ניו דלהי

מגישות- ליה פינגולד, רז קליר ורון אוהב ציון

אקלים

בין אפריל ליולי החום בדלהי כבד, ועולה לעתים קרובות על 40 מעלות. ביולי ואוגוסט מגיעים גשמי המונסון הכבדים המפחיתים את החום אך מלווים בעלייה בלחות, כשלאחריהם חוזר החום. החורף נמשך בין נובמבר לינואר, ומתאפיין בערפל כבד ובראות לקויה. מזג האוויר הנוח והנעים ביותר הוא במהלך החודשים פברואר ומרץ.

אמצעי תחבורה עיקריים

דלהי מהווה צומת מרכזי במערכת הרכבות המפותחת של הודו ובעיר מספר תחנות רכבת. מדלהי יוצאים גם קוי אוטובוס רבים לכל חלקי הודו. בפאתי העיר נמצא שדה התעופה הבינלאומי על שם אינדירה גנדי. בשנת 2004 נפתח בעיר הקו הראשון של רכבת תחתית. לנסיעות קצרות, נפוץ בעיר השימוש באוטו-ריקשה.

משאבי טבע עיקריים

פחם (המדינה הרביעית בגודלה ברזרבות פחם בעולם), ברזל, גז טבעי, יהלומים, נפט ואדמה מעובדת.

קלימוגרף של העיר ניו דלהי

Big image

פריסה אתנית ודתית של האוכלוסייה

הינדואיזם –
דת המלאה בסימנים ואלים שונים שאפשר להתחבר לכל אחד מהם על פי אופי ורצון. האלים המרכזיים הם ברהמה (האל היוצר ), קרישנה ( האל המשמר ) ושיווה ( האל ההורס ). סיפורי מיתולוגיה ציוריים, פסלים ותמונות בכל מקום (בעיקר של גאנש, אל הפיל). הדת מאמינה בחיי צניעות, הסתפקות במועט, גמילות חסדים, חיי משפחה ועבודה, שלאחריהם – פרישות מחיי החומר ומהנאות העולם הזה לטובת התמסרות לרוח.

בודהיזם –
דת המאמינה בהתעוררות רוחנית ומדיטציה. ההשפעה מגיעה מאזור הצפון ( טיבט ) והבודהיסטים ידועים ברצונם לחיות חיי שלום. כדת, הם אינם תובעים שטח או מדינה. פסלי בודהה מגדלים שונים מציפים את הדרכים וכן הדגלים הצבעוניים. ישנם מקדשים שנראים כמו חרוטים על אם הדרך ( סטופות ) ואז ניתן פשוט לעצור ולעלות אליהן (כמו לקברי צדיקים). רוב הסטופות נטושות, אך במקדשים הגדולים ניתן למצוא כיתות נזירים צעירים ומורים
DJI PHANTOM AERIAL FILMING - INDIA

מאכלי רחוב

מאכלי הרחוב העיקריים בניו דלהי הם:

הלחם-חביתה קלאסית

פורי- לחם הודי מטוגן