ČO JE NOVÉ V GREENPEACE?

Alebo aké sú novinky na najbližšie dni a mesiace...

Stretko

Utorok 26.1. sa na pobočke v Bratislave stretla lokálna skupina dobrovoľníkov. Okrem oboznámenia sa s novinkami, sme strihali nálepky a pozerali film Black ice (Ak si ho nevidel/a a chceš sa dozvedieť niečo viac o GP Arctic Sunrise lodi, ktorá protestovala proti ropnému vrtu v Severnom ľadovom oceáne, až kým ju neobsadila ruská špeciálna jednotka, odporúčam pozrieť si ho :) )

Ak si na stretnutie nemoho/a prísť a zaujíma ťa, čo sa bude v najbližšom čase v GP diať, čítaj ďalej!

Nová kampanierka

Asi najväčšou novinkou v bratislavskej kancelárii Greenpeace je, že bolo ukončené výberové konanie na kampaniera. Sme pretoveľmi radi, že do tímu od polovice februára pribudne nová kampanierka! Bude sa venovať hlavne našej DETOX OUTDOOR kampani. Ak si na ňu zvedavá/ý, príď na naše ďalšie stretnutie pre bližšie info a snáď sa s ňou aj zoznámiš!

Čo pripravujeme?

DETOX OUTDOOR aktivita

V najbližších dňoch nás čaká aktivita ku kampani DETOX OUTDOOR. Presné miesto a dátum ešte nie sú pevne dané, keďže realizácia akcie závisí od počasia. Chceli by sme totiž nafotiť pekné fotky v horách, kde budeme my, Greenpeacáci, pekne vedľa seba a za nami farebná alebo svetelná stopa, ktorá by symbolizovala látku PFC, ktorá sa používa v outdoorovom oblečení a zanecháva stopu na životnom prostredí. Plánujeme ísť do Tatier v termíne niekedy 2.-4.2., a hľadáme ešte jednu dobrovoľníčku, ktorá je časovo flexibilná. Cestu a ubytovanie (chceli by sme v horách prespať jednu noc) preplatíme. Na účasť nie je potrebný NVDA tréning.

NVDA tréning

V dňoch 11.-13. marca 2016 sa u nás v kancelárii v Bratislave uskutoční celoslovenský NVDA (non-violent direct action) základný tréning. Ak sa ale chceš stať aktivistom, alebo rozmýšľaš, o čom to vlastne je a že by si to možno skúsil, využi túto jedinečnú šancu dozvedieť sa niečo o nenásilných akciách Greenpeace. Bude sa diskutovať o tom, čo (nie) je násilie, ale samozrejme sa nevyhneme ani praktickému nácviku priamej akcie.


Predpokladaný začiatok je v piatok v neskorých poobedňajších resp. skorých večerných hodinách. Tréning sa bude končiť v nedeľu poobede. Strava bude počas celého víkendu pre všetkých účastníkov tréningu zabezpečená. Ak bývaš mimo Bratislavy, vieme ti uhradiť cestu a poskytnúť ubytovanie u nás v kancelárii.


Tento rok máš ideálnu možnosť „vyškoliť“ sa za aktivistu, keďže na jar sa uskutoční lezecký tréning a v lete NVDA pre pokročilých (pravdepodobne v Chorvátsku). Pre oba je potrebné mať základný NVDA. Kapacita na tento tréning je obmedzená, preto ak máš viac ako 18 rokov, neváhaj a prihlás sa! Budúci týždeň ti ešte mailom pošleme bližšie informácie o tréningu a prihlásení.

Budeme aj na POHODE

Máš plány na 7.-9. Júla? Nie? Tak poď s nami na letný hudobný festival POHODA! Greenpeace tam už tradične bude mať infostánok a hľadá 4-6 dobrovoľníkov, ktorí by sa chceli pridať. Ideálne by si mal/a mať skúsenosti s infostánkami a čas na celé trvanie festival u a to už od 6.7., kedy by sa na Pohodu cestovalo. Je tu aj možnosť vystriedať sa v infostánku a odbehnúť si pozrieť svoju obľúbenú kapelu!

Nevieš sa odhodlať prísť na stretnutie lokálnej skupiny, lebo tam nikoho nepoznáš? Chodíš síce na infostánky, ale nikdy ani len nevieš ako sa volá osoba, ktorá stojí vedľa teba? Chceš sa zoznámiť a pokecať si s ľuďmi, čo majú podobné názory a záľuby ako ty? Príď na teambuilding dobrovoľníkov lokálnej skupiny v Bratislave! Všetci sme súčasťou Greenpeace, preto práve TY navrhni aktivitu, ktorá by utužila naše vzťahy a všetkých nás zabavila. Sme otvorení akúmokoľvek návrhu aktivity, či si už pôjdeme venčiť psíkov, zahrať bedminton alebo...

SME TU PRE TEBA!

Ako vylepšiť stretká?

V nesposlednom rade ťa chcem povzbudiť, aby si sa ďalšieho stretka zúčastnil/a aj ty! Nevyhovuje ti čas? Potreboval by si vedieť viac dopredu, kedy stretko bude? Keď si na stertnutí, chýba ti niečo? Zmenil by si niečo? Daj vedieť svoje návrhy a pripomienky ako ich spraviť lepšie! Napíš nám to a my sa budeme snažiť všetko preto, aby si sa toho ďalšieho mohol/mohla zúčastniť aj ty a aby bolo lepšie ako to minulé!