Reis Kesaega

5.a

Rüütlite muuseum

Käisime vaatamas rüütlite raudrüüd ja saime isegi ühte selga proovida. See oli väga raske. Nii raske et oli raskus isegii püsti seismisega rääkimata kõndimisest. Lisaks nägin veel ka hobusel olevaid kaitsmeid. Veel oli näha igasuguseid relvi ja kilpe ja muud sellist. Läheksin sinna veel tagasigi. Oli väga väsitav päev. Siin on ka üks pilt rüütlist ja tema hobusest.

Keskaja lauakombed

Käisime õppimas keskaja lauakombeid. Peamiselt räägiti meile lihtrahva kommedest. Keskajal kasutati söömiseks peamiselt puust lauda mille äärde mahtus terve pere. Peale söömise lõpetamist pesti laud ühiselt puhtaks ja tõsteti päikese kätte kuivama. Enne söömise algust loeti ka söögipalvet ja peale söömaaja lõppu tänati võõrustajat ning jumalat toidu eest. Enamjaolt söödi kätega ning tihti joodi ka ühisest nõust. Proovisime ka ise järele kuidas maitsesid keskaja toidud. Oli väga meeleolukas päev.

Keskaja muusika

Käisime kuulamas loengut "Muusika ajalugu keskajal". Keskaegne vaimulik muusika oli eelkõige liturgiline muusika, mis kõlas peamiselt jumalateenistustel. Keskaegsest ilmalikust laulust on vähem infot, kui vaimulikust laulust. Ilmalik laul oli väga pikka aega suuline. See levis suust suhu ja esines väljaspool kirikut. Keskajal lauldi enamasti Araabia päritolu pillide saatel. Saime ka ise nautida seda muusikat. Siin on mõni näide sellest muusikast.


http://aianduskool.ee/eda/keskaja_muusika/pillid_heliloojad.html