Bizden Haberler

23 Eylül 2022

Big picture

Yeni Eğitim ve Öğretim Yılına Hazırlık Amaçlı Veli Oryantasyon Programımızı Tamamladık12 Eylül 2022 Pazartesi günü hazırlık sınıfı velilerinin katılımıyla başlayan Veli Oryantasyon Toplantıları, tüm hafta boyunca devam etti.


Veli Oryantasyonları’nda velilerimiz, sınıf seviyesine giren öğretmenlerin yanı sıra, Okul Başdanışmanımız Mrs. Sunderman ve İdarecilerimizle de tanışma fırsatı buldular. Aynı zamanda, velilerimizi yeni eğitim-öğretim yılına hazırlamak amaçlı okulumuzun genel işleyişi ve akademik konular hakkında çeşitli ayrıntılar paylaşıldı.Yeni deneyimler ve kazanımlarla dolu eğlenceli ve sağlıklı bir yıl için hazırız.

Ahmet Ziya Akyıl (TAC’68) Bursu ve Ödülü Sahiplerini Buldu


18 Şubat 2021 Cuma günü gerçekleşen “Gelecekte Bilim” Panelinde, TAC’68 mezunları tarafından aralarından ayrılan dönem arkadaşları TAC’68 Ahmet Ziya Akyıl anısına Ahmet Ziya Akyıl (AZA) Eğitim Fonu oluşturulduğu duyurulmuştu. Burs fonu kapsamında; Temel Bilimlerde okumayı tercih eden TAC’22 mezunu 1 öğrencinin, 4 yıl boyunca bursla destekleneceği belirtilmişti. Burs fonuyla ilgili bilgileri TAC 1968 mezunları Dr. Şeref Etker ile Semih Bilgin aktarmıştı.


Aynı fondan ayrıca Ahmet Ziya Akyıl’ın basketbolcu olması nedeniyle, her yıl TAC Basketbol Takımının sezonun en başarılı (MVP) seçilecek oyuncusuna Ahmet Ziya Akyıl (AZA) Basketbol Başarı Ödülü verileceği de paylaşılmıştı.


Tüm bu çalışmalar neticesinde burslar sahibini buldu. Ahmet Ziya Akyıl’ın anısını yaşatmanın yanı sıra öğrencilerimizi Temel Bilimlere yönlendirmeyi de hedefleyen AHMET ZİYA AKYIL (AZA) EĞİTİM BURSU’nu kazanan öğrencilerimiz belli oldu.


YKS’de 4625. olan ve Bilkent Üniversitesi Fizik Bölümü’ne %50 burslu yerleşen TAC’22 mezunlarımızdan Egemen Altun, AZA Eğitim Bursu’nu almaya hak kazandı.


Her yıl TAC basketbol takımı oyuncularından birinin yararlanacağı “Ahmet Ziya Akyıl (AZA) Basketbol Başarı Ödülü’nün ise TAC’22 mezunumuz ve Basketbol Takım Kaptanımız Berkan Silindir’e verildiğini gururla paylaşıyoruz.


Sağladıkları burs ve ödül fonu için TAC’68 mezunlarımıza saygılarımızı sunuyor, başarıları ve kazandıkları burs için TAC’22 mezunlarımızı tebrik ediyoruz.

Öğrencilerden Eğlenceli Fotoğraf Kareleri

2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılına ait ‘’Fotoğraf Albümü’’ için fotoğraf çekimlerimiz tamamlandı. Çekimler sırasında anlık gelişen, oldukça eğlenceli kareleri paylaşmak istedik.

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisi El Kitabı

Kitapçığı okumak için görsele tıklayınız.

TAC'de YKS Hazırlık Çalışmaları


YKS Çalışmalarımızı anlatan videoyu izlemek için lütfen aşağıdaki görsele tıklayınız. (sadece türkçe)

Tarsus Amerikan Kolejini Sosyal Medyada Takip Ediyor musunuz?

Aşağıdaki adreslere tıklayarak incelemek istediğiniz sosyal medya kanalına ulaşabilir, hesaplarımızı takip ederek etkinliklerimizden haberdar olabilirsiniz.

Big picture