חדשות ישראל

כתבים: יובל לטה וגל

שאול מלך או בוגד?

כאשר דיברנו עם שמואל הוא מסר לנו ששאול חטא ששאלנו אותו מה הוא עשה, שמואל אמר הוא בגד באמון אדוני יותר מידי וזו פעם אחרונה שזה יקרה שמואל גם מסר שמבחינתו ומבחינת ה" שאול הוא כבר לא מלך ישראל.


  • מבית המלוכה נמסר: שאול התנצל בפני שמואל אך שמואל לא סלח לו "ויאמר שאול אל שמואל חטאתי כי עברתי את פי יהוה ואת דבריך כי יראתי את העם ואשמע בקולם", בית המלוכה גם מוסר כי שמואל כועס בגלל שמעילו נקרע ומוסר ששאול הוא מלך ישראל וימשיך למשול עד מותו.
Big image

שאול קורע את מעיל שמואל

שאול בוגד טור דעה כותב: גל

לדעתי שאול הוא בוגד ואסור לסלוח לו על דבריו, לפי שמואל שאול הפר את דברי ה" שהוצאנו ממצרים ונתן לנו את הארץ, מלוכת שאול נתמכת רק על ידי ה" ובלעדי תמיכתו מלוכת שאול לא קיימת.

טענת שאול ששמואל כועס על מעילו היא מגוחכת ואין שום סיבה ששליח ה" ישקר לדעתי צריך להפיל את שאול ולהציב מלך חדש

שאול עדיין המלך שלנו כותב:יובל

התגובה של הרבה אנשים היא מוגזמת אז מה אם הוא התחיל בלי שמואל ניצחנו ואנחנו בטוחים היה עליו לחץ רב והיא אפשר לשפוט אותו שהעדיף לסיים עם המלחמה כמה שיותר מהר שאול הציל אותנו מסכנות רבות ואיחד אותנו כעם אחד אנחנו צריכים לשמוח שהוא מלך ולא לגרש אותו.

Big image

מלחמת שאול בעמלק ניצחון מוחלט

שאול מנהיג חלש

לאחר המקרים האחרונים בממלכה שלנו נשאלת השאלה: האם שאול הוא האיש המתאים להיות המנהיג שלנו אחרי הכל הוא הפר את פקודות ה" ויצא למלחמה בלעדיו בגלל שלחצו עליו הוא לא הקשיב לשליח אדוני אלה לאנשים.

האם זה מראה שהוא מנהיג שנכנע ללחץ או שהוא ידע שהוא ינצח את עמלק בכל זאת.

כדי לקבוע זאת דיברנו עם שמואל, שמואל מוסר שבלי עזרת ה" מלכות שאול לא הייתה קיימת והוא היה מפסיד מלחמות, הוא גם מוסר ששאול יהיר מדי בהחלטות שלו ונכנע ללחץ יותר מדי הוא מוסר שהוא ימצא מחליף למלך החדש שיהיה טוב יותר.

לאחר מחשבה רבה הגענו למסקנה שאנחנו מסכימים עם שמואל כי עם עזרת אלוהים שאול היה יכול לנצח גם עם קומץ החיילים שנשארו ושכאשר הוא יצא למלחמה בלי עזרת ה" הוא גרם לסיכויים להפסיד לעלות וסיכן את חיינו לדעת העיתון הזה שאול הוא מנהיג שנכנע ללחץ ומנהיג חלש שסיכן את כולנו וצריך להיות מוחלף מיידית.

Big image

שאול ושמואל מדברים משמאל לימין: שמואל,מלך עמלק,שאול

פירוש לפסוק וַיֹּאמֶר שָׁאוּל אֶל-שְׁמוּאֵל חָטָאתִי, כִּי-עָבַרְתִּי אֶת-פִּי-יְהוָה וְאֶת-דְּבָרֶיךָ: כִּי יָרֵאתִי אֶת-הָעָם, וָאֶשְׁמַע בְּקוֹלָם"

מה שאנחנו חושבים שהפסוק אומר הוא ששאול מבין את הטעות שלו ומבקש סליחה ומחילה מאלוהים ושמואל הוא מודה שהוא טעה וחטא והוא נותן את הסיבה הוא נכנע ללחץ של הם בגלל הפחד שלו פסוק זה מראה את שאול מבין את הטעות שלו ומבין שהוא הולך להיות מודח מהעמדה שלו כמלך ומנסה להגיד סליחה עוד פעם אחת,פסוק זה מראה על שאול כמנהיג שהוא אדם שמאשים את האחרים בטעויות שלו ולא מסוגל לקחת אחריות ולהתמודד עם ההשלכות של המעשים שלו.