פרשת השבוע שלי

ליאור אינדפורקר

תאריך הלידה הלועזי שלי הוא : 6/8/2004

תאריך הלידה העברי שלי הוא: י"ט אב התשס"ד


משמעות השם שלי:

שם זה מבטא את תחושת ההורים כי ילדם הביא אור לחייהם. האור הוא סמל לחיוביות, חכמה וטוהר. בשם 'ליאור' טמונה גם ברכה לילד שיזכה לראות בחייו אורות רבים של שמחה, של חכמה ושל הצלחה.

השם 'ליאור' אינו מופיע בתנ"ך, אך רצף המלים מופיע בספר מיכה, כאשר הנביא מצהיר שהאל מאיר את דרכו:

"כִּי אֵשֵׁב בַּחֹשֶׁךְ- אדוני אוֹר לִי" (מיכה ז' 8).

בעבר השם 'ליאור' היה מקובל לבנים בלבד, כיום נוהגים להיקרא בו בנים ובנות, והוא מתאים במיוחד לילידי חג החנוכה המכונה 'חג האורים', בו נחגג נצחון האור והטוב על החושך.פרשת השבוע שלי-

ספר דברים, פרק ז, פסוק יב – פרק יא, פסוק כה.


תקציר הפרשה-

בִּתְחילה מֻזְכֶּרֶת הַבְּרָכָה הַתְּלוּיָה בְּהִתְנַהֲגוּתָם שֶׁל יִשְׂרָאֵל אִם יִשְׁמְרוּ אֶת הַחוקים שֶׁהוזכרו בַּפָּרָשׁוֹת הַקּוֹדְמוֹת, מֻבְטָחִים לָהֶם: בְּרָכָה, עֹשֶׁר וּבְרִיאוּת וְכֵן נִיצָּחוֹן עַל אוֹיְבֵיהֶם. אַךְ אִם יִשְׁכְּחוּ עַם יִשְׂרָאֵל אֶת ה' וְאֶת אֲשֶׁר עָשָׂה לָהֶם בַּמִּדְבָּר וְהוֹלִיכָם לָאָרֶץ הַטּוֹבָה, לֹא יִהְיֶה ה' שׁוֹמֵר לָהֶם וְהֵם יֹאבְדוּ בֵּין הָעַמִּים.

מֹשֶׁה מַמְשִׁיךְ לְהַזְכִּירָם אֶת מְאֹרְעוֹת הַמִּדְבָּר: מַעֲשֵׂה עֵגֶל הַזָּהָב, כַּעַס אֱלוֹהִים וּשְׁבִירַת הַלּוּחוֹת, תְּפִלַּת מֹשֶׁה לה' שֶׁיִּסְלַח לָהֶם וּפִסּוּל הַלּוּחוֹת הַחֲדָשִׁים.
לְסִכּוּם, שׁוּב מוֹפִיעוֹת הַהַבְטָחוֹת לְפִרְיוֹן הָאָרֶץ וּגְשָׁמִים בְּעִתָּם - אִם יֵלְכוּ יִשְׂרָאֵל בַּדֶּרֶךְ הַטּוֹבָה, אַךְ בַּצֹּרֶת וְגָלוּת יִהְיוּ מְנַת חֶלְקָם אִם יָרֵעוּ דַּרְכֵיהֶם.
צִוּוּי נוֹסָף הַמּוֹפִיעַ הוּא לְלַמֵּד אֶת כָּל הַדְּבָרִים הָאֵלֶּה לִבְנֵיהֶם וְלַחְקֹק אוֹתָם עַל מְזוּזָה בְּפֶתַח בֵּיתָם.

הערכים העולים מן הפרשה שלי-

ערך הצניעות-

ערך זה בא לידי ביטוי בכך שה' מזהיר את בני ישראל מגאוותנות ומזהיר אותם מהתרברבות שהכל בידיכם, אלא שהכל מידי ה' שעוזר ומכוון.

"וְאָמַרְתָּ בִּלְבָבֶךָ כֹּחִי וְעֹצֶם יָדִי עָשָׂה לִי אֶת-הַחַיִל הַזֶּה. וְזָכַרְתָּ אֶת-ה' אֱלֹהֶיךָ, כִּי הוּא הַנֹּתֵן לְךָ כֹּחַ לַעֲשׂוֹת חָיִל…"


הכרת תודה-

הכרת תודה לה' על האוכל שהביא להם ולהכיר תודה על כל הטוב שנותן להם.

"וְאָכַלְתָּ וְשָׂבָעְתָּ, וּבֵרַכְתָּ אֶת-ה' אֱלֹהֶיךָ, עַל-הָאָרֶץ הַטֹּבָה אֲשֶׁר נָתַן-לָךְ"


אהבת ארץ ישראל-

"אֶרֶץ חִטָּה וּשְׂעֹרָה, וְגֶפֶן וּתְאֵנָה וְרִמּוֹן; אֶרֶץ-זֵית שֶׁמֶן, וּדְבָשׁ"

בערך הזה אנחנו לומדים על טיבה של ארץ ישראל שיש בה מכל הטוב שקיים,אנו צריכים להעריך את ארצנו ולא לקחת אותה כמובן מאליו.

הערכים שאני מיישם בחיי-

ערך הצניעות-

בחרתי בערך זה מכיוון שזהו ערך בעל חשיבות רבה בעיניי כיוון שאדם לאדם אין צניעות אז ההתמודדות שלו תהייה קשה יותר כי זהו בסיסו של אדם אם לא יהיה צנוע ולא ידע שהכל זה מאת ה' האדם יהיה רברבן וגאוותן ומידות אלו לא טובות לאדם.

ערך זה מתחבר אליי בכך שאני רוצה להיות יותר צנוע גם בבית הספר וגם בבית.


ערך הכרת התודה-

בחרתי בערך זה מכיוון שלדעתי חייב להודות לה' על כל הדברים הטובים שהוא עשה ועושה לנו כל הזמן.

אני מתחבר לערך זה מכיוון שאני מרגיש שצריך להודות לו בדרך שלי.

עוזי חיטמן תודה על כל מה שנתת