Przyszłość ekonomii współpracy

Spotkajmy się w eksperckim gronie

3 debaty

Serdecznie zapraszamy na serię trzech debat poświęconą przyszłości ekonomii współpracy w Polsce. Chcemy, żeby było to forum dla ekspertów i entuzjastów ekonomii współpracy na którym będziemy mogli poszerzyć nasze horyzonty, wyrobić sobie zdanie, lepiej się poznać i zobaczyć co możemy wspólnie zrobić.

Dla tych co wiedzą

Wszystkie artykuły, konferencje czy wywiady poświęcone ekonomii współpracy były do tej pory kierowane dla odbiorców, którzy mieli małe pojęcie o ekonomii współpracy. To spotkanie będzie inne. Zapraszamy wszystkich tych, którym nie trzeba już tłumaczyć czym jest ekonomia współpracy oraz przekonywać, że jest to fundamentalnie ważna zmiana dla biznesu i społeczeństwa. Nie chcemy też wdawać się w dyskusje typu „to za wiele lat”, „czy to bezpieczne?” itd. Chcemy, żeby nasza dyskusja była na wyższym poziomie zrozumienia.

Wartościowe materiały

Jako wstęp do dyskusji oraz możliwość wyrównania wiedzy zachęcamy do zobaczenia i przeczytania materiałów, które są zebrane na dole strony. Jeśli chcesz przyjść, a nie wiesz zbyt wiele o ekonomii współpracy to mocno zachęcamy do ich przeczytania, gdyż w trakcie spotkań nie będziemy dyskutować o podstawowych zagadnieniach.

16 października, 30 października, 13 listopada – Sieciówka, ul. Irysowa 3a

Struktura spotkań

9.00 - 9.30 Pyszne wegetariańskie śniadanie

9.30 – 10.00 Panel otwierający dyskusje


Dawid Sokołowski - Sieć Sensownego Biznesu

Prof. Bolesław Rok - Akademia im. Leona Koźmińskiego, Sieć Sensownego Biznesu

Sebastian Starzyński - AbrSesta, Taketask

Łukasz Zgiep - Move Smart, ZANDS.IT, SGGW

Michał Pawelec, Blablacar

Iwona D. Bartczak, Business Dialog

Marcin Giełzak, We the Crowd, Sharehire


10.00 – 11.10 Wspólna dyskusja

11.10 – 11.30 Podsumowanie dyskusji

16 października – Granice ekonomii współpracy

Czym w zasadzie jest ekonomia współpracy? Jak ją definiować? Czy lumpeks to również ekonomia współpracy? Jakimi kategoriami jesteśmy w stanie określić ekonomie współpracy? Czy są jakieś skale? Jeśli tak to jakie? Struktura właścicielska i decyzyjność? Efektywność kosztowa? Poziom wymaganego zaufania? Jaką rolę odgrywa technologia, jaką modele biznesowe, jaką zmiany społeczne, a jaką czynniki kulturowe?

30 października – czynniki rozwoju ekonomii współpracy

Co sprawia, że ekonomia współpracy rozwija się w tak oszałamiającym tempie? Co jest głównym czynnikiem rozwoju, a co głównym czynnikiem spowalniającym? Zmiany społeczne? Technologia? Konkurencyjność? Zaufanie? Jaką rolę mogą odgrywać społeczności, a jaką fundusze inwestycyjne i korporacje? Jaką rolę odgrywa państwo i regulacje prawne? Jakie czynniki są najważniejsze, a jakie są marginalne? Jaka jest perspektywa w najbliższych latach dla rozwoju każdego z tych czynników?

13 listopada – ekosystem ekonomii współpracy w Polsce

W jakim jesteśmy teraz punkcie? Jaka jest dynamika rozwoju ekonomii współpracy w Polsce? Jakie są kluczowe elementy i gracze ekosystemu? Co już mamy a nad czym warto popracować? Co możemy zrobić dla rozwoju ekonomii współpracy w Polsce? Jaką rolę odgrywamy w tym my? Jakie są propozycje? Jak budować ten rynek?

Współpraca

Każdy kto ma przyjść na to spotkanie z pewnością wie dlaczego warto być. Chcielibyśmy podkreślić dodatkowy wątek. Pojawia się coraz więcej możliwości współpracy. Ważne, żebyśmy sobie to uświadamiali. Wiążą się one z tworzeniem wspólnej narracji o ekonomii współpracy w którą mogą się wpisywać działania każdej z osób z osobna. Chodzi o to, żeby ta narracja wspierała rozwój i nowe możliwości biznesowe nas wszystkich.


Pojawiają się również wspólne możliwości doradcze. Lepiej się poznając oraz korzystając z tej samej narracji jesteśmy w stanie dużo lepiej zrozumieć jak to co każdy z nas robi do siebie pasuje. Dla osób, które zajmują się doradztwem będzie to oznaczało wzajemne rekomendacje i wspólne oferty. Dla osób, które rozwijają własne biznesu będzie to możliwość zaangażowania doradców czy nawet znalezienia współpracowników, którzy rozumieją i czują Zmianę.


Małymi krokami tworzy to potencjał, aby wspólnie być partnerem przy dużych projektach zarówno dla korporacji jak i dla dynamicznych startupów z Polski oraz startupów wchodzących na rynek Polski.

Cena


Uczestnictwo w dwóch spotkaniach kosztuje 80 zł, a w jednym 50 zł. Wliczone jest w to pyszne wegetariańskie śniadanie, kawa i herbata.

Zgłoszenia

W Sieciówce komfortowo zmieści się jedynie 40 osób. Prosimy zatem o nie zostawianie zgłoszenia na ostatnią chwilę, gdyż może zabraknąć miejsc.


Zgłoszenia TUTAJ

Sieciówka

Spotkania odbywają się w Sieciówce nie bez powodu. To miejsce w którym życzliwość i radość wspólnego bycia łączy się z efektywnością i dynamiką. Jest to wyjątkowa przestrzeń i środowisko dla ludzi, którzy są pionierami tego co nowe.


Więcej informacji TUTAJ

Kalendarz wydarzeń TUTAJ

Najważniejsze materiały

Ważne materiały

Rachel Botsman: The currency of the new economy is trust
Jeremiah Owyang - Collaborative Economy - Ouishare Fest 2015 - [Eng]
Nick Grossman - Bringing Collaborative Platforms to Market - OuiShare Fest 2015 - [Eng]

Inne inspirujące materiały

Jeremy Rifkin on the Fall of Capitalism and the Internet of Things
David Spinks - CEO of CMX Media - CMX Summit East 2015