שירות התעסוקה גאה להציג

Big image

שלום לכולם

גאים להציג את המידעון השני, שבא להמשיך ולקדם את הלמידה המשותפת והעשיה בתוכנית מעגלי תעסוקה בחברה הערבית.

הפעם במידעון- סיכום הפורום האחרון, כתבה על מעגלי ההשפעה של מעגלי תעסוקה ושיתופים מהנעשה בלשכות.

אתם יותר ממוזמנים להיות שותפים ליצירת המידעון, לשלוח לנו כתבות וחומרים רלוונטיים למידעון הבא.

בחודש שעבר, אחרי 557 שנים, החברה הערבית בישראל זכתה לחגוג שילוב רב-תרבותי המחבר בין הולדת הנביא מוחמד וחג המולד. לכן, בהזדמנות זו אנו מברכים את כל החוגגים ומאחלים לכולם שנים של רב תרבותיות ושלום.

קריאה נעימה ולהתראות בפורום הבא!

Big image

מפגש מס 3 של פורום חברה ערבית

30.11.15 סינדיאנת הגליל, כפר כנא


בתאריך 30.11.2015 נפגש פורום חברה ערבית של המחוזות צפון ושרון והעמקים למפגש השלישי. המפגש התקיים במרכז המבקרים של "סינדיאנת הגליל" הממוקם באזור התעשיה בכפר כנא.

היציאה מהלשכות והמחוזות והתפאורה האותנטית נתנה לנו הזדמנות לפתוח את הראש, להכיר ולהיחשף למודלים נוספים של קידום תעסוקה בחברה הערבית ומתוך כך להעמיק את החשיבה שלנו על מענים מותאמים לחברה הערביתף שיתופי פעולה אפשריים וכיוונים לפיתוחים עתידיים.

היום הורכב מארבע יחידות:

1. הכרות עם סינדיאנת הגליל וסיור במפעל:

"סינדיאנת הגליל סחר הוגן" היא הגוף המוביל בישראל לסחר הוגן והיחיד המאושר על ידי גופים בינלאומיים. העמותה הוקמה ב-1996 במטרה לקדם הזדמנויות כלכליות ומקומות תעסוקה לנשים ערביות, והיא מחויבת לערכים של שלום, שוויון ורווחה לכל. סינדיאנת הגליל פועלת על פי עקרונות ''סחר הוגן'' ומשווקת לשוק המקומי והעולמי מוצרי מזון מסורתיים ומלאכות יד. במשך שנות קיומה רכשה סינדיאנת הגליל ניסיון ומעמד בתחום הייצוא של שמן זית איכותי, והיא נהנית מתמיכה ושיתוף פעולה מצד גורמים רבים בארץ ובחו''ל. משנת 2003 היא חברה בארגון הסחר ההוגן העולמי WFTO , אירגון המהווה מטריה של סולידריות ותמיכה, ומקשר בין חקלאים במדינות העניות לצרכנים במדינות העשירות.

לאחר הכרות עם הארגון, העשיה שלו והערכים המובילים אותו, השתתפנו בסדנת טעימות שמן זית שהודרכה ע"י מדריכה מצוות העובדות של סינדיאנה, וערכנו סיור במקום, הן במרכז המבקרים המציג תוצרת ייחודית למכירה והן במפעל המעסיק נשים בלבד, בתנאים הוגנים ומתוך תפיסה של קידום תעסוקת נשים. פגשנו נשים מעוררות השראה שסיפרו על ההתפתחות שלהן בקריירה, בתוך סינדיאנת הגליל ומחוץ לה.

2. הכרות עם צוות לשכת התעסוקה- כפר כנא

מנהלת לשכת התעסוקה בכפר כנא, אינעאם חמזה, הציגה לנו את פרופיל הכפר, שבו היא גם גדלה ופיתחה את הקריירה שלה. הציגה בפנינו נתונים כללים על לשכת כפר כנא ועל העשייה המשמעותית של הלשכה.

אמאל שבלי- מתאמת השמה בלשכת כפר כנא הציגה לנו סיכום קצר לכנס Lead 2 Lead שהשתתפה בו יחד עם אינעאם חמזה- מנהלת לשכת כפר כנא, סנא מלחם מלשכת אום אל פאחם ונבילה ג'בור- מנהלת לשכת נצרת. הכנס, שאורגן ע"י הגב' דוניה מחלוף, עסק בקידום נושא יזמות ותעסוקת נשים מהחברה הערבית והשתתפו בו נציגים ונציגות מובילים במשק, בינהם שירות התעסוקה. היה מעניין לראות שנושא התעסוקה בחברה הערבית מקודם בדרכים שונות ורבות וכולנו שותפים להובלת השינוי בדרך זו או אחרת. אמאל הוסיפה וסיפרה על התפיסה שהיא גיבשה לעצמה בנוגע לתעסוקת נשים והעבודה מול דו"ע וחשוב לציין שהיא עוררה בכולנו השראה.

3.פאנל למידה מארגונים: התמודדות עם אתגרים בחברה ערבית:

בפאנל השתתפו נציגיות משלושה ארגונים המקדמים תעסוקה בחברה הערבית:

· מנהלת מרכז ריאן- נצרת, גב' רים זועבי.

·מנהלת אזור נצרת של תכנית אשת חיל, גב' היאם עבאס.

·מנהלת מרכז "מען" בבאקה אל גארביה – הגב' אמאני חזאם

הפאנל היה משמעותי וחשוב עבור כל הצוות, דרך הצגת הפעילות של כל אחד מהארגונים, וכתוצאה מהשאלות שהעלנו, הצלחנו להבין את המהות של הפעילות בארגונים בעלי ייעוד דומה, את האתגרים ואת דרכי ההתמודדות שלהם בעבודה מול דו"ע.

ראינו ולמדנו מהייחודיות של כל ארגון וגם מהמשותף ואפילו החלו להבנות קשרים כתשתית לעבודה משותפת. המטרה שאנו רואים לנגד עיננו, היא לייצר שיתוף פעולה וסינרגיה בין הארגונים השונים העוסקים בתעסוקה, לשתף פעולה ולמנף את החוזקות של כל אחד מהארגונים, על מנת לאפשר לכמה שיותר אנשים להשתלב בצורה מיטבית במעגל העבודה.

4. למידת עמיתים בשולחנות עגולים:

בחלק האחרון של היום התמקדנו בלמידת עמיתים ע"י ניתוחי מקרים מורכבים מהשטח, בעלי מאפיינים משותפים בעבודתנו עם דורשי העבודה מהחברה הערבית. באמצעות חלק זה, אנו נהנים מלמידה ארגונית, חלק תורם ומשמעותי אשר חשוב לנו להשקיע בו בכל הזדמנות למפגש פורום שאנו מקיימים. בקבוצות קטנות עם גיוון מקסימלי לבעלי תפקידים שונים במחוזות, ביצענו תהליך של סיעור מוחות להבנת המצב המצוי של דו"ע ואת המשך תהליך העבודה איתו, באמצעות הניתוח אפשרנו הבנה עמוקה מזוויות שונות ודרכי טיפול מהיבטים שונים בעבודת הצוות. את ניתוחי המקרה ערכנו על סמך פורמט שישמש בהמשך למיפוי מתמידים בתכנית.


את היום סיכמו מנהלי המחוזות, שהביעו את החשיבות הרבה שהם רואים לפורום וללמידת העמיתים שהוא מייצר, לעשיה במעגלי תעסוקה לאתגרים ולמענים הייחודים שמפותחים בדגש על החברה הערבית.

היה יום מלמד ומעורר השראה. מחכים לפורום הבא...

מעגלי תעסוקה - מעגלים של השפעה

מאת רולה ע.ג'ואד חאג' יחיא, מאמנת ומנחה בתכנית מעגלי תעסוקה, לשכת אום אל פאחם


הצלחות תוכנית " מעגלי תעסוקה " נמדדות לרוב לפי 2 אומדנים : שיעור האנשים שיצאו ממעגל מקבלי קצבאות הבטחת הכנסה ונכנסו בחזרה לשוק העבודה ( קרי, השמה ) , או לחילופין אנשים שיצאו ממסגרת מקבלי קצבאות הבטחת הכנסה למסגרת אחרת נכונה עבורם (נכות, מיצוי זכויות רפואיות ) כמו כן, קיים אחוז לא מבוטל של עובדים בשחור "שהלבינו " את עבודתם.

כך או כך, בעקבות התהליך שעוברים דורשי העבודה בתוכנית, מספר לא מבוטל שסיימו סדנה והפסיקו להתייצב בלשכה מעידים על שינויים מרחיקי לכת בחייהם הן האישיים והן הבין האישיים. הם מספרים על תחושת המסוגלות שגילו בעצמם, אני רואה איך הם מדברים בהתלהבות עם ברק בעיניים. הרבה מספרים על שינוי בטיב התקשורת עם בת/בן הזוג ושאר בני המשפחה, התפיסה שלהם את עצמם, כמה הם נתרמו מהתכנים שקיבלו בסדנה ואיך זה שינה את הסתכלותם לגבי עצמם , גרם להם להסתכל לטווח הרחוק, לתכנן את היום יום יחד עם בני המשפחה ולחשוב על העתיד ב"משקפיים" שונות, לשאול מה אני רוצה, למה, ואיך אני יכול לעשות זאת ,האם עומדות חלופות נוספות בפני, על סמך מה אני אבחר .

בני משפחה של אותם משתתפים בסדנה גם הם באים ומספרים על השינוי שהתחולל במשפחה, שיח שלא היה קודם לכן, שינויים שהתחילו סביב חיפוש עבודה והמשיכו לגבי בחירות והחלטות בחיי היום יום.

בהיותי מנחה תעסוקתית ומאמנת אישית בצוות תכנית מעגלי תעסוקה באום אלפחם , הייתי עדה לאחרונה להצלחה נרחבת ומשמעותית : משפחה שיצאה להשתתף בשוק העבודה .

מקרה שהיה , כך היה :

עומר (שם בדוי) הוא דו"ע מאום אלפחם בשנות ה-40 המאוחרות לחייו , אשתו אמאל (שם בדוי) אף היא בשנות ה-40 – שניהם הגיעו אלינו בשלב הראשוני של התוכנית – ועברו אנטייקים . בהמשך עומר עבר גם סדנה תהליכית אצלי ואמאל עברה למנחה נוסף – סמיר בדויה - והחלה לקבל מפגשי אימון אישי . סמיר ואני החלטנו שעדיף כי בני הזוג יגיעו למנחים שונים וכך נאפשר להם מרחב אימוני בטוח ולא מוטה.

עומר הגיע עם נסיון תעסוקתי עשיר וידע מה הוא רוצה לעבוד ואיך אפשר לחפש עבודה, ובאימון התמקדנו בחיזוק האמונה שלו בעצמו ובבחינת חלופות אחרות למה שהוא מחפש ( גמישות מחשבתית והתאמה להיצע המשרות הרלוונטי הקיים).

אמאל לעומתו לא עבדה קודם לכן. היא גילתה מוטיבציה לצאת לעבוד והיתה זקוקה להכרות בסיסית עם עולם העבודה.

בשלב האינטייקים עומר הביע רצון לעבוד כמנהל מסעדה – התפקיד האחרון שמילא למעלה מ-17 שנה, הוא סירב בכל תוקף לכל הצעה חלופית שאינה מתקרבת לתחום זה . במהלך הסדנה הוא הופנה לכמה הצעות עבודה , ובמקביל בדקתי יחד איתו מה הכישורים שלו , החוזקות והנטיות התעסוקתיות . גילינו שהוא עבד תקופה קצרה כנהג מונית , אך בגלל מגבלה רפואית , אין ביכולתו לנהוג במשך שעות ממושכות .

בסדנה דיברנו על הפער שבין מצב רצוי למצוי , מה אני רוצה ומה אני מסוגל , מה אני בוחר לעשות וחידדנו דברים. בהמשך שאלנו גם " מי אני ? " מה התפקיד שלי ? מה החזון שלי ומה אני מתכוון לעשות על מנת להגשימו .

עומר הדגיש את התפקיד שהוא לקח עליו כהורה שמעוניין שילדיו ירכשו השכלה , וסיפר על הרגשת אוזלת היד במצב הנוכחי שבו המשפחה נשענת על תשלומי הקצבה .

בסיום הסדנה עומר הגיע אליי למפגש אימון אחד שבמהלכו הגענו לפריצת דרך: עומר יתחיל לעבוד כנהג מונית , הוא יסיע חולה לבית חולים רמב"ם שם הוא ימתין לחולה עד שמסיים את טיפוליו (כך שיוכל לנוח בין לבין ויקבל תשלום על ההסעה הלוך חזור וגם ההמתנה) . הוא קיבל את הצעת העבודה בעזרת מכר שלו, בו הוא נזכר כאשר ביקשתי מהקבוצה לצייר את הרשת החברתית של כל אחד ואיך היא יכולה לסייע בידינו למצוא עבודה.

יחד עם ההודעה המשמחת – עבור עומר וגם עבורי כמנחה ומאמנת שליוותה אותו- הוא בא לבקר עם עציץ נענע מהחצר הביתית שלו, כאות תודה, הוא מספר שגם לעציץ יש סיפור הקשור לסדנה: כשדיברנו על חלופות בסדנה והרחבת זווית הראייה שלנו, עומר לקח את העציצים שהיו זרוקים אצלו בגינה ללא שימוש, מילא אותם באדמה ושתל נענע, הניח אותם מתחת לצינור שיוצא מהמזגן, הוא מספר בהתרגשות שמצא לעציצים שימוש חדש או כפי שבסדנה למד, לעציץ כמו לאדם יכולים להיות כמה תפקידים – גם לנוי וגם לצמחי תבלין, עומר הוא בעל, אבא, מפרנס (מנהל מסעדה, נהג מונית) .

מסתבר שהשיח שהתחלנו בסדנה גלש גם אל החצר הביתית : עומר שיתף את אשתו ושאר בני ביתו, אמאל, שעם הצטרפותה לתוכנית חשבה שאין היא מסוגלת לעשות מאומה (חוץ מעבודת נקיון – דבר שהיא תיאלץ לעשות אם אין ברירה) התחילה לחשוב אחרת, הגמישות המחשבתית שדבקה בעומר עברה גם לאמאל שפנתה בכוחות עצמה וחיפשה עבודה שתתאים יותר לנטיות התעסוקתיות שלה (שיח שהרחבנו באינטייקים ובסדנאות) . אמאל התחילה לחשוב מה היא אוהבת לעשות, מה תנאי העבודה המתאימים לה, בדקה מה המשרות הרלוונטיות , ולאורם התחילה לחפש ומצאה עבודה בהכנת אוכל לחברת הסעדה – קייטרינג – בעיר. תוך כדי תהליך של בחינת המשרה מול המעסיק היא סחפה בהתלהבותה וסחפה את הבת שלה, שהתחילה לעבוד ביחד איתה .

סיפור מקרה זה מרגש ,לא רק מן הטעם הברור ש-3 אנשים נכנסו למעגל העבודה ( שני ההורים היו דו"ע בלשכה, הבת לא) , אלא שזכינו לראות איך התוכנית מצליחה לגעת בחיי משפחה שלמה ולפתוח עבורה אפיקים חדשים המטיבים עימם ועם הסביבה שלהם .

כשאנחנו מדברים על מעגלי תעסוקה אנחנו מדברים על כמה וכמה מעגלים שונים של השפעה, שינוי והצלחה: המעגל האישי, הבינאישי והמשפחתי . כמו אבן קטנה הנזרקת למים עומדים ויוצרת אפקט גדול, שינוי קטן שהניע מספר רב של שינויים והשפיע באדוות שונות.

Big image

עדכונים חמים מהלשכות

לשכת שפרעם

התקופה האחרונה בלשכה הוקדשה לבניית מודל עבודה חדש. מונתה ראש צוות (חפצי בלמס המעולה) לתוכנית מעגלים, וכן הוקמו צוותי עבודה חדשים הכוללים הצמדה של מנחה ומתאם. המטרה של החידוש הארגוני היא להיות עם "יד על הדופק", ולהיות קשובים לצרכים הפרטניים של דו"ע. אנחנו כבר רואים תוצאות לשינוי.

סיימנו את קורס מייקרוסופט. בטקס סיום הבנות דיברו על הרצון למצוא עבודה "מכבדת", המכילה את המרכיב של יישומי מחשב. המדריכה בקורס היוותה עבורן מודל לדוגמא לאשה דתיה העובדת בהדרכה ומתקדמת בכוחות עצמה.

בפיתוח קשרי קהילה התקיימו פגישות היכרות עם משרד הבטחון- אגף ההנצחה ועם תוכנית "נושמים לרווחה" בשפרעם. השיח ההדדי על גורמים משלימים לטיפול שכל אחד נותן הוא משמעותי וחשוב לכל הצדדים.

נעמי פריש אבירם המנחה הלשכתית סיימה את תפקידה ומאחלים לה בהצלחה בדוקטורט.

פאתן ג'רוס נכנסה לתפקיד המנחה הלשכתית עם המון מרץ ואנרגיות של עשיה - מאחלים לה המון בהצלחה!

לשכת נצרת

· החודש פתחנו מכינת אתגרים: מכינה ממוקדת תהליך מותאמת לאנשים עם מגבלה.

· קידום תחום השיקום:

התקיים יום הסברה בלשכה על השירותים שנותנים מחלקת שיקום בביטוח לאומי ומרכז שיקום בנצרת- בהשתתפות נציגה ממחלקת שיקום ומנהלת מרכז שיקום. בנוסף, נערכה ישיבת צוות עם נציגות ממחלקת שיקום לטובת קידום הטיפול בדורשי העבודה וקביעת תכנית עבודה עתידית, וכן, התקיים יום הסברה על תהליך מילוי טופס תביעת קבלת שירותי שיקום ומילוי טפסים להפניה ישירה לעו"סיות במחלקת שיקום.

במקביל, המשכנו בקידום העבודה השוטפת:

· סיימנו סבב שני בקורס מחשבים ופתחנו סבב שלישי ברציפות.

· קורסי עברית תעסוקתית; מתחילים ומתקדמים הסתיימו ודו"ע משתלבים באינטייקים ומכינות .

· השתתפנו בכנס "עו"סים ישיר" אשר נערך בביטוח לאומי בסניף נצרת בתחילת דצמבר, שבו הציגו את המערכת הממוחשבת של בטל"א שאמורה לעלות במהלך 2016 ותנגיש את המידע לאנשי מקצוע

לשכת אום אל פאחם

· בחודשים האחרונים גדלה כמות דורשי העבודה בתכנית בצורה משמעותית, ערכנו מספר גדול של אינטייקים, פתחנו מספר גדול של מכינות ואנחנו בעשיה אינטנסיבית.

כבר חודשיים מתקיימות שתי סדנאות תהליכיות במקביל, וכן מתקיימות שתי סדנאות חיפוש עבודה מונחה, אחת מהן ייעודית לדו"ע המתמידים זמן רב בתכנית.

· אנו ממשיכים בסיוע לדו"ע במיצוי זכויות דרך פגישות אישיות.

מונתה מתאמת ייעודית חדשה לתכנית, אחלאם עלי, שנכנסה לעניינים ועושה עבודה מצוינת.

במקביל לעשיה האינטנסיבית עבדנו על טיוב ממשקי העבודה בין צוות המנחים ללשכה וערכנו יום למידה לצוות המנחים.

לשכת עפולה

· עסקנו בהכנות לפתיחת מחזור חדש של מכינה ממוקדת תהליך לדורשי עבודה מהחברה הערבית בחודש ינואר 2016 בהנחיית המנחה החדשה, רולא מסאלחה זחאלקה.

יבמסגרת פיילוט 50+, המיועד לדורשי עבודה מעל גיל 50, ישנם לא מעט דו"ע מהחברה הערבית ואנו עובדים במרץ על מנת לפתח מענים מותאמים.

· נמשכים המפגשים הקבוצתיים והאישיים עם דו"ע שנמצאים בחיפוש עבודה מונחה.

· בחודש דצמבר 2015,לאחר מספר חודשים שאנו עובדים על מנת לבנות קבוצה מתאימה, נפתח בשעה טובה קורס עברית תעסוקתית שכולל גם דורשות עבודה ממעגלי תעסוקה.

לשכת חיפה

בדצמבר פתחנו קבוצת אימון בערבית, זומנו אליה 9 דורשי עבודה שאינם דוברי עברית, חלקם לא יודעים קרוא וכתוב בערבית.

המפגשים עסקו בליבוי מוטיבציה, שיח פתרונות סביב חסמים, גיבוש משרות כניסה, היכרות עם נורמות וכללים בעולם העבודה, והכנה לראיונות ולעבודת שטח.

כיוון שמספר דו"ע היה קטן, חלק מהמפגשים התקיימו במתכונת של פגישות אימון אישיות במקביל להוצאת הפניות. בשבוע השני של ינואר סיימנו את הקבוצה כשמתוכה :

4 השמות לשכה

1 השמות בתמיכת לשכה

1 נשירה

מברוק - مبروك - מזל טוב

חפצי בלמס (שפרעם)- מונתה לראש צוות

פאתן ג'רוס (שפרעם)- מונתה למנחה לשכתית

אחלאם עלי (אום אל פאחם)- מונתה למתאמת ייעודית

אמג'ד זועבי (נצרת) - שסיים קורס מתאמי מעסיקים מתקדם

רון ריקון (עפולה)- מנהל הלשכה, עובד מצטיין מחוז שרון

סיגל כהן (חיפה) - מתאמת יעודית מעגלי תעסוקה, עובדת מצטיינת מחוז צפון

שיהיה המון בהצלחה!! ומברוק!

להתראות במידעון הבא