עשייה חינוכית חודש טבת תשעה

ממ"ד אריאל אשדוד

"כל המתאבל על ירושלים זוכה ורואה בשמחתה"

כיתה ד'1 עמלה והציגה את טקס עשרה בטבת באופן מרשים. התלמידים נשאו בדבריהם את המסרים המשמעותיים של הצום. עשרה בטבת- כיום תחילת המצור על ירושלים, יז' בתמוז- היום בו הובקעו חומות העיר ותשעה באב- יום חורבן ירושלים. הטקס הסתיים בנבואת הנחמה : "צום הרביעי, צום החמישי, צום השביעי וצום העשירי, יהיו לבית ישראל לששון ושמחה".

בצליל וזמר

במסגרת "סל תרבות" השתתפו תלמידי ביה"ס במופע מוזיקלי מרהיב של הזמר אריק דוידוב. הלה ניגן ושר לתלמידים וחשף אותם למגוון כלי נגינה. התלמידים יצאו במעגלים ושמחו מאוד.
מופע מוזיקאלי .דבידוב אריאל אשדוד 27.12.14(3)
מופע מוזיקאלי .דבידוב אריאל אשדוד 27.12.14(2)
מופע מוזיקאלי .דבידוב אריאל אשדוד 27.12.14(4)

תלמידי נחת

כמידי שבוע, נפגשת מנהלת ביה"ס, הגב' אילנה אוחיון, עם התלמידים המצטיינים מכל כיתה, ומעניקה להם מכתבי נחת להורים. התלמידים הנהדרים שבים לביתם בתחושת גאווה ושמחה.

המירוץ אל המצוות...

במהלך שבוע הלמידה בבית הספר זוכים התלמידים ב"שקלים" בהם הם יכולים לקנות הפתעות ופרסים ב"בנק המצוות". השקלים נצברים עקב השקעה והתמדה בלימודים, דרך ארץ ומידות טובות. ה"בנק" נפתח בימי רביעי בהפסקה, ומנוהל במקצועיות על ידי בנות השירות הלאומי.

מדע ותעופה

תלמידי כיתות ה' השתתפו בסדנת מדע בנושא תעופה. התלמידים קבלו ניידת מטוסים, יצרו טיסנים, החכימו ונהנו מאוד!

"השמים הם הגבול"


בחוג מ"הנדסי דור העתיד", בהדרכתה של חני, בנו התלמידים מטוס ושדה תעופה.
התלמידים למדו , שמטוס הוא כלי טיס ממונע, כבד מהאוויר,
אשר שוהה באוויר בזכות כוח העילוי הפועל על כנפיו.
מטוסים נעים ממקום למקום במהירות רבה,ללא צורך בדרכים ותוך תלות מועטה במזג האוויר, ולכן מהווים אמצעי תחבורה נפוץ מאוד. הילדים העלו השערות איך עוד ניתן להשתמש במטוסים מלבד השימוש הצבאי, תחבורתי,העברת מטען ממקום למקום,חיזוי מזג האוויר, כיבוי אש וחקלאות.

למידה משמעותית באריאל- ערך, מעורבות ורלוונטיות.

שכבה ב' הלומדת את ספר בראשית, למדה יחד על נושא מכירת הבכורה של עשיו ליעקב בעד נזיד עדשים.התלמידים הבינו את סיפור המעשה והמסרים העולים ממנו . בסיום, הכינו המורות בשילוב התלמידים מרק עדשים חם.

"מרבה ספרים מרבה חכמה"

תלמידי כיתות א'-ג' נפגשו עם הסופרת איריס ארגמן, שחשפה בפניהם את תרומתם הרבה של הספרים והקריאה בכלל. התלמידים גילו עניין בספריה ובסיפורה האישי. שיתפו פעולה והיו מרותקים לאורך כל הפעילות .תודה רבה למורה אודליה על עשייתה המבורכת בהצלחת הפעילות.

"עם שאינו יודע את עברו, ההווה שלו דל ועתידו לוט בערפל."

תלמידי כיתות ג-ו צפו בהצגה מלאת תוכן, מרתקת ומשולבת בהומור ורגש , "ירושלים המאוחדת". התלמידים העשירו את ידיעותיהם בנושא השלטון המנדטורי בארץ ישראל, הכרזת האו"ם בכ"ט בנובמבר, המחתרות והקמת מדינת ישראל, היא מדינתנו. התלמידים התרגשו, למדו רבות והעמיקו את הקשר שבין עם ישראל לארץ ישראל. מי ייתן ויקויים בנו הפס': "ולא יישא עוד גוי אלי גוי חרב ולא ילמדו עוד מלחמה".

ערך וכתב : יוסף עוז