Реклама

Дізнайся більше!

1. Історія та роль реклами в сучасному суспільстві. 2. Види та форми реклами. Специфічні види реклами

Реклама — це інформація про особу чи товар, розповсюджена в будь-якій формі та в будь-який спосіб і призначена сформувати або підтримати обізнаність споживачів реклами та їх інтерес щодо таких особи чи товару.
https://youtu.be/SSfZ0eV4EPo
Слово "реклама" походить від латинського reclamo — "голосно кричати". Спочатку це слово означало бажання "криком" привернути увагу, повідомити новину, забезпечити інформацією, зокрема і про продаж будь-яких товарів. Реклама існувала ще у стародавньому світі. Першою рекламною інформацією був єгипетський папірус, що інформував про продаж раба. В середні віки більша частина вуличної реклами була побудована на візуальних образах: вивіски над входом являли собою образ речі, що відображала характер того чи іншого закладу. Основними розповсюджувачами реклами залишалися спеціальні оповісники, що, блукаючи вулицею, вигукували похвалу товарові, який рекламували, або ж оголошували анонси подій. Новий період у розвитку реклами настає в середині XV ст. після винайдення друкарського верстата Гутенбергом. Перше рекламне оголошення з’явилось в 1472 році. Його текст розміщувався на дверях одного з храмів Лондона та інформував про продаж молитовника. В середині XVII ст. з’явились перші реклами кави, шоколаду, чаю. 1657 року в Англії вийшов перший професійний рекламний журнал "The Public Adviser" ("Громадський радник"). До кінця XVIII ст. у більшості європейських країн сформувалися спеціалізовані рекламні видання. З часом стала змінюватися сама друкована реклама. Це пов’язано з виник- ненням в 1839 році фотографії. У XIX ст. з’являються рекламні агенції.

Особливості розвитку реклами у ХХ — ХХІ ст.

1922 року новим засобом реклами стало радіо. Тридцяті — сорокові були "золотими роками" радіо. З 1948 року починається ера реклами на телебаченні. Поява кабельного телебачення, платних телевізійних програм і відеозаписів обіцяє продовження життя реклами на телебаченні.

Особливості розвитку реклами у ХХ — ХХІ ст.

1. Реклама стала мистецтвом.

2. Виокремилась у самостійну галузь, де працюють десятки мільйонів людей.

3. Рекламний бізнес — джерело мільярдних прибутків.

4. У багатьох країнах рекламу називають п’ятою владою.

5. 80% вартості видання покриває реклама, а тільки 20% сплачують читачі.

6. Реклама стала частиною культури суспільства і впливає на кіно, літературу і театр

https://youtu.be/4r0PMmpDbUs

Чотири основні етапи процесу створення реклами

1. Виділяється частина покупців, на яку буде направлене рекламне оголошення.

2. Позиціонування товару (зміст реклами).

3. Створення іміджу товару (надання винятковості).

4. Брендинг — довгострокове закріплення купівельного інтересу до марки товару.