Pagar-kondiiter eriala

Erinevad teemad tundidest

Esimesed pagaripraktika küpsetised olid singipirukad :)

Tegime neid õpetaja abiga. Taigna segasime ära masinaga ning meie ülesanne oli neid kukeldada ning taigna sisse täidist pritsida. Kukeldamine eriti hästi välja ei tulnud, kuklid ei jäänud eriti ümarad ega siledad. Kahe käega kukeldamine tekitas ka raskusi, ühe käega tuli paremini välja. Hiljem juba, kui sai ka välipraktikal käidud, tuli juba kahe käega kukeldamine välja. Nende puhul väga eksida ei saanudki, kuna retsept oli meil olemas, siis kaalusime ise toorained ning õpetaja segas kõik masinaga kokku. Ainukesed vead said tekkida välimuse osas, kui näiteks kukeldamine välja ei tulnud ning ka kokku voltimine, kuna võis juhtuda, et täidis valgus küpsetamisel välja.

Mikrobioloogia tund

Päris põnevad tunnid on olnud siis, kui oleme olnud laboris. Grupi pidime omavahel jaotama pooleks, nii et üks osa on laboris ühel päeval, teine osa siis järgmine kord. Esimesel korral uurisime laboris mikroskoobi all hallitusseeni erinevatel toorainetel nt. leival. Mul läbi mikroskoobi vaatamine eriti välaj algul ei tulnud, aga siis õpetaja natuke aitas. Mikroskoobi alt oli näha hallitusseent ning niidistikku selle ümber. Kõige alguses saime uurida erinevaid asju ja olendeid. Mina sain mingi putuka uurimiseks. Samuti uurisime hapukapsa vedelikku, mis haises laboris väga jubedalt. Selle sees pidid olema piimhappebakterid. Pidime ka küsimustele vastama lõpus, mis tegelikult väga kerged polnud mu jaoks. Teine laboritund toimus alles hiljuti. Seekord uurisime mikroskoobi alt täisterajahu ning nisujahu. Mikroskoobi alt oli näha jahus vilja-ja terakestasid. Nisujahu nägime sees musti ja üksikuid kollaseid laike. Musta värvi oli tärklis ning kollased olid valgud. Täna on ka laboritund, aga ma seekord ei pea minema, kuna eelmine kord juba olin.

Umbes sellised nägid need hallitusseened välja.

Esmaabi tund :)

Selles tunnis me õppsime selle kohta, mida teha kui inimene saab viga või kaotab teadvuse. Teadvuse kaotamise korral, kui ka süda ei löö, tuleb teha südamemassaaži. Kui inimene on teadvusel, tuleb ta lihtsalt külili keerata. Esimene tund proovisime inimese elustamist ka praktikas järgi. Meile anti selline nukk nimega "Änni". Kõik saime proovida elustamist. Alguses pidi lapiga desinfitseerima nukul suu ümbruse. Seejärel tuli suu peale panna suurem lapp. Niimoodi tuli hakatagi elustama, et hoidsime samal ajal ninast ning puhkusime nukul suhu kaks korda sisse ning 30 korda tuli teha südamemassaaži. Tegelikult oli see väga raske, kuna nuku küljes oleval aparaadil olid punased ja rohelised tuled. Kui puhumine läks õigesti, muutus tuli roheliseks, kui valesti, muutus punaseks. Südamemassaaži puhul samuti, kui vajutasid kätega ikka südame kohal õigesti, siis läks roheliseks, kui valesti, siis punaseks. Mul ei läinud puhkumisel ükski tuli põlema, aga südamemassaaži ajal läks ikka vahepeal roheliseks. Tähtis oli just sirgete kätega elustamine täpselt südame kohal. Meile pakkus see elustamise proovimine kõigile nalja. Arutasime ka seda, et päris elus ei ole inimesel küljes aparaati mis näitaks rohelist tuld, kui õigesti elustan. Loodan, et kunagi järgmine kord saan uuesti elustamist proovida ning siis läheb juba palju paremini.

Pagaripraktikaaruannete kaitsmine

See toimus 6. veebruaril 2014. Kooli tulles oli juba varasematel kursusekaaslastel kokku lepitud järjekord, kes millal kaitsma läheb. See, kes kõige varem kooli jõudis, pidi olema esimene, see kes viimasena, see siis ka vastavalt viimane. Mina olin järjekorras seitsmes, nii et kuskil viimaste seas. Väga närvi tegelikult sees polnud ning lõppkokkuvõttes läks hästi. Sain edukalt ära kaitstud, kuigi ma ei teagi, mis hinde sain selle eest. Ma usun, et andsin endast parima ning sain loodetavasti ka viie selle eest.

Toidumess 2013

Wednesday, Oct. 30th 2013 at 9pm to Friday, Nov. 1st 2013 at 11pm

Tallinn eesti Näituste messikeskus

Kellaaeg nii oluline pole, aga kuskil päeval toimusid erinevad võistlused. Mina käisin seal 30. oktoober, kuigi käisin siis ka välipraktikal. Hiljem sain praktikapäevikusse märkida selle ürituse töötundide hulka. Seal oli päris põnev, sain natuke selgemaks näiteks kondiitritöö, kuna siis toimus Aasta Kondiitri valmimine.