Saarte Hääl

Saarlaste uudised

Kaubamajja saabusid müügile nõukaaegsed juukseklambrid

Suur oli Saaremaa kaubamaja Ilumaailma töötajate üllatus, kui tellitud kauba hulgas leidus ka Eesti NSV Oru turbakombinaadis valmistatud juukseklambreid.

Kõik kenasti 10 kaupa rohelise-oranžikirjudes paberpakikestes, milliseid võis poelettidelt leida ilmselt juba paari-kümne aasta eest. Iseenesest pole juukseklambritel häda midagi – kõik on igati korralikud ja täiesti kasutatavad. Välja näevad need täpselt samasugused kui tänapäevased juustesse lükatavad klambrid. Ainult pakendid said kaubamajas tänapäevasemate vastu välja vahetatud. “Tellisime klambreid, pakendeid ei näinud, mistõttu oligi üllatus suur, kui pakendid kohale jõudes sellisteks osutusid. Klambrid ise on aga väga head,” kinnitas ostujuht Ruth Teras klambreid näidates.

Taolisi klambripakendeid pole ammu näha olnud, kuid Teras teadis öelda, et vanas Saaremaa kaubamajas oli samasuguseid küll müügil. “Selles osas pole pakenditega nagu vahepeal mingit muutust olnud,” tõdes ostujuht muiates ja lisas, et ilmselt on klambreid omal ajal lihtsalt väga palju toodetud.

Big image