תקופה ספר וסיפור-המהפכה התעשייתית

מסביב לעולם בשמונים יום

תקציר הסיפור

—הדמות המרכזית בספר הוא פיליאס פוג. אדם אנגלי ומאוד קר רוח אשר התערב עם חבריו על הרבה כסף שהוא יקיף את העולם ב-80 יום. לאחר מכן הוא בחר את משרתו החדש ,פספרטו ,איש צרפתי ונמרץ שיסייע לו גם בכל המסע הגדול הזה.

—כאשר הם הסתובבו בעולם היה בלש אנגלי בשם פיקס אשר רצה להכשילם רק כי חשב שפיליאס פוג גנב את הכסף מהבנק, רצה לפתור את התיק של שוד הבנק ולהרוויח מלא כסף ממנו.

—הסיפור החל באנגליה בשנת 1872 כאשר במסע זה היה זמנה של המהפכה התעשייתית ובזמן המסע פיליאס פוג ופספרטו עברו ממדינות למדינות ומיבשות ליבשות בכלי תחבורה כמו אוניות ורכבות שמונעים בקיטור.

המהפכה התעשייתית בתוך הסיפור

—בספר היו שני מאפיינים של המהפכה התעשייתית:

—תחום התחבורה- בספר היו מסעות רבים בזמן קצר כך שהיו צריכים כלי תחבורה מהירים יחסית לאותם שנים. הם השתמשו באוניות, ברכבות שמונעות בקיטור ואפילו בכדור פורח.

—תחום המסחר- פיליאס פוג וחבריו היו עשירים מכיוון שהיו להם כנראה מלא מחצבים של ברזל, פחם ונפט וכך פיליאס פוג היה יכול להסתובב בעולם שיכל לקנות כרטיסים לאוניות ולרכבות בשביל המסע.

אפיון המהפכה התעשייתית מתוך הסיפור

—לדעתי הסיפור מאפיין את המהפכה התעשייתית בכך שהסיפור קרה בשנה שהייתה בה המהפכה התעשייתית ובה המציאו כלי הרכב פרטיים כמו: מכונית ואופניים וגם ציבוריים כמו: רכבת ואונייה. פיליאס פוג ומשרתו פספרטו היו צריכים כלי תחבורה מהירים שיניעו אותם בכל העולם.

—חיי שונים מחיי הילדים במאה ה-19 במהפכה התעשייתית כך שבחיי יש טכנולוגיה יותר מפותחת מאשר ילדי המאה ה-19 כך שהתחבורה שלנו יותר מהירה, כמות הייצור של מפעל יותר מהירה, עסקים מסחריים יותר טובים והתפתחות החקלאות יותר מהירה ובריאה.

רפלקציה

—אני חושב שהסיפור על מסע זה תרם לחיי כך שעכשיו אני מגלה את התנאים והחיים שהיו אז בימים ההם עוד שהמפכה התחילה, מה הייתה האווירה, אילו כלי תחבורה היו, ואיך אנשים התנהגו אז.

—נקודות החוזק שלי היו לסכם את הסיפור ולרשום גם מה קשורה המהפכה התעשייתית לספר, ונקודות החולשה היו אפיון המפכה התעשייתית על ידי הספר.

—

בבליוגרפיה

—כדי להכין את העבודה נעזרתי בספר עצמו, בנוסף גם ראיתי סרט על הסיפור ולקחתי תמונות מגוגל תמונות.

—