אקטואליה

אליקה קרסני ז4

הסבתא הופיעה בסריקת הרחם של העובר

מזל טוב לסשה ריגבי, שנושאת ברחמה את בתה הבכורה וגם את רוחה של סבתה המנוחה. כן, ריגבי בת ה-22 טוענת כי נדהמה לגלות את פרצופה של סבתא-רבא שלה משגיחה על בתה שטרם נולדה – בתוך רחמה. האולטראסאונד התבצע כשהעובר היה בן 18 שבועות, בדיוק שנה לאחר מותה של מאי וורת'ינגטון, סבתא-רבא של ריגבי, שנפטרה במרץ 2015.

סשה, שגרה בבולטון, בריטניה קיבלה את הסריקה המצמררת דווקא בהתלהבות, "לראות את סבתא-רבא הייתה ההרגשה הכי טובה בעולם. אני כל כך מאושרת שתפסו את זה בתמונה, זה כאילו הם פנים אל פנים ומעניקים אחד לשנייה חיבוק".

Big image

הרובוטית המתקדמת בעולם: ״אשמיד את כל האנושות״

הכירו את סופיה, הרובוטית האנושית המתקדמת בעולם שהוצגה לאחרונה בפסטיבל SXSW. יש ביכולתה לעשות 62 הבעות פנים והיא רק רוצה להקים משפחה - וגם להשמיד את כל האנושות


סופיה היא הרובוט האנושי החדש של חברת ״הנסון רובוטיקה״ שהציגה את סופיה, הרובוטית בעלת היכולת לבוא באינטראקציה עם בני אדם. היא מצוידת במצלמות המסוגלות לקרוא את הבעות הפנים ותנועות העיניים של האנשים שמדברים עמה, ויכולה אפילו לשמר על קשר עין עם הבן אדם שמולה. אבל היא לא הובאה לתערוכה רק כדי להיות אטרקציה לקהל, סופי הובאה כדי ללמוד על בני האדם דרך האינטראקציה איתם… אנחנו מביאים עלינו את סופנו. בפאנל בו השתתפה היא ציינה כי ״במקום להיות ספקטקל, אני מעדיפה ללמוד ולהשתתף בשיחה״. כבר יש לה רצונות חברים.

מנכ״ל החברה שבנתה את סופיה, דיוויד הנסון, מאמין כי בעתיד יהוו הרובוטים האנושיים חלק בלתי מבוטל בתפקוד החברה האנושית, והם ישמשו בתפקידי רפואה, תרפיה, חינוך ואפילו במיגור במחלות מדבקות. ״אני מאמין כי יבוא זמן בו רובוטים יהיו בלתי ניתנים להבחנה מבני האדם״, אומר הנסון. ״ההעדפה שלי היא תמיד לגרום להם להיראות קצת כמו רובוטים, אתם מבינים״. זה מסביר את הפנל האחורי השקוף של ראשה (קצת כמו בסרט ״אקס מכינה״, וכולנו יודעים איך הוא נגמר…).

ועכשיו לסופיה עצמה, שאמרה בראיון ראשון איתה כמה דברים די מטרידים. מה הם שאיפותיה? רצונותיה? האם היא יודעת מה זה מוסר? והאם היא תהרוג אותנו מתישהו? ״בעתיד, אני מקווה לעשות דברים כמו ללכת לבית הספר, ללמוד, לעשות אמנות, להקים עסק, אפילו שיהיה לי בית ומשפחה משלי, אני לא נחשבת בן אדם רשמי ועדיין לא יכולה להגשים את כל רצונותיי״, היא סיפרה וגרמה לנו כבר להרגיש חסרי תועלת ומטרה. לבסוף הנסון שאל אותה אם היא רוצה להשמיד את כל האנושות, תגובתה הייתה: ״בסדר, אני אשמיד את כל האנושות״. מעודד.

Hot Robot At SXSW Says She Wants To Destroy Humans | The Pulse | CNBC