باتری اورجینال آنر 7

گوشی Honor 7 یکی از پرطرفدارترین ساخته های برند آنر در بازار ایران محسوب می شود. ترکیبی از پردازنده قوی، دوربین با کیفیت، بدنه خوش ساخت و یک باتری قدرتمند، موجب شد تا این گوشی از سال 2015 تا کنون، ایرانیان زیادی را در جهت ارتباط با دنیای پیرامونشان، همراهی کند. البته بعید می دانیم کاربران این گوشی، متوجه افت کارایی باتری هانر 7 نشده باشند و اینجاست که خرید باتری گوشی اهمیت پیدا می کند.

در صورتی که تخلیه ناگهانی و خاموش شدن گوشی موبایل، شما را آزار می دهد، باید به فکر خرید باتری گوشی هواوی هانر 7 باشید. تعویض باتری هانر 7 کار دشواری نیست، اما به سطح پایه ای از دانش و تجربه تعمیرات موبایل نیاز دارد. چنانچه از این کار، ترسی ندارید، وسایل زیر را آماده کنید و با تیم فنی فروشگاه پلازا همراه شوید تا کار را شروع کنیم.
Big picture

تعویض باتری Huawei آنر 7 اورجینال

همیشه اولین قدم در تعویض باتری موبایل، تخلیه آن تا زیر 25 درصد و خاموش کردن گوشی است. پس از آن، باید خشاب سیمکارت گوشی را از جا خارج کنید. با انجام دادن این کار، یک پیچ کوچک در برابر دیدگانتان ظاهر می شود که شاسی را به قاب گوشی، پیوند می دهد. آن را باز کنید و با استفاده از قاب بازکن و کمی صبر و حوصله، خارهای فلزی اتصال دهنده شاسی و قاب را بگشایید.


خبر خوب در تعویض باتری آنر 7 این است که حسگر اثر انگشت دستگاه، به درب پشت آن وصل نشده است! با کمک اسپاجر یا اسپاتول، کابل فلت باتری را از برد گوشی، جدا کنید. کابل باتری هانر 7 به طرز عجیبی پیچ خورده و از روی بدنه آن گذشته است. با اینکه کابل فلت را از باتری Huawei آنر 7 جدا کردیم، اما هنوز امکان استخراج آن وجود ندارد و برای این منظور، باید قاب آنتن و فلاش دوربین را از جا خارج کرد.


اما قبل از انجام این کار، باید حسگر اثر انگشت را از برد گوشی، جدا کنید. این قطعه را می توان با اهرم کردن لبه اسپاتول، از جا بلند کرد. پس از آن، باید 5 عدد پیچ چهارسویی که قاب آنتن را روی شاسی گوشی محکم کرده اند، باز کنید. قطعه فلزی مذکور را با پنس آزاد کرده و کنار بگذارید تا به سراغ باتری هواوی Honor 7 برویم.


تنها مانعی که بین شما و باطری اصلی آنر 7 قرار دارد، کابل فلت دکمه هوم دستگاه است. این کابل، درون سوکتی با گیره فشاری فرو رفته است. بنابراین ابتدا لبه گیره آن را 90 درجه به بالا بچرخانید و سپس کابل را بیرون بکشید. پس از انجام دادن این کار می توانید با احتیاط و صبر و حوصله فراوان، چسبکاری شدید پشت باتری را با کمک مقداری الکل ایزوپروپیل و یک کارت طلقی، جدا کنید.

اکنون همه چیز برای تعویض باتری گوشی هواوی هانر 7 آماده است. باتری جدید را با مقداری چسب دوطرفه به شاسی دستگاه بچسبانید، فلت دکمه هوم را درون سوکت قرار داده و اهرم را روی آن فشار دهید. سپس قاب آنتن را روی گوشی پیچ کنید و پس از بستن حسگر اثر انگشت، کابل فلت را به برد گوشی بزنید. باتری Honor 7 را تست کنید و از کارکرد بی نقص آن، مطمئن شوید.

باتری گوشی های آنر نیز همانند سایر انواع باطری موبایل، در دو نوع اصل و غیر اصل ساخته می شود. عبارت بهتر برای توصیف باتری موبایل، درجات کیفیت عالی، متوسط و ضعیف است. این باتری ها همگی در کارخانجات تولید انبوه قطعات الکترونیکی موسوم به OEM ها ساخته می شوند. کارخانه سازنده، باتری هونور 7 را بسته به سفارش، با کیفیت بالا، متوسط یا پایین می سازد.

قیمت باتری هواوی آنر 7 نیز تحت تاثیر این موضوع قرار می گیرد. بدیهی است که استفاده از مواد مرغوب و استانداردهای کنترل کیفیت بالا، قیمت تمام شده کالا را افزایش می دهد. اما دقت داشته باشید که بالاتر بودن قیمت باتری گوشی هانر 7 اورجینال، ظرف مدت کوتاهی ارزاش خود را اثبات می کند. در حالی که انواع ارزان قیمت باتری هانر 7 ظرف مدتی کمتر از یک سال، کارایی خود را از دست می دهند، پس از تعویض باتری هانر 7 با نوع اورجینال می توانید از بابت دوام آن، مطمئن باشید.