Praktyka Permakultury

wykład w Ambasadzie Krakowian (drugi z cyklu)

Interesuje Cię permakultura? Chcesz ją praktykować albo już to robisz i ciekawi Cię, jak radzą sobie inni na Antypodach, a także w klimacie Europy, w Polsce czy po sąsiedzku?

Przyjdź na spotkanie :-)

któremu przyświecać będzie motto:
MYŚL GLOBALNIE, DZIAŁAJ LOKALNIE albo jak zaleca David Holmgren: "postępuj od ogółu do szczegółu", czyli po filozofii oraz historii idei (jakie były tematem pierwszego wykładu) czas na praktykę :-)

12 listopada, czwartek, godz. 18.00-20.00, Ambasada Krakowian, ul. Stolarska 6/9, Kraków.

Wstęp: 20 zł :-)

Na wykładzie:

Przeanalizujemy jak permakulturę realizuje się w praktyce... Zrobimy to na przykładach miejsc w różnych strefach klimatycznych, co pozwoli lepiej uchwycić uniwersalność zasad jej projektowania (opowiem o moich doświadczeniach z Italii, Indonezji :-) poza tym będzie o "zielonej rewolucji", intensywnej i ekstensywnej uprawie i hodowli, o bioróżnorodności; o chwastach i wróblach, lasach owocowych i grządkach synergicznych... Pojawią się także Geoff Lawton, Sepp Holzer, Emilia Hazelip i inni mniej lub bardziej sławni.

...przewidziany czas na dyskusję.

Wstęp do warsztatów z projektowania permakulturowego

Wykład jest kolejną prelekcją do WARSZTATÓW PROJEKTOWANIA PERMAKULTUROWEGO jakie wkrótce rozpoczną się w Ambasadzie Krakowian i naszym ogrodzie społecznym KOS - na spotkaniu powiem więcej o kursie.

Zapraszam wszystkich chętnych i niechętnych :-)

prowadzący:

Ben Lazar, redaktor Permakultura.edu.pl, ogrodnik w Krakowskim Ogrodzie Społecznym, nauczyciel permakultury z doświadczeniem za granicą (praktyka w Ligurii i Christianii), dyplomowany na Jawie w Bumi Langit Institute.