשרוד. כשהם הכינו את הוריה – מייגן ואריק – לאפשרות שהיא תמות כתוצאה מסיבוכים של הפגות הקיצונית שלה, הם החליטו להעניק לה את השם השני פיית' (Faith) – אמונה. לדבריהם, הם גמרו אומר בלבם להתכונן לגרוע מכל, אבל לא איבדו אמונה לרגע.

Big image

כתבה מספר 2

סערה בבריטניה: שמפניה של פרוזן לילדים

האם הייתם נותנים לילד שלכם לשתות משקה שמפניה לילדים? המוצר האחרון מבית היוצר של "לשבור את הקרח", הצליח לסבך את דיסני עם כמה הורים זועמים

אם יש לכם ילדים או אחיינים קטנים, אתם כנראה מכירים את האובססיה שלהם לסרט "פרוזן" - לשבור את הקרח, מבית דיסני. וכשאנחנו אומרים אובססיה לסרט, אנחנו מתכוונים גם לכל מרצ'נדייז אפשרי שקשור בו. אלא שהמוצר האחרון של פרוזן, הצליח לסבך את דיסני עם כמה הורים זועמים. בימים האחרונים התבקשה החברה להוריד מהמדפים בבריטניה משקה ענבים לבן ומבעבע אשר מגיע בבקבוק שמפניה, עטוף בדמויות פרוזן הפופולאריות, זאת למרות שהמשקה כלל אינו מכיל אלכוהול. בין הפונים נמצאות גם קבוצות שונות כולל הארגון למחלמה באלכוהול בבריטניה אשר טוענות שסלוגן הפרסומת בו נכתב "לנסיכים ונסיכות קטנים ברחבי המדינה שרוצים להיות מתוחכמים יותר" יכול לעודד ילדים להתנסות באלכוהול. בדיסני כיבדו את הבקשה והודיעו כי ייצור הבקבוקים ייפסק באפריל 2016. אנחנו נחתום במילות שיר הנושא של פרוזן - let it go, או בתרגום חופשי – שחררו.