מידעון ועוד הרב תחומי עמק חרוד

15-21.4.2018

לקהילת עמק-חרוד שלום רב

"כאן ביתי פה אני נולדתי
במישור אשר על שפת הים
כאן החברים איתם גדלתי
ואין לי שום מקום אחר בעולם"
(מילם ולחן עוזי חיטמן)


שבעים שנה, כבכול שנה, שבוע שבין זכרון לעצמאות.
יום הולדת עגול הוא זמן טוב לציין את ההשגים של המדינה, אך גם לחשבון נפש והכרה בטעויות.
אולי כמו שנאמר בישומון המדהים שפותח אצלנו "לחשב מסלול מחדש".
תלמידנו היום הם דור העתיד של המדינה. בדמותם תבנה והם יהיו אלה אשר יובילו אותה בהמשך השנים הבאות. האתגר שלנו כחלק ממערכת החינוך הוא ללמד ולהנחיל את העבר כמו גם לחנך ולהעביר ערכים ומסרים שיאפשרו לחלום את העתיד.
במידעון שלפניכם תוכלו לראות את הפעילויות השונות שהתקיימו ברוח זו בביה"ס בשבוע האחרון.

בתחילת השבוע התקיימו שיחות מחנכים-הורים שמטרתם לתת תמונת מצב לקראת סיום השנה.
הורים שלא יכלו להגיע לשיחות מוזמנים לקבוע עם המחנכים בהקדם.
שבוע טוב.

לילך.

טקס יום הזיכרון לחללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה

בבוקר יום הזיכרון קיימנו טקס מרגש.
בטקס השתתף דורון לניר ממולדת, אביו של דביר. דביר בוגר ביה"ס נפל באסון המסוקים.
דורון סיפר על דביר כנער, על האסון עם נפילתו ועל הבחירה בחיים. דביר מונצח בטורניר האזורי בכדורסל ובמצפור בכוכב הירדן. בסיום דבריו ציין דורון את הקושי במעבר בין יום הזיכרון ויום העצמאות. למרות הקושי ביקש דורון מהתלמידים - צאו לחגוג ולשמוח על המדינה שיש לנו.
כיבדו אותנו בנוכחותם רבים מבוגרי ביה"ס, חלקם במדים. שמחנו והתרגשנו לפגוש אותם.
הטקס הופק ובוצע ע"י שנתון י"א. תודה לתלמידי ומחנכי השנתון בראשות שושי אלוני ולמיכל אולשק הרכזת החברתית. תודה גדולה לאורלי אונר על סידורי הפרחים, ליובל בריל וצוות ההגברה.


הדברים שנאמרו על ידי בטקס יום הזיכרון.


עם הקמת המדינה אמר מי שהיה לימים ראש ממשלת ישראל, מנחם בגין ז"ל: "קשה היה להקים את מדינתנו, אבל בוודאי יהיה עוד יותר קשה לקיים את מדינתנו". הוא צדק. שבעים שנה לאחר הקמתה מדינת ישראל עדיין נאבקת על קיומה.


בעוד כשעה וחצי תשמע הצפירה המצמררת המאחדת אותנו סביב זיכרון הנופלים. אלו הן שתי דקות ארוכות בהן עולים לנגד עיננו בכל שנה השמות, סיפורי החיים ודמותם של יקירנו שנפלו במלחמה על הארץ. יום הזיכרון מאפשר לנו לבטא במשותף את הכאב ולתמוך במשפחות שאיבדו את יקיריהן.

ביום הזה, בו אנו זוכרים ומתייחדים עם זכר הנופלים, עלינו להביט קדימה אל העתיד. אתם בני הנוער היושבים כאן –אתם דור ההמשך והעתיד של מדינת ישראל.
עלינו המבוגרים מוטלת החובה להעביר לכם את המסרים והערכים שיאפשרו לכם להמשיך ולשמור על דמותה הערכית והמוסרית של מדינת ישראל.
עלינו לשוחח אתכם, ולחנך אתכם לשמירה על קדושת החיים. עליינו להציב בפניכם את הדילמות העומדות בפני מי שנלחם על קיום המדינה בד בבד עם החתירה להשגת שלום.
נמצאים כאן איתנו היום אנשים צעירים, תלמידי שכבה י"ב העומדים להתגייס לצבא בתוך מספר חודשים, ובוגרי בית הספר - חלקם במדים - כולם נושאים בנטל הגנת המדינה, מתוך הכרה בחשיבות בטחון המדינה ובעיקרון הערבות ההדדית. אנו המורים, ההורים והמשפחות, מתפללים לשלומכם ומייחלים להגשמת חזונו של ישעיהו הנביא: לֹא יִשָּׂא גוֹי אֶל גּוֹי חֶרֶב וְלֹא יִלְמְדוּ עוֹד מִלְחָמָה.

אסיים במילותיו של המשורר נתן יונתן, ששכל את בנו ליאור במלחמת יום הכיפורים:
"איבדנו כל אשר יקר היה ונשתוק את המילים ששכחנו, נעמיד פנים גאות. ניישר את הגב. נלמד לחיות עם האמת המרה, וכמו ספנים ותיקים נפליג כאילו בלי מורא ללב הים אל עין הסערה".
יהיו הנופלים במערכות ישראל חתומים בליבנו לעד.

https://www.youtube.com/watch?v=O1U7XKrdbcw&feature=youtu.be

כתה יא 2 מבקרת בבתי העלמין באזור, מניחים דגל, נר ופרח לקראת בואן של המשפחות השכולות לקברי הבנים

לקראת יום הזכרון לחללי צה"ל השתתפו תלמידי כתה יא2 המחנכת לירון בוקי ועומרי החייל המלווה את בה"ס בפרוייקט "נר זר ודגל" . התלמידים עברו במספרבתי עלמין צבאיים באזור והניחו נר זר ודגל ליד קברי הנופלים כמחווה למשפחות שפקדו את הקברים ביום שלמחרת . בסיומו של היום התקיימה פעילות חינוכית ערכית מטעם הצבא שמטרתה לחבר את הנוער לסיפורי הנופלים.

Big picture

מפגשים לזכר הנופלים

כיתות י"א ארחו את גיורא פישר - משורר ואב שכול שבנו מרום נפל בשנת 2002 במבצע "חומת מגן" בג'נין.

חלק מכיתות ט' שמעו את אריה גולדמכר אבא של נדב שנפל ב"צוק איתן".
תלמידי ט' שמעו גם את רפי מאס ממולדת שסיפר על הקרב הקשה בגבעת התחמושת בו לקח חלק.


כיתות ז' ח' ארחו את חנה ארז ממושב ברק שאחיה שלמה אפשטיין ז"ל היה חובש בנח"ל נפל בששת-הימים בקרב גבורה בירושלים בו גונן על הפצוע, כפי שמתואר בשיר 'בלדה לחובש' של דן אלמגור ואפי נצר. סיפורה על אחיה והשיר שנכתב ריגשו ונגעו.


כיתות ח' ארחו ביום הזכרון את נעם נוריאל בוגר בית הספר, סרן במודיעין. לשמוע על חוויותיו האישיות מילדות עד צבא. היה מפגש בין דורי חשוב ומשמעותי לכולנו

Big picture

מצטיינת הנשיא

Big picture

סיור מגמת גאוגרפיה כיתה י אגן ניקוז ירדן דרומי בשיתוף עמותת אקופיס ביקרנו בסכר דגניה נהריים רשות ניוז ירדן דרומי ועמק המעיינות

Big picture

מקום ראשון ארצי!!! לנבחרת רוכבי באופנים

בחרת האופניים עושה היסטוריה מנצחת את מקצה. כיתות ט׳ במלחמה עיקשת וזוכה באליפות הכללית הארצית וגם בפודיום משולש!!! כיתות ז׳ ו ח׳ מסיימים במקום ה 2 ארצי גם אחרי סבב מרוצים מרשים השנה. אלה קליימן מקא מסיימת שנייה כללית. ובזה תמה ונשלמה לה ליגת בתי הספר הארצית באופניים.
Big picture

נבחרת ט עולה לשלב חצי גמר אליפות המחוז

הישג נאה לבתי הספר עמק חרוד שנתון ט שהעפילה לבית הגמר של אליפות מחוז צפון לתלמידים כתות ט.במעמד רבע הגמר יצאה עמק חרוד לכפר בלום לבית משולש עם ויצו נהלל ועמק החולה. במשחק הראשון ניצחה את עמק החולה 36:28 ובמשחק השני ניצחה את ויצו נהלל 29:54.

בית הגמר ייערך ב8/5 שם תנסה עמק חרוד לשמור על התואר שלה כאשר תפגוש בחצי הגמר את אחיהם למועדון משקד.(הכתבה מתוך אתר מועדון ספורט גלבוע/מעיינות).

לחצו לצפייה בתמונות מהמשחק

Big picture

בגרות בנים י"ב - ריצת לבגרות

ביום שני השבוע התייצבו 55 בנים וחמש בנות לריצת הגמר. הפעם הריצה היתה לתל יוסף ואורכה 6 ק"מ. הבנות הרשימו, הבנים עשו תוצאות טובות והכי חשוב: כולם חזרו בריאים, עייפים ומחייכים.

לחצו כאן לצפייה בתמונות.

Big picture