Doggy Day

By:John

BillyBob is buying dog food for 4 dogs.He buys dry dog food that costs $17.76 per bag.Then he buys a case of canned dog food for $6.How much would it cost BillyBob to buy dog food for one year, if they eat 1 bag and 1 case each week?