עשייה חינוכית אדר ב תשע"ו

ממ"ד אריאל אשדוד

כשאיכות פוגשת סביבה

במהלך שנת הלימודים השתתפו נבחרת תלמידי שכבה ה' בפרוייקט "חקר מדעים" בחווה החקלאית. התלמידים נסעו מידי שבוע לחווה, נפגשו עם המנחה , ויחד העלו שאלת מחקר,השערה ובחלוף הזמן ממצאים ומסקנות. התלמידים הציגו את פירות עבודת המחקר ביריד המדעים שהתקיים בחווה ביום ה' ז 'באדר ב'. תהליך זה הינו אחד מאבני הדרך בלמידה המשמעותית בבית הספר.

" ושננתם לבניך"

ביום ה' ז' אדר ב' נערך חידון הלכות ומנהגי פורים בבית הספר. המתמודדים הפגינו ידע ובקיאות רבה ולהלן

התוצאות :
כיתות ג-ד:
מקום ראשון -כתה ד2

מקום שני-כתה ג2
מקום שלישי-ג1
כיתות ה-ו :
מקום ראשון-כתות ו1 ו2
מקום שני-כיתות ה2 ה3
מקום שלישי-כתה ה1

יישר כח לרב אריאל על הובלת הפרוייקט וההדרכה.

"יום המעשים הטובים"

"ליאורה סעדה תלמידת כיתה ד' שנחשפה באינטרנט לסרטון העוסק בחולי סרטן החליטה להרים את הכפפה ולעשות מעשה. היא התרימה את תלמידי והורי בית הספר, אספה סכום יפה של כ- 1000 ש''ח ורכשה משלוחי מנות.

הורים שברכו על היוזמה תרמו ביד רחבה מתנות, משחקים ומיני ממתקים. האוכלוסייה העולה מצרפת המהווה חלק מכובד מתלמיד ביה''ס לקחה חלק לא מבוטל ונרתמה לתלמידה ליאורה.

השיא היה ביקור של אימהות ותלמידים במחלקות הילדים בבית החולים "קפלן" כשידיהם עמוסות כל טוב.

הצוות הרפואי החולים/משפחות החולים התרגשו והיו לא מעט דמעות שמחה. הם התעניינו מאיזה בית ספר הקבוצה ואמרו שהם מהווים קרן אור המאירה תקופה לא נעימה בחייהם.

בית הספר בניהולה של הגברת אילנה אוחיון ידוע בפעילויות רבות המערבות ותורמות לקהילה. ביקורים בבתי אבות ניהול גמ''חים ותרומה למשפחות נזקקות.

אולם הפעם היוזמה הינה של תלמידה אליה חברו אנשים טובים.

ליאורה עצמה התרגשה מאד ואמרה: ''באתי לחזק ויצאתי מחוזקת אני כבר חושבת על הפרויקט הבא'' יישר כוח לבית הספר שאלו תלמידיו"." (אשדוד net)

"אני פורים..אני פורים.. שמח ומבדח"

ביום שלישי יב' אדר ב' התקיים יום פורים בבית הספר. התלמידים הגיעו מחופשים, יצאו לתהלוכה ססגונית ברובע, השתתפו בפעילויות שוק פורים ובתחרות תחפושות. מה רבה הייתה השמחה!
23 במרץ 2016(1)
פורים שמח באריאל

המורה ה100ממת...

מחנכת כיתה ב'3, הגב' ליאת יוסף , התבשרה על בחירתה לנבחרת "מורי המאה" של ישראל. תעודת ההוקרה נמסרה לה בטקס שהתקיים בבנייני האומה בירושלים בנוכחות מכובדים רבים.

אנו, צוות ביה"ס, מצטרפים לברכות ומוקירים את פעילותך החינוכית המקצועית והמסורה . יישר כח!

אריאל עם הפנים לקהילה

ביום שישי כ"ב אדר ב נפתח שבוע החמ"ד במסגרת שלל הפעילויות הופיעו בנות המחול "אביבי אריאל" במדרחוב אזור י' לכבוד קבלת שבת.

העוברים ושבים במקום , הריעו ועודדו במחיאות כפיים סוערות.

קבלת שבת עם חמ"ד אריאל

"מפי עוללים ויונקים יסדת עוז"

ביום שני כד אדר ב' נערכה מסיבת הסידור של תלמידי כיתה א'. התלמידים הופיעו בזמר, מחול וצליל ונשאו את המסר של חשיבות התפילה וכוחה. קהל ההורים הנרגש הריע במחיאות כפיים סוערות. יישר כח ענק למחנכות המנצחות על המופע , גילה , שולמית ויפעת .
מסיבת הסידור כיתות א 2016

ציונות ומצוינות

לראשונה, באשדוד, נערך חידון משפחות בנושא ציונות. התלמיד אילאי ומשפחתו ייצגו את בית הספר בכבוד רב וזכו במקום הראשון. ברכות לבביות לזוכים!
הקורא הטוב וחידון הציונות(2)

" מרבה ספרים מרבה חכמה"

התלמיד אייל פאלק מכיתה ו'1 ייצג את בית הספר בתחרות הקורא הטוב. התלמיד הקריא קטע מתוך ספרו והשיב על שאלות תוכן בנושא בפני צוות מרשים של שופטים. "עלה והצלח!"
הקורא הטוב וחידון הציונות(1)

קח מקל קח תרמיל ... בא איתי אל הנגב..

ביום ג כז- כח אדר ב , יצאו תלמידי ה'-ו' לטיול שנתי בנגב. התלמידים טיילו בנחל דוד, מצדה, מעיין עין בוקק ובמסלולים נוספים, ולנו באכסניית ערד . התלמידים שבו לביתם עייפים אך מרוצים.

יישר כח לרכז הטיולים המחנך, ישי פרץ, על תכנון טיול שכלל למידה, הנאה ומורשת.

ערך וכתב: יוסף עוז