Хто ступає на поріг?!

Віртуальна екскурсія казкою

Ми часто запрошуємо когось у гості та дуже радіємо, коли нас навідують. Але є один чудовий гість, котрого всі діти світу чекають з особливим нетерпінням. Хто ж заходить до нас у новорічну ніч із дарунками?! Звичайно ж, Дідусь Мороз. Йому радіють всі! А чи знаєте ви, що в багатьох країнах різні діти чекають на свого Діда Мороза?! Що ж це означає? Давайте розбиратися...

Україна

Big picture

Хто ж не знає нашого доброго чарівника Діда Мороза? У новорічну ніч усі чекають цього казкового дідуся з довгою сідою бородою та дарунками для дітлахів. Упізнати його можна завдяки довгій червоній шубі, розшитій сріблом. Узутий Дід Мороз у теплі валянки, а на голові в нього - червона шапка.

США

Big picture

А от діти США на Новий рік чекають на Санта Клауса. Самого Санту можна легко відрізнити від Діда Мороза: на голові у нього червоний ковпак, замість шуби - коротка червона курточка та червоні штани, замість валянок - чоботи, а на носі - окуляри. Пересувається новорічний чарівник на санях, але не засніжиними дорогами, а на льоту! У його сані запряжені дев'ять оленів, де головного звуть Рудольф. У нього червоний ніс, що світиться, наче ліхтар, а отже, освітлює Санті дорогу.

Італія

Big picture

Баббо Наталє - рум'яний, добродушний і веселий новорічний чарівник із розкішною білою бородою. Він одягнений у червону шубку і червоні штани. Подорожує Баббо Наталє на салазках, запряжених оленями. Щоб залишити дарунки біля новорічної ялинки, він заходить до дому через димохід. Допомагає новорічному чарівнику його вірна супутниця - добра старенька фея Бефана.

Норвегія

Big picture

Норвезький дід мороз Юленісен є родичем гномів і домовиків, яких у Норвегії називають нісе. Юленісен, як і вся його рідня, маленького зросту і такий же веселун! Навіть одягається він, як усі гноми: носить смугасті шкарпетки, коротенькі штанці, червоний ковпак і гостроносі черевики. Проте Юленісен не звичайний кумедний гном. Він - справжній чарівник, котрий може створити диво і виконати бажання у новорічну ніч!

Узбекистан

Big picture

З-поміж усіх "снігових дідусів" вирізняється Корбобо - узбекський дід мороз. І не дивно, адже на ньому... яскравий смугастий халат і тюбитейка! Карбобо_привозить новорічні дарунки на білому віслючку. Є в нього й онучка, звати її Коркіз. Це дуже весела і_привітна дівчинка, до того ж вона гарно співає. Коркіз також одягнена у строкатий халат, а на голові заплітає безліч тоненьких косичок.

Фінляндія

Big picture

Ім'я новорічного чарівника Йоулупуккі означає "різдвяний козлик"! І не дивно, адже в давнину на голові у Йоулупуккі були ріжки, носив він кожух із козлиної шкури, а дарунки розвозив верхи на козлі. Сьогодні ж чарівник узуває червоні чоботи, надягає червоний жилет або курточку зі шкіряним чорним_поясом, а на голову - червоний ковпак із китичкою. Та і їздить він не на козлі, а в санях, запряжених оленями.

Швеція

Big picture

Юль Томтен - добрий та веселий новорічний чарівник у Швеції. Носить він ковпак із китичкою, коротенькі штанці, гостроносі черевики і теплу куртку. А ще у Юль Томтена є веселий супутник - гном Юлнісаар. Разом вони залишають малюкам_подарунки на_підвіконнях.

Якутія

Big picture

У_північного чарівника Ехее Диила велика дружня сім'я: дружина керує зимою, а три доньки - весною, літом та осінню. А ще у дідуся є онука -_повелителька снігу та маленький онук, котрий грається з вітром. У Якутії Ехее Диила_по_праву вважають_повелителем стихій та господарем усього року.

Іспанія

Big picture

Іспанський новорічний чарівник Олентцеро одягнений у довгу сорочку,_підперезаний ременем, а на голові носить солом'яну шляпу або берет. Ще він завжди бере з собою флягу доброго вина та_палить люльку._Подарунки Олентцеро залишає на балконі.

Дід Мороз, Санта-Клаус, Ехее Диил, Юль Томтен, Бефана... Усі вони раз на рік у морозяну зимову ніч приносять дітям подарунки. Й не так важливо, хто приходить до нас на Новий рік: сивий дідусь, веселий гном чи добра фея. Найголовніше, що вони дарують щастя, радість і казку, яка так і зветься - Новий рік!

Бібліотека-філіал сімейного читання ЦМБ імені В.Г.Бєлінського Шевченківського р-ну, м.Харків